999 rezultate për

erdoganit

Zyrtarja e BE-së bën thirrje për bllokim të Kosovës në BE pas arrestimit të gylenistëve Arrestimi i gjashtë shtetasve turq që jetonin në Kosovë dhe ekstradimi i tyre në Turqi ku akuzohen nga pushtetit i presi
Haradinaj i përgjigjet ashpër Erdoganit: Mos fut hundët në punët tona Kryeministri i Kosovës i është përgjigjur ashpër presidentit të Turëisë, Erdogan pasi ai e kishte kërcënuar se do t'a rr
Haradinaj do t'i përgjigjet Erdoganit me "Skënderbeun"? Kryeministri Ramush Haradinaj, me gjasë, sonte do t’i përgjigjet presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, pas kërcënimit t
Malazezët reagojnë ashpër ndaj kërcënimeve të Erdoganit Shoqata e Malazezëzve të Kosovës ka reaguar lidhur me deklaratat e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan ndaj kryeminis
Kështu i përgjigjet Haradinaj kërcënimeve të Erdoganit Se kryeministri i Kosovës u kushton rëndësi të veçantë ushtrimeve fizike kjo tashmë dihet botërisht Ushtaraku i pasio
Mero Baze i përgjigjet Thaçit: E ke kthyer Kosovën në Vilajet të Erdoganit Mero Baze i është përgjigjur sot Hashim Thaçit pas akuzave të çuditshme të tij se disa gazetarë shqiptarë kishin djegur
Greqia i përgjigjet rëndë Erdoganit: Nuk na udhëheq një Sulltan Ajo që shteti i Kosovës bëri me arrestimin dhe deportimin e 6 shtetasve turq të Kolegjit "Mehmet Akif", ishte një nga ak
Sulltan Erdogani po bën grusht shteti në Kosovë, rrezik për Shqipërinë Mero Baze* Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shpallur armik nga Presidenti i Turqisë Rexhep Erdogan, i cili
Lekaj reagon ashpër ndaj Erdoganit: Nuk lejojmë askënd të ndërhyjë në punët e brendshme Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj ka komentuar kërcënimet e fundit të presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan nda
Veseli i përgjigjet kërcënimeve të Erdoganit: E dimë vetë çfarë bëjmë në Kosovë Pas deklaratës së Erdoganit i cili kërcënonte Kosovën dhe kryeministrin e Kosovës Haradinaj pas shkarkimit të shefit të
Pas miliarda eurove, ky është investimi tjetër i Erdoganit në Serbi Përveç një fabrike në Kraljevë, investitorët turq do të ndërtojnë edhe katër fabrika të tjera në Serbi, ku do të punësoh
Limaj nga Prizreni i çon porosi Erdoganit: Askush s’mund ta kërcënojë qeverinë Kosovës Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka komentuar zhvil
KRIZA/ Kërcënimet e Erdoganit, kërkohet thirrja urgjente e ambasadores turke në Prishtinë Publicisti Veton Surroi, ka reaguar pas deklaratave të Erdoganit, pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj Ramush Haradinajt,
Kërcënoi Haradinajn, Erdoganit i vjen një përgjigje e fortë me "Skënderbe" (FOTO LAJM) Këshilltari politik i Kryeministrit të Kosovës, Halil Matoshi ka reaguar pas deklaratave të Erdoganit, pasi ky i fundit
Vlora Çitaku i tregon vendin Erdoganit pas kërcënimit të Haradinajt Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku, i ka dalë në mbrojtje kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, pasi p
Vjen përgjigja ndaj Erdoganit nga Kosova: Ramushin s'ka burrë t'a kërcënojë Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Besnik Tahiri, ka reaguar pas deklaratave të Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan,
Deklarata e plotë: Fjalët kërcënuese të Sulltan Erdoganit ndaj kryeministrit të Kosovës Erdogan ka kërcënuar në mënyrë të drejtpërdrejt Ramush Haradinajn pasi shkarkoi argatët e tij në qeverinë e Kosovës, Fla
Policia e Kosovës flet për fatin e kundërshtarëve të Erdoganit Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjashtë turqit e arrestuar janë larguar të enjten nga Kosova rreth orës 11:00. Siç
HRF i tërheq veshin Thaçit dhe Haradinajt: Mos i shërbeni Erdoganit Fondacioni i të Drejtave të Njeriut me bazë në Nju Jork (HRF) i ka dërguar një letër Kryeministrit të Kosovës Ramush Har
Prokuroria do të merret me arrestimin brutal të kundërshtarëve së Erdoganit Për arrestimin brutal të gjashtë shtetasve turq që jetojnë në Kosovë dhe të njëjtët po kërkohen nga Erdogani, është duke