999 rezultate për

endemike

"Koronavirusi te porta po Shqipëria nuk ka masa", PD sulmon Manastirliun Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia ka reguar pas lajmit se në Itali dy persona kanë humbur jetën si pasojë e koronaviru
Njeriu që zbulon llojet e reja të bimëve në shkencën e botanikës Profesor Lulëzim Shuka pjesën më të madhe të kohës e kalon në auditorët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës dhe në çdo
8 Maji, Dita Botërore e Talasemisë Përkujtohet sot Dita e Luftës kundër Talasemisë. Në këtë ditë kujtohen të gjithë ata fëmijë, adoleshentë dhe të rritur,
Hidhen 100 mijë copë rasat të troftës në liqenin e Ohrit Rreth 100 mijë copë rasat troftë endemike të kultivuara nga Instituti i Entit hidrobilogjik janë hedhur në ujërat e liqe