999 rezultate për

energjise

Po përhapet me shpejtësi, çfarë është dieta ketogjenike Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të
Shtrenjtohet energjia elektrike, dhurata e Ramës ndaj shqiptarëve për Vitin e Ri Qeveria ka miratuar planin strategjik të reformimit për sektorin energjetik, i cili mund të sjellë rritjen e çmimeve të
Qeveria ul çmimin e energjisë për serbët e veriut Serbët e katër komunave me shumicë serbe, do të përfitojnë nga ky muaj një ulje prej 3.5 përqind në çmimin e rrymës. Kë
Haradinaj nuk merr masa ndaj KEDS-it por thotë se ka reduktime deri më 15 dhjetor Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar sërish lidhur me reduktimet e energjisë. Haradinaj ka thënë se reduk
Deri në 6 orë, rikthehen reduktimet e ashpra të energjisë KEDS-i ka rikthyer në gjithë vendin reduktimet e ashpra të energjisë elektrike, deri në 6 orë pa rrymë. Të premten Z
KEK: KEDS-i e ka fajin që qytetarët po rrinë në terr Korporatës Energjetike të Kosovës ka sqaruar se nuk ka asnjë përgjegjësi sa i përket furnizimit të konsumatorëve me ener
Qeveria i reagon KEDS-it: Mos nxirrni arsye për të reduktuar energjinë elektrike Qeveria e Republikës së Kosovës me anë të një komunikate për media njofton se është duke i përcjellë me shqetësim redukt
Kaburantet, shqiptarët vidhen nga shteti dhe tregtarët njëkohësisht Tregtia e karburanteve ka shfaqur gjithnjë probleme me cilësinë e ulët të produktit që i ofron qytetarëve. Për Kontroll
Mali i Zi dhe Maqedonia i japin një goditje Kosovës Deputeti i PSD-së, Visar Ymeri ka njoftuar se Maqedonia dhe Mali i Zi nuk e kanë përkrahur anëtarësimin e Kosovës në rrj
Mësoni nëse do të rriten çmimet e ngrohjes qendrore Çmimi që do ta paguajnë banorët e komunës së Prishtinës, të cilët furnizohen me ngrohje nga ndërmarrja “Termokos”, do të
Bëhuni gati! Ja kur ndyshon ora Ditën e dielë, më datë 28 tetor, të gjithë mund të flemë një orë më shumë. Akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta mbrapa
Saharaja do të prodhojë dyfishin e energjisë së botës, por "s'do të jetë" më shkretëtirë Instalimi i numrit të madh të paneleve diellore dhe turbinave me erë në shkretëtirën e Saharasë do të kishte një ndikim
Akuzat e PD për Begon, reagon Gjiknuri Ministria e Infrastrukturës ka reaguar ndaj akuzave të demokratëve, të cilët theksuan se Gjiknuri i kishte dhënë një lej
Së shpejti do ta karikoni celularin vetëm disa herë në vit Një material që po përdoret në bateritë e celularëve do të rrisë kohëzgjatjen e energjisë së tij kështu që nuk do të jet
Në trup keni një sustë sekrete, mësoni çfarë ndodh nëse e shtypni Saktësisht në qendër të koshit të kraharorit gjendet pika energjike CV17. Ajo pikë është e lidhur edhe me zemrën tonë, e
3 orë pa drita, bllokohen në ashensor turistët italinë në Sarandë Zona e Kanalit të Çukës në Sarandë prej tre orësh po vuan mungesën e energjisë elektrike. Mësohet se një çift italia
Arrestohen 51 persona në Shkodër 51 persona janë proceduar penalisht gjatë dy ditëve të fundit në Shkodër me akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike.
Rëndësia e Ujmanit, liqenit që Vuçiçi nuk e lëshon Kërcënimi i famshëm i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, “Unë nuk e jap Ujmanin!” jep përgjigje edhe për të tashm
Oligarkët kinezë po blenë Portugalinë Kur ishte trojka ajo që përcaktonte fatet e Portugalisë, Kina bleu masivisht sipërmarrje portugeze. Tani ajo do të blejë
Krijohet impianti i parë me panele diellore në Tiranë Tirana po nis një erë të re në shfrytëzimin e energjisë së pastër. Pas tarracave të gjelbra në disa prej institucioneve