999 rezultate për

emigranteve

Ja kush është bosi shqiptar që drejtonte rrjetin e trafikut të emigrantëve Një operacion ndërkombëtar nën udhëheqjen e Europol ka mundësuar së fundmi shkatërrimin e një rrjeti që trafikonte emig
Bushati në Janinë: Çfarë thanë për votën e emigrantëve Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati dhe Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro zhvilluan një takim me s
23 persona humbin jetën në ujërat e detit Mesdhe (FOTO LAJM) Deti Mesdhe vazhdon të marrë jetët e emigrantëve qe largohen nga vendlindjet e tyre për një jetë më të mirë. Kufomat
S’ka më Lotari Amerikane! Trump merr vendim drastik ndaj emigrantëve Masakra në New York e cila mori jetën e 8 njerëzve të pafajshëm ka bërë që Presidenti Donald Trump të reagojë ashpër nda
Sela letër emigrantëve: Ju faleminderit të dashur vëllezër dhe motra, qofshi të bekuar Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka falenderuar të gjithë emigrantët për mbështetjen që i dhanë gjatë raundi
Shqiptarët arrestohen në qendrën e emigrantëve nën akuzën për drogë dhe seks me minorene Felicioni, një strukturë në Roseto të Abruzzos (Teramo), përballë detit me pishinë, e cila pret prej vitesh 124 emigrant
Rama: Vitin e ardhshëm fillojmë regjistrimin e emigrantëve shqiptarë kudo ku jetojnë Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se vitin tjetër do të fillojë regjistrimi i shqiptarëve të diasporës teksa ka prezantu
SHBA imponon urdhër-ndalime të reja për hyrjen nga 7 vende Një urdhër i ri i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump do të imponojë ndalime të pjesshme të hyrjes nga shtatë vende, ba
Bankat britanike do të bllokojnë llogaritë e emigrantëve ilegalë Në një përpjekje për t’ua bërë jetën sa më të vështirë emigrantëve dhe atyre që kanë shkelur rregullat e emigracionit në
Peripecitë e emigrantëve, gruaja sjell në jetë vajzën në anijen e shpëtimit (FOTO LAJM) Një grua në muajin e 9 të shtatëzanisë ka sjellë në jetë fëmijën e saj sapo ka hipur në anijen e shpëtimit. Ajo udhë
Anulimi i DACA-s, Trump paditet nga 15 shtete amerikane Të paktën 15 shtete në SHBA kanë sfiduar në rrugë ligjore administratën e presidentit Trump për nismën e fundit të saj.
Ulet radha e emigrantëve që kthehen në Kosovë, rritet radha e atyre që dalin Rruga e shumë emigrantëve që kthehen në vendlindje është bërë e vështirë kjo për faktin sepse radhët në pikat kufitare
Qyteza franceze ngre mur kundër emigrantëve Protestuesit në një qytezë të vogël në jug-perëndim të Francës kanë ndërtuar një mur rreth hyrjes së një hoteli të brakt
Italia shtyn ligjin që u jep fëmijëve të emigrantëve shtetësinë Kryeministri i Italisë, Paolo Gentiloni, ka thënë se nuk janë krijuar ende kushtet për të nxitur një projekt-ligj që u j
Qytetarët francezë protestojnë kundër dëbimit të emigrantëve nga Franca Qytetarët francezë janë mbledhur në një tubim protestues në Paris dhe kanë protestuar kundër dëbimit të emigrantëve nga
MPB publikon pamje nga aksioni kundër trafikantëve të emigrantëve (VIDEO) Ministria maqedonase e Punëve të Brendshme ka publikuar sot pamje nga aksioni policorë që ndërmori ditë më parë në më sh
Bill Gates kërkon nga Evropa të shmangë fluksin e emigrantëve Themeluesi i “Microsoft”, Bill Gates, i ka bërë thirrje Evropës të ndalojë shfaqjen e bujarisë ndaj azil kërkuesve për t
Vazhdon gjendja e krizës në kufijtë e Maqedonisë, shkaku i emigrantëve Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në kuadër të mbledhjes së 7-të sot me 94 vota “për” e vazhdoi afatin e ekzistimit të
Trump përshëndet vendimin e Gjykatës Supreme për ndalimin e emigrantëve Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti sot vendimin e Gjykatës Supreme që riktheu pjesërisht në fuqi dekretin kun
Emigrantët shqiptarë bëjnë shqiponjën me ekuipazhin e anijes "Lissus" në Kretë (FOTO LAJM) Anijet shqiptare ndodhen prej disa muajsh në Mesdhe në kuadër të misioneve mbikëqyrëse të NATO-s për krizën e emigrantëv