999 rezultate për

energjise

Një muaj shi permanent nuk ka arritur të mposhtë krizën e energjisë Situata e vështirë hidrike ka bërë që fatura e importeve të energjisë për 6 muajt e parë të vitit të arrijë shifrën e 10
Energjia, shqiptarët paguajnë çmimin më të lartë në rajon Familjet shqiptare paguajnë për 1,140 lekë për 100 kWh energji të shpenzuar. E matur sipas fuqisë blerëse, të dhënat e E
Vazhdojnë ofertat për dhënien me koncesion të TEC-it të Vlorës Gara për dhënien me koncesion e TEC-it të Vlorës po shkon drejt fundit. Burime nga ministria e Infrastrukturës dhe Energ
Vlora përfshihet nga erëra të forta, rrëzohen pemë dhe ka shkëputje të enërgjisë Qyteti i Vlorës është përfshirë nga erëra të forta mbrëmjen e sotme dhe si pasojë janë shkaktuar disa dëme në qytet dhe
Basha vazhdon me premtime: Kur të vij unë në pushtet do ta ul energjinë Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha ka folur nga Devolli ku mbajti një takim me fermerët edhe për një premtim t
Qeveria heq dorë nga Kosova e Re nëse rritet çmimi i energjisë Disa organizata joqeveritare në Kosovë në vazhdimësi kanë ngritur shqetësimet se ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re”
OSHEE kontrolle të rrepta, procedohen 63 konsumatorë dhe biznese Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka depozituar procedim për 63 konsumatorë (biznese dhe familjarë
Kusari kërkon të mbrohet mjedisi në marrëveshjen me kompaninë Counter Global Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari, ia ka drejtuar disa pyetje kryeministrit Ramush Haradinaj dhe ministrit për Zhv
Bëni kujdes, nesër në këto lagje të Tiranës do të ketë shkëputje të energjisë OSHEE paralajmëron ndërprerje të energjisë nesër në kryeqytet. Sipas njoftimit të publikuar nga OSHEE, ndërprerja e ener
Menaxhon energjinë e 1 800 ndërtesave në Zvicër, njihni shqiptarin që na bën krenar Bashkim Dyla sot është inxhinier i energjisë shumë i respektuar në Bazel të Zvicrës. Ai ka ardhur me një rrëfim interesa
Historia e ndërrimit të orës, kush e shpiku dhe përse Pak ditë më parë Parlamenti Europian votoi në favor të heqjes së praktikës së ndryshimit të orës nga ajo standarde në ko
KAOS/ Topi i goditur nga lojtari këput telat e energjisë elektrike (VIDEO) Një kaos u krijuan teksa mbrojtësi goditi topin për ta nxjerrë jasht me forcë. Topi goditi telat e energjisë elektrik
Pa karbohidrate dhe yndyrna, kjo është dieta që përdorin VIP-at Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të
Mësoni pse na ndodh që kur prekim dikë na "zë korenti" Kjo është arsyeja pse krijohet elektricitet kur takohemi me dikë. Kush e di sa herë do të keni marrë një lloj rrufeje p
Energjia e rinovueshme do jetë burimi i parë në 2040 Hidrocentralet duket se nuk do të jenë të përhershëm, hapat grumbullimin e energjisë në mënyra tjera kanë filluar, shkru
Burgjet mbipopullohen me shoferët e hajdutë të energjisë Të dhënat e siguruara nga Top Story, tregojnë se popullsia e burgjeve në vitet e fundit ka pësuar një rritje të vazhdues
ERE urdhëron OSHEE-në: Mos i ndërprisni energjinë atyre që nuk kanë të paguajnë Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka operuar kryesisht me prerjen e energjisë elektrike për ata që nuk pag
"Ngrin" Fierza, shkakton faturën 40 milion euroshe Dëbora dhe ngricat vazhdojnë të mbajnë peng prodhimin e energjisë elektrike në kaskadën e Drinit. Mësohet se niveli i Fi
Pa karbohidrate dhe yndyrna, cila është dieta që përdorin VIP-at Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të
Mësoni pse kilogramët e tepërt hiqen ngadalë dhe merren shpejt Kontrollimi i peshës është i bazuar në balancën në mes konsumimit të kalorive dhe energjisë që harxhoni gjatë një dite.