999 rezultate për

erdoganit

Sot Turqia voton, Zonja e Hekurt dhe Republikani përballë Erdoganit Sot në Turqi do të mbahen zgjedhjet e parakohshme presidenciale dhe parlamentare. Pas miratimit të ndryshimeve kushte
Zbardhet plani i Erdoganit dhe Putinit, si serbët do të nënshtrojnë shqiptarët Serbia duhet të jetë fuqia më e madhe në Ballkan. Ky është plani sekret i Putinit dhe Erdoganit, i cili përfshin rolin k
Brezi i Erdoganit Presidenti Erdogan është në pushtet që prej marsit 2003. Shumë të rinj janë rritur nën regjencën e pushtetit të tij auto
Turqia kërcënon Greqinë me avionë pas lirimit të 8 ushtarakëve, armiq të Erdoganit Turqia ka ngritur në fluturim avionë luftarakë që kanë gjëmuar mbi hapësirën ajrore greke, teksa tensionet mes dy vendev
Çudit dhëndri i Erdoganit: Turqit na besojnë edhe po thamë se do ndërtojmë urë për në hënë Duke folur gjatë nisjes së një anijeje për eksplorimin e naftës dhe gazit në Mesdhe të enjten, ministri turk i Energjisë
Revista prestigjioze franceze e quajti Erdoganin diktator, tërbim në Turqi Magazina javore francize Le Point, ka vendosur në ballinë një fotografi të Erdoganit në edicionin e saj të 24 majit me t
Jo vetëm ata të Kimit, edhe badigardët e Erdoganit vrapojnë pas limuzinës (VIDEO) E gjithë bota u habit nga pamjet kur 12 truproja vrapuan rreth limuzinës së liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, më
SHBA nuk i beson Erdoganit, trondit Turqinë me këtë vendim Ligjvënësit amerikanë kanë krijuar një ligj që ndalon shitjen e avionëve F-35 Turqisë pasi Ankaraja ka vendosur të blejë
Bashkëpunimi me Rusinë ngroh marrëdhëniet e Erdoganit me serbët Takimet e shpeshta të presidentit serb Aleksandër Vuçiç me himologun turk Rexhep Erdogan po japin një pasqyrim të qartë
Opozita turke nxjerr kandidatin që do të kërkojë t'i marrë Erdoganit presidencën Opozita turke ka zbardhur sot kandidatin e saj për president, i cili do të rivalizojë Rexhep Tayyib Erdoganin në zgjedhj
Islamistë, nacionalistë dhe majtistë bëhen bashkë kundër Erdoganit në Turqi Aleanca e tyre duket krejt e pazakontë, por qëllimi i vetëm, ai i largimit të presidentit autoritar Erdogan që sipas tyr
Këshilltari i Erdoganit: Nuk e llogarisim Greqinë, janë shumë të vegjël (VIDEO) Një deklaratë e këshilltarit të Presidentit Erdogan, Yigit Bulut mbi një luftë të mundshme mes Greqisë dhe Turqisë ka ma
Gruaja që kërcënon pushtetin autoritar të Erdoganit E quajnë “Marine Le Pen e Turqisë” për shkak të përfshirjes për shumë vite në partinë e ekstremit të djathtë MHP. Po
Gazeta pranë Erdoganit: Kosovarët nuk u bënë as sa serbët Kosova vazhdon të jetë në qendër të kritikave të mediave pranë qeverisë turke për shkak të reagimit të fortë të politikë
Haradinaj iu përgjigjet turqve: Pi raki dhe nuk jam anadollak Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për sulmet verbale që mori nga presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdog
Gruaja e gylenistit të dëbuar nga Kosova: Mediat e Erdoganit gënjyen Osman Karakaya është arrestuar në Kosovë ditë më parë, bashkë me pesë shtetas të tjerë turq, për t'u dëbuar më pas në Tu
Haradinaj: Nuk i nënshtrohemi Erdoganit, jam unë zot shtëpie këtu Ramush Haradinaj ka përsëritur përgjigjen e tij ndaj kërcënimeve të Erdoganit duke thënë se shqiptarët dinë kontributin
Deputeti Hoti: Ata që i nënshtrohen Erdoganit janë zvarranikë Deputeti i PDK-së, Andin Hoti, duke folur për arrestimin e shtetasve turq dhe deportimin e tyre për në Turqi, tha se ata
Gazeta e Erdoganit sulmon Haradinajn: Pi alkool dhe mohon që është mysliman Pas përplasjes që ka filluar ndërmjet Presidentit të Turqisë dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, për shkak të arrestimit
Molliqaj ka vërejtje për mësuesit që veprojnë në Kosovë Deputeti i Grupit të Pavarur, Dardan Molliqaj, në seancën e thirrur për të diskutuar deportimin e gjashtë mësuesëve, tho