999 rezultate për

equipe

Francezët: Messi jashtë luftës për "Topin e Artë" Në Francë mendojnë se Lionel Messi nuk ka asnjë mundësi për të fituar "Topin e Artë". Në këtë përfundim dalin analistët
"L'Equipe": Pogba e Balotelli, "rrezik i menjëhershëm" "Rrezik i menjëhershëm". Ky është titulli së bashku me fotot e Paul Pogba dhe Mario Balotelli me të cilin hapet sot fran
Lexuesit e "L’Equipe": Ribery, jo favorit për "Topin e Artë" Cristiano Ronaldo është favoriti i madh për fitimin e "Topit të Artë 2013". Kjo, sipas lexuesve të prestigjoze franceze
L'Equipe: Top 10 yjet e së nesërmes (FOTO LAJM) Ditët e fundit po flitet shumë për "Topin e Artë 2013". Cristiano Ronaldo, Messi, Ribery, Ibrahimoviç janë emrat që po p
"Çmenduria" e PSG: 100 milionë për CR7-ën Paris SaintGermain kërkon të realizojë çmendurinë e rradhës në merkaton e futbollit. Drejtuesit e klubit francez nuk kan
"L’Equipe": Ancelotti-Real, gjithmonë e më pranë Trajneri i Paris Saint Germain është gjithmonë e më pranë kalimit në drejtimin e Realit të Madridit në sezonin e ardhshë
PSG-Barça, Mourinho bën "spiunin" PSG e kërkon për sezonin e ardhshëm trajnerin e Real Madrid, Jose Mourinho, të paktën siç shkruajnë mediat sportive botë
L'Equipe: Benzema, sportisti më i paguar në Francë Sipas gazetës feanceze "L'Equipe", galaktiku Karim Benzema është sportisti francez më i paguar për vitin 2012, ndërsa pa
L'Equipe: Epoka Barcelona Lider i padiskutueshëm i kampionatit spanjoll dhe favorit kryesor për fitoren në Champions League, Barcelona e këtij sez
"Topi i Artë", L'Equipe: Messi do bëjë manita Nuk është shuar ende jehona e "Topit të Artë" numër 4 fituar nga argjentinasi i Barcelonës Lionel Messi. Por mediat fran
"L’Equipe": 15 "të harruarit" e Topit të Artë (FOTO LAJM) Pasi Lionel Messi fitoi për herë të katërt çmimin "Topi i Artë", gazeta prestigjoze franceze "L’Equipe" publikoi një lis
“L’Equipe”: Top 3 sportistët e vitit (FOTO LAJM) Redaksia e gazetës franceze "L’Equipe" ka përzgjedhur atletin Usain Bolt si sportistin më të mirë të vitit 2012. Atleti
"L'Equipe": 11-shja e vitit (FOTO LAJM) E përditshmja sportive franceze "L'Equipe" ka përzgjedhur formacionin më të mirë për vitin 2012. Edhe pse është 11-shja
Juve, Drogba: Nuk iki nga Kina Më në fund paqe mes Shanghai Shenhua dhe Didier Drogba. Problemet ekonomike të skuadrës kineze u dhanë shkas zërave për
Historia e "Këpucës së Artë" në Europë Në sezonin 1967-1968, francezja “L’Equipe”, revista e njohur e futbollit, u tregua e prirur për të dorëzuar një çmim për
Frikë dhe panik në avionin e PSG Paris Saint German rikthehet në mënyrën më të keqe në shtëpi nga faza përgatitore që zhvilloi në disa vende arabe. Sipas
Ja ekipi i vitit E përditshmja prestigjioze franceze L’Equipe ka publikuar ekipin e saj më të mirë për vitin 2011. Dominon Barcelona me g
L'Equipe: Messi, Kampion i Kampionëve Franca kurorëzon Lionel Messi-n. Ylli argjentinas i Barcelonës është zgjedhur “Kampioni i kampionëve 2011”, në klasifiki
L`Equipe: Ja klubet më të mira në Europë L`Equipe përvecse që ka zbuluar 11-të emrat të lojtarëve më të mirë në historinë e Ligës së Kampionëve ka zbuluar edhe e
Cana: Një ditë do të jemi në finale Kjo është bindja e Lorik Canës, e cila nuk ka se si të mos ngacmojë mendjen e çdo shqiptari, i cili ëndërron që skuadra