999 rezultate për

erdoganit

Pangallos: Rama ecën me kokën e Erdoganit, Xhufi: Ai të shpjegojë tri anijet me naftë kontrabandë në Durrës Ish-kryediplomati grek, Teodoros Pangalos e cilësoi si të ndikuar nga Turqia kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama duke bë
Serwer: Kosova të bëjë kujdes nga islami politik i Erdoganit! Analisti i njohur dhe njëherësh njohës shumë i mirë i politikave në Ballkan, Daniel Serwer, ka thënë se lideri turk, Erd
Superprojekti i Erdoganit, tunel 5 km nën ujërat e Bosforit (FOTO LAJM) Turqia europiane dhe ajo aziatike tashmë do të lidhen përmes tunelit të parë nën ujërat e Bosforit. Tuneli është i g
Shpërthim i fuqishëm në Turqi, pranë zyrave të Erdoganit Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak minuta më parë në Turqi. Mediat e huaja raportojnë se një makinë-bombë ka shpërt
Biden "ul kokën" dhe i kërkon falje Erdoganit, "Duhet të kisha ardhur më herët" Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, gjatë vizitës së së djeshme në Turqi, i ka kërkuar falje presidentit Erdogan, që
Zyrtarët amerikanë habiten prej materialeve të dërguara nga Turqia për ekstradimin e Gylenit Ndërkohë që presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe qeveria e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim ka tre vjet që këmbëngu
Foreign Policy / Spastrimet e Erdoganit janë luftë sektare nga Edward Luttwak, Foreign Policy - Mustafa Kemal Ataturku, themeluesi i Republikës së Turqisë sekulare që zëvendës
Perse kjo dashuri e shqiptareve ndaj Erdoganit? Nga Blendi Fevziu – Ishte befasuese, por jo e papritur. Grushti i shtetit ne Turqi, mori vemendjen e shqiptarve, me shu
Zonja e parë e Maqedonisë takim me bashkëshorten e Erdoganit Bashkëshortja e presidentit të Maqedonisë Maja Ivanova, u takua sot me bashkëshorten e presidentit të Turqisë Emine Erdo
Edi Rama merr pjesë në dasmën e vajzës së Erdoganit (VIDEO-FOTO) Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka martuar vajzën më të re, Sumeyye, sot me industrialistin Seluck Bayrajtar n
Shqiprimi, mes Ramës dhe Erdoganit Shqiprimi është Kryetari i ri i Komunës së Preshevës. Ishte i ftuar i emisionit “Dritare” në Vizion Plus, javën e shkuar
Kryeministri i ardhshëm i Turqisë do jetë dhëndri i Erdoganit? Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, mund ta emëroj në postin e kryeministrit të ri dhëndrin e tij. Kështu raport
Serbia, protestë gojore Turqisë për Kosovën Kryetari turk, Rexhep Taip Erdogan, në adresimin e tij për pjesëmarrësit e Samitit 13 të Organizatës së për Bashkëpunim
Agjenti amerikan përplaset me truprojën e Erdoganit: I thonë Amerikë këtu (FOTO-VIDEO) Qëndrimi i Presidentit turk në Uashington, Rexhep Taip Erdogan, përveç protestave dhe përplasjeve të shumta ka ofruar ed
Ali Ahmeti i dërgon letër Erdoganit për sulmin terrorist në Ankara Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot me rastin e sulmit terrorist në Ankara, ka shprehur ngushëll
Gazeta "Zaman" hapet me foton e madhe të Erdoganit Një ditë pasi gazeta turke "Zaman" u mor në kontroll nga ana e shtetit u hap me një fotografi të madhe të Erdogan dhe tr
Kritikon Erdoganin në Facebook, burg 17-vjeçarit Një djalosh 17-vjeçar nga provinca e Takirdag u arrestua në shtëpinë e tij, pasi kishte fyer presidentin turk, Erdogan.
Obama-Erdoganit: Tërhiq trupat nga Veriu i Irakut Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama i ka kërkuar Presidentit turk, Tayyip Erdogan që të ulë ten
Putin i kërkoi falje Erdoganit 24 orë para se të rrëzohej avioni Ministri i Jashtem rus, Sergei Lavrov, ka thene se, Vladimir Putin i ka telefonuar personalisht homologut te tij turk, R
Fitorja e Erdoganit dhe jehona islamike në Tiranë Nga: MENTOR KIKIA Tashmë Brukseli do të jetë i detyruar të ulet në sofër me presidentin e plotfuqishëm turk Rexh