999 rezultate për

emigranteve

Qeveria e gatshme të nisë regjistrimin e emigrantëve shqiptarë Qeveria ka miratuar projektligjin për regjistrimin e emigrantëve. Ky lajm është bërë me dije nga ministri i Brendshëm,
Zbulohet kamioni me refugjatë në Orllancë (VIDEO) Një dramë e vërtetë sot ka ndodhur në rrugën magjistrale Shkup–Kumanovë, afër fshatit Orllancë, kur ekipi i TV 21 zbuloi
Kriza e emigrantëve lëkund sistemin e Schengenit "Jemi dakord për faktin se Shengeni dhe liria e lëvizjes duhet të mbrohen, si për qytetarët ashtu edhe për ekonominë. Ma
Suedia ngre "Murin e ri të Berlinit" në kufi me Danimarkën (FOTO-VIDEO) Suedia ka vendosur pika kontrolli në kufirin e saj me Danimarkën për herë të parë, pas një gjysmë shekulli në një përpje
Kthimi i emigrantëve pas festave, fluks në doganën e Morinit Festat e fundvitit në pikën e kalimit kufitar të vendit janë kriju radhë të gjata për shkak të fluksit të lartë të udhët
Kthimi i emigrantëve për festa, radhë në Kapshticë Qindra qytetarë shqiptarë që jetojnë e punojnë në Greqi, kanë krijuar radhë të gjata në pikën kufitare të Kapshticës në
Shqipëria s’ka kapacitete për strehimin e emigrantëve sirianë Nga Arben Llalla - Çështja e refugjatëve sirian është bërë problemi botëror sot. Janë mijëra njerëz që ikin nga lufta, j
Tensione në kufi, rebelohen refugjatët Situata me emigrantët në kufirin jugor po vazhdon të tensionohet. Qindra emigrantë nga Pakistani, Irani, Algjeria, Marok
Biden nga Zagrebi: Ballkani, i plotë në Bashkimin Europian Nga Zagrebi i Kroacisë ku ishte ftuar të merrte pjesë në samitin e liderëve të Europës Qendrore e Juglindore, zëvendëspr
Refugjatët në Maqedoni qepin gojën me gjilpëra Një grup refugjatësh iranianë kan protestuar përgjatë kufirit greko-maqedonas në një mënyrë të pazakontë. Ata kanë qe
Blushi shënjestron Bushatin: Duhet të ishe lider në regjistrimin e emigrantëve! Deputeti socialist Ben Blushi, nuk ka kursyer kritikat ndaj ministrit Ditmir Bushati për azilkërkuesit. Paraditen e sotm
Bllokada e Shkupit, mijëra refugjatë e kalojnë natën në qiell të hapur (FOTO LAJM) Mbi 2 mijë emigrantë jane ne pritje qe te futen në Maqedoni, pas bllokadës së vendosur nga ana e autoriteteve vendase.
Le Pen: Të ndërpritet akomodimi i emigrantëve Liderja e partisë së ekstremit të djathtë në Francë, Marine le Pen ka kërkuar sot ndërprerjen e menjëhershme të akomodim
LAJMI I FUNDIT/ "Kakavijës" i vjen interneti, fillon kalimi i emigrantëve Udhëtarët e bllokuar në pjesën shqiptare të doganës së Kakavijës kanë filluar tashmë kalimin për në territorin grek pas
Rama: Të angazhuar për të ndihmuar në çështjen e emigrantëve Kryeministri Edi Rama, priti në një takim Ministrin e Brendshëm të Republikës Federale të Gjermanisë, Thomas de Maziere,
BE mund të angazhojë një "Mision Civil" në Ballkan Bashkimi Evropian po shqyrton mundësinë e angazhimit të një "misioni civil" për të ndihmuar shtetet e Ballkanit Perëndim
Vazhdon drama e emigrantëve, 22 të mbytur në brigjet greke Një tjetër tragjedi e rëndë ka ndodhur me emigrantët, sërish me persona që kanë dashur të kalojnë nga Turqia në Greqi.
Refugjatët, Japonia ndihmon Maqedoninë Qeveria e Japonisë ka marrë vendim që të sigurojnë ndihmë të pakthyeshme për Maqedoninë dhe Serbinë në vlerë prej 500.00
Këmbanë alarmi nga “La Republica": Rrezik trafiku i emigrantëve Shqipëri-Itali Mesa duket, ekziston një rrugë e re e trafikut të emigrantëve nga Shqipëria drejt Italisë. Kjo jehonë vjen nga mediat e
Sulmet ruse në Siri do të rrisin fluksin e azilkërkuesve në Maqedoni Drejtuesit e Qendrës për Menaxhimin e Krizave në Shkup presin që sulmet ajrore të ushtrisë ruse në Siri të ndikojnë në r