999 rezultate për

emrin

Vijon përplasja për emrin e Maqedonisë, VMRO-DPMNE akuzon Zaevin për tradhëti Partia VMRO-DPMNE vazhdon me akuzat ndaj kundërshtarëve me në krye Zoran Zaevin si kryeministër, duke thënë se ata janë
Bënë tatuazh emrin e njëri-tjetrin, këngëtarja shqiptare ndahet nga milioneri Morena Taraku u lidh vetëm pak kohë me iranianin milioner, Sasha Sobhani, ama në media po qarkullon lajmi se çifti janë
Ivanov të respektojë Kushtetutën që e detyron për emrin Po kalon afati kushtetues prej shtatë ditësh ku presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov duhet ta nënshkruajë dekretin për sh
Fillon seanca e Kuvendit për emrin Në masa të sigurisë në Kuvendin e Maqedonisë ka filluar seanca për ratifikimin e marrëveshjes për emrin në mes Maqedonis
Edhe një parti mbështet Zaevin për emrin Këshilli drejtues i Partisë Liberal Demokrate (PLD) e rishikoi dhe njëzëri e pranoi marrëveshjen e nënshkruar në mes Rep
Sot, ratifikimi përfundimtar në Kuvend i marrëveshjes për emrin Marrëveshja për zgjidhjen e çështjes së emrit me Maqedoninë, sot duhet të ratifikohet në kuadër të seancës së 51-të në K
Marrëveshja për emrin kalon edhe në komision Komisioni për Çështje Evropiane i Kuvendit kalon Marrëveshjen për Emrin me Greqinë dhe i hap rrugë Kuvendit që ta ratifi
Kuvendi i Maqedonisë miraton marrëveshjen për emrin Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar propozim-ligjin për marrëveshjen e emrit ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë Gjithsej vo
Haki Abazi nxjerr emrin e Petrit Selimit në një skandal korrupsioni Analisti dhe njohësi i zhvillimeve politikë në Kosovë, Haki Abazi, përmes një postimi në facebook, ka thënë se krimi dhe
Qeveria e Maqedonisë miraton njëzëri marrëveshjen për emrin Qeveria e Maqedonisë ka miratuar unanimisht marrëveshjen e nënshkruar me palën greke për emrin e ri të vendit, Maqedonia
Bullgaria reagon pas marrëveshjes për emrin Kryeministri bullgar Bojko Borisov përshëndeti kryeministrin Aleksis Cipras dhe Zoran Zaev, si dhe ministrat e Punëve të
Videoja që të bën të harrosh emrin tënd për një orë (VIDEO) Të gjithë kemi dëgjuar për procesin e hipnotizimit. Hipnotizimi – gjendja e afërt me gjumin, në të cilën vihen njerëz
Modelja shqiptare i vë emrin e veçantë fëmijës për arsyen e dhimbshme Modelja shqiptare Amina Shena u bë sot nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë një djalë nga marrëdhënia me reperin Ado
Marrëveshja për emrin do të nënshkruhet në fundjavë, Gutieres, Han, Mogerini të ftuar në Prespë Marrëveshja për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë do të nënshkruhet të shtunën më 16 qershor në Prespë. Në këtë ngjarje q
Gruaveski reagon për emrin, hoqëm dorë nga historia Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, nëpërmjet rrjetit social facebook, ka komentuar marrëveshjen e arritur
Historiani shqiptar jep detaje nga marrëveshja për emrin Në orën 20.00 të Maqedonisë dhe 19.00 me orën e Greqisë kryeministri Aleksis Cipras i dorëzoi dokumentin e marrëveshjes
Osmani lartëson marrëveshjen për emrin me Murin e Berlinit Bujar Osmani, zëvendëskryeministër i Maqedonisë për Integrime Evropiane, ka thënë se marrëveshja me Greqinë për emrin e
Opozita fillon veprimet të bllokojë emrin, shpresat i kanë te Ivanov Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski kërkoi takim urgjent me presidentin Gjorge Ivanov dhe me kryeministrin Zoran
Zaev flet nëse ka marrëveshje për emrin Kryeministri Zoran Zaev tha se në telefonatën e sotme me homologun grek Aleksis Cipras pret që të përmbyllen të gjitha a
Me emrin i ri, Maqedonia e ka rrugën e lirë për në BE dhe NATO Kreu i diplomacisë greke, Nikos Kocijas ka komentuar bisedën telefonike mes dy kryeministrave, Cipras dhe Zaev. “Sot