999 rezultate për

emrin

Dilema e mbiemrit pas maretse, vip-at shqiptare që nuk e ndërruan (FOTO LAJM) Prej vitesh jemi mësuar me idenë dhe traditën se direkte pas momentit të kurorëzimit të dashurisë së një çifti, vajza të
"Rrëfehet" Kajmaku: Kam punuar për të nxjerrë bukën e gojës, pse e ndryshova emrin në Greqi Kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, ku shkruan edhe një herë se akuzat e P
"Ndryshoi emrin", VOA për kryebashkiakun e Vorës: Edhe Valdrin Pjetri fillimisht i mohoi akuzat Në Shqipëri, Partia Demokratike, ju drejtua sot zyrtarisht Prokurorisë duke kërkuar që të nisë verifikimet lidhur me kry
Basha nxjerr emrin: Ky është trafikanti i drogës që qëndron krah Ramës (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me anë të një postimi në Facebook ka bërë me dije se Pëllumb Gjoka është pikëri
Nuk e la të blinte akullore, e reja therr të dashurin në mes të rrugës Një grua në Kinë goditi për vdekje të dashurin e saj në mes të rrugës pasi i bëri bullizëm. Sipas dëshmitarëve, ai e
Nga i papunë në "hero", mrekullia mban emrin Adrian Për herë të fundit në fushë kishte zbritur më 26 Janar të këtij viti, në sfidën mes West Hamit dhe Wimbledonit, të vlefs
I dëbuar më parë, shqiptari rikthehet në Itali me mbiemrin e gruas por arresothet sërish Ishte dëbuar nga Italia, por ai u kthye duke përdorur mbiemrin e gruas së tij. Bëhet fjalë për një 30 vjeçar shqiptar, i
I doli emri emrin në skandalin "Zhvatja", reagon ashpër Zaev Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mohon të jetë përfshirë në skandalin e njohur si “reketi” ku dyshohet t
Si e morën emrin “Bjeshkët e Namuna” (FOTO LAJM) jeshkët shqiptare kanë një natyrë mrekullisht të bukur në Alpet e vendit tonë. Ato vizitohen në çdo stinë nga turistë të
Rama: Një gërmadhe që vetëm emrin ka teatër Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish përsa i përket shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai ka zgjedhur të komentojë fjalët
Jorida Tabaku bëhet nënë për herë të tretë, ish-deputetja zbulon emrin e vogëlushit (FOTO LAJM) Jorida Tabaku është bërë sërish nënë, këtë herë e një djali që ka bërë të lumtur të gjithë familjen. Lajmin e ka dhënë v
FSHF nxjerr në shitje stadiumin, kush do ia vendos emrin "Arenës Kombëtare"? "Arena Kombëtare" është drejt fundit dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur punën për të gjetur sponsorin për stadi
Një rrugë në Kamëz do mbajë emrin "Ramush Haradinaj" Duke vlerësuar aktin e dorëheqjes nga posti i kryeministrit, Bashkia e Kamzës i ka vendosur një rruge emrin "Ramush Hara
Qeveria e re greke e përmbajtur për emrin "Maqedonia e Veriut" (VIDEO) Për qeverinë e re greke, marrëveshja e Prespës duhet të përmirësohet. Këtë e theksoi zëvendësministri i Punëve të Jas
I ngatërroi mbiemrin, drejtuesit e klubit turk prezantojnë sulmuesin e gabuar Në botë ka shumë futbollistë që kanë të njëjtin mbiemër dhe në shumë raste, nuk janë nga i njëjti shtet, por një rast i
Ilir Meta propozon emrin e ri për kreun e KLSH-së (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka bërë propozimin e radhës për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, Petraq Milon. Sipas Preside
Maqedonia ndryshon dhe emrin e Ushtrisë Emri zyrtar i ushtrisë do të jetë Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Dekreti për këtë është nënshkruar nga
I kujtojnë emrin e vjetër, Xhemi i kthehet keq ndjekëses Dihet tani që dy moderatoret simpatike Xhemi Shehu dhe Arbana Osmani janë mikesha shume te mira dhe lidhja e tyre i ka r
Vjen propozimi i parë për emrin e stadiumit të ri të Kombëtares së Kosovës Pas prezantimit të projektit për stadiumin nacional të Kosovës, ka ardhur edhe propozimi i parë, për emrin e tij. Buj
Morena bën deklaratën e fortë: Së shpejti e gjithë bota do ta njohë emrin tim (FOTO LAJM) Morena Taraku është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqëiptar por jo vetëm. Atë nuk jemi mëuar ta shohim v