999 rezultate për

emigranteve

Kriza e emigrantëve/ Edhe Britania e Madhe ngre barrierat Britania e madhe do të ndërtojë një mur rreth portit të qytetit Calais, në afërsi të kampit të emigrantëve i njohur si “
Francë/ Qendra e emigrantëve përfshihet nga flakët Zjarret e mëdha që kanë përfshirë jugun e Francës nuk kanë kursyer as ndërtesën ku në muajin tetor, ishin planifikuar të
Francezët në protesta kundër “xhunglës” së emigrantëve (FOTO LAJM) Banorë dhe shoferë kamionësh kanë bllokuar rrugët ditën e sotme, duke kërkuar mbylljen e të ashtuquajturës ‘Kampi i Xhun
Fotografi grek fiton "France Awards" me pamjet e emigrantëve në Lebos (FOTO LAJM) Çmimin e parë të fotografisë “Visa d’Or News” në “France Awards” e ka fituar një fotograf grek, për mbulimin e ardhjes
Turqia do të zbatojë marrëveshjen për emigrantët Një zyrtar turk ka thënë sot se shteti i tij do ta zbatojë në tërësi marrëveshjen në mes të BE-së dhe Turqisë, që ka për
Mes 6.500 emigrantëve të shpëtuar dhe dy foshnja binjake të porsalindura (FOTO) Një foshnje e porsalindur e seksit mashkull, vetëm pesë ditëshe u gjet i mbuluar me një batanije rozë, mes shumë të tjer
Gjenden dy vajza të vdekura në mesin e emigrantëve sirianë Dy vajza siriane, njëra prej tyre vetëm 8-muajshe, janë në mesin e 6 personave të cilët vdiqën në një anije e cila po ba
Qeveria e Kanadasë kërkon 300 mijë emigrantë Kanadaja është një nga shtetet që mban rekord për pranimin e emigrantëve. Ministri i Emigracionit në Qeverinë e Kanad
Gjermania redukton numrin e refugjatëve të pranuar për vitin 2016 Gjermania duket se ka zvogëluar në mënyrë drastike numrin e emigrantëve të pranuar në vitin 2016 duke larguar kështu 13.
22 persona humbin jetën në ujërat e detit Mesdhe Janë gjendur trupat e pajetë të 22 emigrantëve në brigjet e detit Mesdhe, larg brigjeve të Libisë. Në varkën e gjetur
Vazhdojnë tragjeditë në ujërat e Mesdheut Janë gjendur trupat e pajetë të 21 grave e një burri në një pellg uji të përzjerë me karburant, në një anije emigrantësh
Global Post / Emigrantët burra dhe adoleshentë shiten për 2 euro në kampet greke Vazhdon të thelloht kriza e emigrantëve sirian nëpër kampet ku ata jetojnë. Së fundmi, probleme të mëdha sociale kan
Përmbysja e varkës së emigrantëve, 5 të vdekur (FOTO LAJM) Varka e madhe e peshkimit e bërë nga druri që ishte e tejmbushur me emigrantë është përmbysur larg bregdetit të Libisë t
Presidenti çek viziton Maqedoninë në qershor Presidenti çek, Millosh Zeman pritet që në fillim të qershorit të vizitojë Maqedoninë. Kështu ka informuar zëdhënësi Jir
Ja tre vendet evropiane në të cilat fshihen celulat më të mëdha të ISIS-it Sulmet e përgjakshme në Bruksel dhe Paris, dëshmojnë se ekzistojnë celula terroriste në zemër të Evropës, dhe se janë të
Pesë emigrantë vdesin në Greqi Pesë emigrantë, një grua dhe katër fëmijë kanë ndërruar jetë pas përmbytjes së anijes së tyre në ishullin grek, Samos.
Papa iu puth këmbët emigrantëve myslimanë: Jemi vëllezër (VIDEO) Papa Françesku ka takuar emigrantë në një qendër pritjeje në Romë. Ai është përulur emigrantëve myslimanë dhe hindu,
Ivanov sërish kritika ndaj BE-së për krizën e emigrantëve Presidenti Gjorge Ivanov ka deklaruar se emigrantëve duhet tu jepet një porosi e qartë se korridoret janë mbyllur drejt
Fluksi i refugjatëve, Tahiri: Gati të kontribuojmë Komisioneri i Bashkimit Europian për Migracionin, Dimitris Avramopoulos, u shpreh sot se Shqipëria nuk është ndikuar nga
Samiti dy-ditor i Brukselit, marrëveshja me Turqinë dhe pengesat e shumta Udhëheqësit e Bashkimit Europian do të takohen për të finalizuar marrëveshjen me Turqinë, që do të lehtësojë krizën e em