999 rezultate për

emigranteve

Rama u kërkon ndihmë emigrantëve: Ngrini telefonat dhe kërkojuni njerëzve... (VIDEO) Në "Komunikimin Javor" të kësaj jave kryeministri Edi Rama ka folur për emigrantët. Rama u shpreh se 25 Qershori do
Mafia kontrollonte qendrën e emigrantëve, 68 të arrestuar në Itali Policia e Italisë ka shkatërruar një grup mafioz i cili kishte nën kontroll një nga qendrat më të mëdha të emigrantëve.
Gazeta gjermane jep alarmin: Ja kush po vjen në Gjermani bashkë me emigrantët Gazeta gjermane "Der Spiegel", ka dhënë alarmin se mijëra ish-luftëtarë talebanë mbërritën në Gjermani gjatë dy vjetëve
Dy vjet nga tragjedia më e madhe e emigrantëve në Mesdhe (FOTO LAJM) Janë mbushur sot 2 vjet nga tragjedia më e madhe e emigrantëve në Mesdhe. Më 18 prill 2015 një anije e nisur nga Lib
Papa Françesku uron Pashkët: Mos injoroni vuajtjet e emigrantëve Në ditën më të rëndësishme të kalendarit të krishterë, Papa Françesku, nga bazilika e Shën Pjetrit u kërkoi katolikëve t
Anija shqiptare “Oriku” ndalon gomonen me 60 emigrantë sirianë Anija shqiptare “Oriku” ka realizuar me sukses ndalimin e emigrantëve të paligjshëm të cilët kishin për destinacion përf
Gjyqtari që po sfidon Trump për urdhrin e ndalimit ndaj emigrantëve myslimanë Pezullimi i urdhrit të presidentit amerikan Donald Trump për ndalimin e shtetasve nga 6 vende me shumice myslimane do të
Greqia nis dhënien e lejeve biometrike për emigrantët, ja dokumentet që nevojiten Para pak javësh në Greqi ka filluar procesi i pajisjes së emigrantëve me leje qëndrimi biometrike. Emigrantët shqiptarë
Turqia kërcënon BE-në me paktin e refugjatëve Tensionet mes Turqisë dhe Hollandës që erdhën pas moslejimit të mbajtjes së tubimeve të ministrave turq, ka bërë që Ank
Trump, gati të nënshkruajë tjetër vendim kundër emigrantëve Presidenti amerikan, Donald Trump është gati të nënshkruar një urdhër të ri ekzekutiv të hënën vonë në mbrëmje në lidhje
SHBA, masa të reja për dëbimin e emigrantëve të paligjshëm Presidenti Trump po përgatitet për marrjen e masave të mëtejshme për dëbimin e emigrantëve të paligjshëm nga vendi. D
Nuk ndalet Trump, mobilizon 100 mijë trupa ushtarakë për kontrollin e emigrantëve në SHBA Presidenti amerikan Donald Trump ka mobilizuar 100 mijë trupa të Gardës Kombëtare për të kontrolluar banorët e paligjshë
Lamtumirë Lotari Amerikane?! SHBA ndryshon politikat ndaj emigrantëve Dy senatorë amerikanë kanë propozuar që të ndryshojë politika e SHBA-së ndaj emigrantëve, propozim i cili do të lërë në
Befason Trump, ja çfarë do u kërkojë emigrantëve Pas urdhrit për pezullimin e vizave për 7 vendet me shumicë myslimane, presidenti i ri i SHBA-ve, Donald Trump ka befasu
Trump mbron urdhrin ekzekutiv kundër emigrantëve: Gjykatat janë të politizuara! Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, e ka mbrojtur edhe një herë urdhrin ekzekutiv kundër emigrantëve, duke thënë se ës
Jeta e mjerueshme e emigrantëve në kampet australiane (FOTO LAJM) Më shumë se 1,250 azilkërkues të cilët çdo ditë jetojnë me shpresë se do të arrijnë në Australi, ndërsa u duhet që të vu
Katër shtete të SHBA-ve padisin presidentin Donald Trump Duket se firmosja e dekretit për ndalimin e emigrantëve nga shtatë shtete të botës, me shumicë myslimane, nuk do të kalo
Doli kundër urdhrit për ndalimin e emigrantëve, Trump shkarkon Prokuroren e Përgjithshme Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Prokuroren e Përgjithshme, Sally Yates pasi ajo refuzoi të zba
ÇMENDURI/ Nuk do ta besoni çfarë kanë bërë dy trafikantë shqiptarë (FOTO LAJM) Policia italiane ka shkatërruar një grup që merrej me trafikimin e emigrantëve, kryesisht nga Siria. Operaçioni anti-
Doli kundër ligjit të emigrantëve, Trump shkarkon prokuroren e përgjithshme Donald Trump ka shkarkuar prokuroren e përgjithshme amerikane, pasi ajo e kundërshtoi në ligjshmërinë e ndalimit të tij