999 rezultate për

emigranteve

Pesë emigrantë vdesin në Greqi Pesë emigrantë, një grua dhe katër fëmijë kanë ndërruar jetë pas përmbytjes së anijes së tyre në ishullin grek, Samos.
Papa iu puth këmbët emigrantëve myslimanë: Jemi vëllezër (VIDEO) Papa Françesku ka takuar emigrantë në një qendër pritjeje në Romë. Ai është përulur emigrantëve myslimanë dhe hindu,
Ivanov sërish kritika ndaj BE-së për krizën e emigrantëve Presidenti Gjorge Ivanov ka deklaruar se emigrantëve duhet tu jepet një porosi e qartë se korridoret janë mbyllur drejt
Fluksi i refugjatëve, Tahiri: Gati të kontribuojmë Komisioneri i Bashkimit Europian për Migracionin, Dimitris Avramopoulos, u shpreh sot se Shqipëria nuk është ndikuar nga
Samiti dy-ditor i Brukselit, marrëveshja me Turqinë dhe pengesat e shumta Udhëheqësit e Bashkimit Europian do të takohen për të finalizuar marrëveshjen me Turqinë, që do të lehtësojë krizën e em
Bie fluksi i refugjatëve, pengesë patrullimi i detit nga NATO Gjatë 24 orëve të fundit, në ishullin e Mitilinit kanë mbërritur vetëm pak barka me refugjatë. Autoritetet thonë se,
BE 50 mln euro Maqedonisë për krizën e emigrantëve Bashkimi Evropian ka siguruar 50 milionë euro ndihmë për Maqedoninë për të përballuar krizën e emigrantëve. Deklarata me
Blushi: Nuk mund t'iu mbyllim dyert emigrantëve Deputeti "rebel" Ben Blushi është ndaluur sot në çështjen e emigrantëve, teksa ka apeluar që mos t'ia mbyllim dyert pasi
Maqedonia mbyll zyrtarisht kufirin Maqedonia njoftoi se, nuk do të lejojë më asnjë emigrant të kalojë në kufirin e saj me Greqinë duke bllokuar kështu efek
A po bisedon qeveria shqiptare me Greqinë dhe Italinë për refugjatët?! Qeveria e Tiranës po zhvillon bisedime sekrete me qeverinë në Athinë dhe në Romë lidhur me çështjen e refugjatëve që vij
Rishpërndarja e refugjatëve, Greqia bisedime me Shqipërinë e Bullgarinë Qeveria greke ka njoftuar se, ditën e nesërme do të fillojë vendosjen e emigrantëve të parë në zonën e Epirit, vetëm pak
Bild: Policia maqedonase po keqtrajton refugjatët Gazeta e madhe gjermane "Bild" ka shkruar se ka ankesa sa i takon tarjtimit të emigrantëve në kufirin me Maqedoninë.
Merkel: Pas Europës, Botën Angela Merkel thotë se, Gjermania duhet të luajë rol më të madh në arenën ndërkombëtare. Në një tubim elektoral të parti
Zjarr në kampin e refugjatëve, tensione gjatë natës në Francë (FOTO LAJM) Ekipet e ndërhyrjes së shpejtë pritet të kthehen në qytetin-port të Calaisit, në Francë, për të çmontuar strehat në kamp
“Zhduken” 142 mijë refugjatë në Gjermani, Opozita kërkon shpjegime Në Gjermani vazhdon ngërçi i dhjetëra mijëra refugjatëve të zhdukur dhe opozita i kërkoi qeverisë të shpjegojë çfarë ka
Spahia: Qeveria të marrë masa për emigrantët Kreu i Departamentit të Zyrës së Emigracionit në Partinë Demokratike Bardh Spahia ka kërkuar nga ana e qeverisë që të ma
Totozani në Tabanovcë: Mision faktmbledhës për trajtimin e emigrantëve Avokati i Popullit Igli Totozani, në rolin e presidentit të Organizatës së Ombudsmanëve të Mesdheut, ka zhvilluar një vi
Tahiri: Për të shkuar tek vota e emigrantëve, duhet të dimë ku banojnë Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim dhe nen për nen ligjin e emigrantëve. Ministri Tahiri ka deklaruar se qëllimi i
Maqedonia s’ka mundësi për strehimin e emigrantëve Përfaqësuesit e UNHCR-së në Shkup janë shprehur se Maqedonia nuk ka kapacitete për të strehuar emigrantët nga Siria, Ira
Kryebashkiaku gjerman: Vajzat provokojnë ngacmimet seksuale! Një kryebashkiak në Gjermani ka lënë pa fjalë personat që e dëgjuan, teksa tha se vajzat provokonin ngacmimet seksuale n