999 rezultate për

emrin

Kazakistani i vendos kryeqytetit emrin presidentit që u dorëhoq Autoritetet në Kazakistan ia kanë ndërruar emrin kryeqytetit të këtij vendi, Astanas. Tash e tutje, ky kryeqytet do të q
Tërhiqet Rusia, pranon Maqedoninë e Veriut me emrin e ri Rusia do të përdorë emrin e ri zyrtar të Maqedonisë së Veriut në korrespondencat e ardhshme me shtetin ballkanik. Vendim
Nga marka me emrin e saj te filmat erotikë, jeta e Aurela Hoxhës në Spanjë (FOTO LAJM) Rreth më pak se një vit më parë, në maj të viti 2018, Aurela Hoxha arriti të lançojë biznesin e saj personal, linjë ling
Besojeni ose jo, terroristi kishte shkruar emrin e Skënderbeut tek arma e tij (FOTO LAJM) Sulmi terrorist në Zelandën e Re që vrau të paktën 49 myslimanë duke u falur në xhami duket se ishte përgatitur prej dis
Terroristi kishte në armë emrin e serbit që vdiq në Kosovë (FOTO LAJM) Vrasësi i cili realizoi masakrën në një nga xhamitë në Zelandën e Re, në armën e tij kishte shkrime cirilike, në mesin e
Befason presidenti i Interit, synon ti ndryshojë skuadrës emrin Një lajm bombë vjen nga pestigjozja "Corriere Dello Sport" teksa bën me dije se Interit mund ti ndryshohet emri, shkruan
Qeveria udhëzon publikun për emrin, injorohet gjuha shqipe Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot i ka informuar të gjitha mediat me formën e saktë të përdorimit zyrtar dhe ndërkombët
Këshilli i Evropës zyrtarizon emrin Maqedonia e Veriut Këshilli i Evropës zyrtarisht ka regjistruar vendin nën emrin e ri “Maqedonia e Veriut”,shkruan Albeu.com Në faqen e
Ndodh në Torino, dalin në shitje fanellat e Juventusit me emrin e Icardit Ndërkohë që te Interi nxitojnë të rregullojnë marrëdhëniet me Icardin, për të bindur sulmuesin të rikthehet në ekip, në
Në Maqedoninë e Veriut ndryshojnë emrin 100 institucione Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka ndryshuar emrat e mbi 100 institucioneve shtetërore në përputhje me Marrëveshjen e Pre
Qeveria e Serbisë miraton konkluzion për emrin Maqedonia e Veriut Qeveria e Serbisë miratoi konkluzionin mbi përdorimin e emrit Maqedonia e Veriut, në bazë të njoftimit nga qeveria maqed
Bëri tatuazh emrin e djalit por u shokua nga ajo që mësoi Ai ishte aq i lumtur që ishte një baba sa që vendosi të bënte tatuazh emrin e djalit të tij në shpinë: “Benjamin”. Me
Fansat brohoritën emrin e Taynës në koncert, si reagoi Rina (VIDEO) Disset mes Taynës dhe Rinës duhet thënë se janë bërë kryetemë e mediave disa herë. Por këtë herë dicka e shëmtuar ka
Afishet me emrin e ri do të jepen falas Zëvendësministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Agim Nuhiu, në një intervistë për kanalin e tretë shtetë
Të gjithë e njohin si Jona, por si e ka emrin e vërtetë moderatorja Moderatorja Jona Spahiu, është një nga moderatoret më të dashura për publikun shqiptar. Me talentin e saj në të mode
Qytetarët kërkojnë që me emrin “17 Shkurti ” të emërtohet nje shesh qëndror në Kosovë Me datën më të rëndësishme për Kosovën por jo vetëm pikërisht “17 Shkurti” deri më tani nuk është emëruar asnjë shesh kr
“Medalja e Mirënjohjes” për ikonën Skënder Sallaku, një rrugë në Tiranë do të mbajë emrin e tij Një nga rrugët e kryeqytetit do të mbajë shumë shpejt emrin e ikonës së humorit shqiptar, Skënder Sallaku, i cili u nda
Vjehrra i ndryshon emrin fëmijës kur nusja ishte në gjumë Vendosja e emrit të foshnjës nuk është aspak një vendim i lehtë për prindërit. Një nënë e re u trondit, pasi mësoi se vj
Mësoni kur do të merren dokumentet me emrin e ri të Maqedonisë Dokumentet personale me emrin e ri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjegjësisht pasaportat, letërnjoftimet, patent
Liam në telefon i ka shkruar emrin Mileyt “gruaja” për një arsye të fortë Nëse ishit kureshtarë të dinit se ç’bëhet me çiftin e të sapomartuarëve, Miley Cyrus dhe Liam Hemswroth, ky i fundit ka