999 rezultate për

energjise

Gjermanët ndërmjetësojnë negociatat mes Kosovës dhe Serbisë për energjinë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim një delegacion të kryesuar nga Klaus Toepfer, ish-ministër gjer
Gjermani që do ndërmjetësojë për Kosovën në Serbi takohet me kryeministrin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti një delegacion të kryesuar nga Klaus Toepfer, ish-ministër gjerman i Amb
Serbët mbajnë bllokuar “Trepçën" Serbët kanë bllokuar sërish “Trepçën”. Ky komunitet, që ka kundërshtuar nga fillimi ndryshimin e statusit të kësaj nd
Kosova dhe Serbia bëhen shkak vonese në punë për shumë qytetarë evropianë Shumë orë digjitale në 25 shtete të Evropës: nëpër radio, furra elektrike, frigoriferë, alarme digjitale dhe mjete të tj
Mungesa e energjisë tregon mjerimin e Kosovës “Në rend të parë kjo është dukuri që tregon mjerimin në Kosovë, ku dominon agjenda politike. Është obligim ligjor që nës
Prishtinë, ndërprerja e energjisë ka shkaktuar kaos në qarkullim (VIDEO) Sot pothuajse në të gjithë Kosovën ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike. Ndërprerja e rrymës ka shkaktuar kaos
Bie blloku B2, priten reduktime të energjisë në gjysmën e vendit KESCO është njoftuar nga KEK-u se në orët e hershme të mëngjesit ka rënë nga sistemi në mënyrë të paplanifikuar njësia B
Vetvendosja në protestë kundër ndërprerjes së energjisë elektrike Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur pakënaqësi të shumta rreth reduktimit të energjisë eletrike. Përmes aktivistes, Art
Skandaloze, në mes të dimri fshatrat e Drenasit pa energji, ku është Ramizi? Që nga e shtuna në mëngjes, gjendja me energji elektrike është përkeqësuar jashtëzakonisht shumë. Shumë fshatra të Ko
Kosova ende vazhdon të humbasë miliona euro, veriorët kënaqen me energji falas Kosova edhe më tutje vazhdon të humbë miliona euro në vit për shkak të bllokimit të Marrëveshjes për Energji, e cila ish
Bie blloku B1, rikthehen redukimet e energjisë në gjithë Kosovën Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala ka sqaruar se reduktimet e energjisë elektrike gjatë ditës së sotme nëpër Kosovë po
SKEMA/ Si i mbifaturoi me qëllim OSHEE abonentët për të mbuluar humbjet Fatos Krasniqi është 53 vjeç, kryefamiljar dhe i papunë prej disa vitesh. Ai thotë se situata e familjes së tij është
Pr/ligji mbi bursën e energjisë, përçahet LSI Gjatë votimit në seancën parlamentare të ditës së sotme në lidhje me ndryshimet në Energji, ka pasur përçarje mes depute
Lidhje të paligjshme të energjisë elektrike, shoqërohen 14 persona Njësia operacionale Task Forcë e OSHEE Tiranë zhvilloi disa kontrolle blic në dy ditët e fundit, bazuar mbi informacione
Kaos në Moskë, goditet nga stuhia me e fuqishme në 100 vitet e fundit (FOTO LAJM) Një person ka vdekur dhe disa janë plagosur pasi erërat e fuqishme kamë shkulur qindra pemë dhe dëmtuar dhjetëra shtëpi
Firmoset kontrata për rrugën e Arbrit, brenda këtij viti nis puna Në mjediset e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë u krye firmosja e kontratës së koncesionit për Rrugën e Arbrit
Pa energji e nën ujë, zona të tëra në kaos prej motit të keq Reshjet e shiut që pushtuan vendin kanë shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike. OSHEE bën me dije se rajonet më
Gjermanët do të tentojnë të zhbllokojnë linjën energjitike Shqipëri-Kosovë Sekretariati i Komunitetit të Energjisë ka përcaktuar një ndërmjetës nga qeveria gjermane për të “rakorduar” procesin me
Reagon Zyra e Kryeministrit: Çmimi i energjisë nuk do të rritet Zyra e Kryeministrit ka reaguar ndaj disa shkrimeve në media rreth ngritjes së çmimit të energjisë elektrike. Në reag
Haradinaj paralajmëron rritjen e çmimit të energjisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK), ku me drejtorin e menaxhues t