999 rezultate për

energjise

Kujdes, këto pajisje harxhojnë energji edhe kur janë fikur A e dini se pajisjet shtëpiake mund të kenë edhe një jetë "sekrete" dhe të vazhdojnë të punojnë edhe kur ju keni fikur b
A do të rritet çmimi i bukës? Reagon Erjon Braçe Pas lajmeve që morën "dhenë" në media se do të rritet çmimi i bukës, ka reaguar socialisti Erjon Braçe. Deputeti i P
Kosovarët dimrin e kalojnë duke u ngrohur me lëndë drusore Agjencia e Statistikave të Kosovës(ASK) ka publikuar për herë të parë konsumin e energjisë në ekonomitë familjare për vi
Hardinaj:Asnjë shtëpi nuk e kemi lejuar të ndërtohet në Hadë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në interpelancën për mungesën e energjisë elektrike, ka thënë me ardhje të tij
Projekti që nënshkroi Haradinaj do të rrisë më tepër çmimin e energjisë Mbi 4 milionë euro pritet të jetë kostoja financiare e ndërtimit të termocentralit “Kosova e Re” sipas Konsorciumit Koso
Ndodh çudia në Vlorë, 11 vjeçarët grabisin banesën 3 11 vjecarë dhe një 14 vjecar kanë grabitur ditën e sotme një banesë në Vlorë, pronarët e së cilës nuk ndodheshin aty p
Gjakovë, 43 vjeçari vetëvritet me kabllo të energjisë elektrike I zhdukur pas dy ditësh F.Syla, 41-vjeç u gjet i vdekur në katin e shtëpisë së tij ku jetonte nga organet e hetuesisë së
Ministri kosovar bën zbulimin e shekullit, edhe NASA do ta ketë zili Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, përmes një postimi ne facebook, ka thënë se termocentrali “Kosova e Re” d
Maqedonia radhitet e para për reformat në Energjetikë Në raportin e për zhvillim të qëndrueshëm të Shoqërisë për Energjitik për vendet e Ballkanit Perendimor, Maqedonia është
Po transportonte hekur, vdes i riu pasi preku telat e energjisë elektrike Një i ri ka gjetur vdekjen në rrethana tragjike gjatë ditës së sotme në Tiranë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrug
Tetovë, vëllezrit konfliktohen fizikisht për faturat e energjisë Dy vëllzër që jetojnë në një shtëpi janë zënë fizikisht. Incidenti ka ndodhur për shkak të mosmarrëvjeshjeve se kush duh
A do të rritet çmimi i energjisë elektrike me Ligjin e ri për Energjetikë? Çmimi i ri i energjisë elektrike nuk do të rritet me Ligjin e ri për Energjetik, me të cilin do të liberalizohet tregu i
Në këto pjesë të Prishtinës do të ketë ndërprerje të energjisë KEDS ka njoftuar së për shkak të disa punimeve disa pjesë të Prishtinës, do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike.
ZRRE jep leje për disa kapaciteteve energjetike, “Kosovës A” edhe një vit Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka zhvilluar mbledhjen e parë për vitin 2018, pas funksionalizimit të
Canolli: Prishtina do të ketë më shumë ngrohje në vitet e ardhshme Qeveria e Republikës së Kosovës, e përfaqësuar nga Ministria e Financave dhe Qeveria e Republikës Federale të Gjermanisë
10 milionë euro për Termokosin ot do të mbahet ceremonia e nënshkrimit të Marrëveshjes Financiare të grantit për projektin “Programi i sektorit të ener
Reduktimet me energji, Lluka takon drejtuesit Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, pas situatës së përkeqësuar energjetike, ka thirrur në takim urgjent përg
Sot do të ketë reduktime të energjisë në tërë Kosovën KESCO detyrohet të fillojë me reduktime si pasojë e rënies së papritur të Bllokut B2. Nga mbrëmë, për shkak të nevojë
BERZH, kredi për efiçiencë të energjisë Izolimi i shtëpisë është vec një investim që kosovarët do të mund ta bëjnë me kredi, me qëllim që të kursejnë energji.
Gjermanët ndërmjetësojnë negociatat mes Kosovës dhe Serbisë për energjinë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim një delegacion të kryesuar nga Klaus Toepfer, ish-ministër gjer