Breshëri automatiku në Tiranë
999 rezultate për

energjike

Pijet energjike i shkatërruan jetën këtij 21-vjeçari (FOTO LAJM) 21 vjeçari Vinie Pyner nga Anglia, pretendon se pijet energjike ia kanë ndryshuar tërësisht të ardhmen e tij dhe jo për
Pse pijet energjike janë të dëmshme për shëndetin Shpesh herë kemi dëgjuar se konsumimi i tepër i pijeve energjike është i dëmshëm për organizmin. Por ccfarë ndodh konkre
Kujdes me konsumimin e pijeve energjike, i shkaktojnë dëme zemrës Vetëm një pike energjike mjafton për të shkaktuar problemet në zemër, me efektin që nis 90 minuta pas pirjes. Sipas s
Pijet energjike i shkatërruan jetën, rrëfimi i burrit që u kthye nga vdekja (VIDEO) Ndërsa fillon një vit i ri dhe palestra bëhet prioritet, një grua paralajmëron mbi rreziqet e pijeve energjike. Bashk
Shkaku i kësaj gjuhe të frikshme fshihet pas atyre që ne pijmë çdo ditë (FOTO LAJM) Tashmë janë të ditura problemet e theksuara që shkaktojnë në trup pijet energjike në trup. Shumë sheqer, taurinë dhe
Shpërthim i yllit "Perëndia e kaosit" është afër, sa rrezikohet toka Shkencëtarët australianë në Universitetin e Sidneit kanë zbuluar një yll që e kanë quajtur, “Perëndi të kaosit” pasi pri
Pas basteve, Rama monopolizon pijet energjike? Qeveria pas nismës për të hequr të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë në vendet e banuar, ka vendosur të ndërmarrë një
E konfirmon studimi, të gjitha pijet energjike kanë urinë dhe spermë demi Kompania Longhorn Cattle ka krijuar zhurmë kur kanë paraqitur rezultatet e tyre të një studimi të kryer për të kuptuar p
Edhe Eleni tund skenën, këngëtarja shqiptare korr duartrokitjet e publikut Edhe një nga tre shqiptarët në Eurovizion, Eleni Foureira ka përformuar shkëlqyeshëm. Ajo ka bërë një performancë shu
Eleni shkund skenën në Lisbonë, shqiptarja duartrokitet plot entuziazëm Edhe një nga tre shqiptarët në Eurovizion, Eleni Foureira ka përformuar shkëlqyeshëm. Ajo ka bërë një performancë shu
Adoleshentja humbi jetën, Kanadaja kufizon pijet energjike me alkool Kanadaja do të kufizojë shitjen e pijeve energjike me përmbajtje alkooli pas vdekjes së një adoleshenteje e cila piu dis
Si jua shkatërrojnë trupin pijet energjike Sipas studimeve të fundit, pijet energjike shkaktojnë efekte anësore negative te gjysma e të rinjve, transmeton Klan Kos
Këshillat më të çuditshme për shëndetin, por që duhet t’ja vini veshin Pi kafe për një dremitje çlodhëse Në një studim japonez që ekzaminonte si të përfitohej maksimalisht nga dremitja, nj
Mësoni çfarë rreziku fshihet pas një pijeje energjike! Gjatë viteve të fundit, bota është përfshirë në rrethin vicioz të pijeve energjike, me shumë kafeinë dhe substanca sinte
Ja cfarë shkakton në trupin tuaj një pije energjike Të gjithë e konsumojmë kur kemi nevojë për pak energji dhe kthjelltësi por shikoni se cfarë mund të shkaktojë një pije e
Forconi imunitetin dhe ndihuni energjikë vetëm me këtë pije Mund t’ju ndodhë shpesh ose edhe me raste të ndiheni të lodhur dhe të pafuqishëm për të bërë gjërat që planifikoni gjatë
Pijet energjike shkaktojnë probleme serioze me zemrën Njerëzit që kanë tension të lartë të gjakut apo probleme me zemrën duhet të shmangnin patjetër pijet energjike. Me më
Pijet energjike rrisin rrezikun për problemet me zemrën tek adoleshentët Hulumtuesit kanë zbuluar se vetëm një pije energjike në ditë, rritë rrezikun për sëmundje të zemrës, tek adoleshentët e
Mjekët: Konsumoni sa më pak pije energjike, mund t’ju shkaktojnë hepatit Mjekët po paralajmërojnë mbi rreziqet e konsumimit të tepërt të pijeve energjike. Një burrë i moshës se mesme, i cili
Ekspertët: Konsumoni sa më pak pije energjike, mund t’ju shkaktojnë hepatit Mjekët po paralajmërojnë mbi rreziqet e konsumimit të tepërt të pijeve energjike, pasi një burrë i moshës se mesme, i ci