999 rezultate për

emigranteve

Grekët u vënë fshesën shqiptarëve: Dëbohen 3427 shqiptarë Policia greke ditën e sotme ka bërë publike se sipas planit për trajtimin e emigrantëve të parregullt, për muajin maj ja
Zgjidhet kriza e 600 emigrantëve të mbetur "peng" në mes të detit Në bordin e anijes Aquarius gjenden 629 emigrantë të shpëtuar në Detin Mesdhe, prej tyre 123 të mitur të pashoqëruar, 11
Rama tregon nëse do të ndërtoje gardhe me gjemba kundër emigrantëve Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për televizionin gjerman ARD dhe i pyetur në lidhje me hapjen e negociatav
Partia kundër emigrantëve fiton zgjedhjet në Slloveni Partia Demokratike Sllovene e ish-kryeministrit Janez Jansa ka shënuar fitore në zgjedhjet e sotme parlamentare në Sllov
Italia premton të dëbojë 500,000 emigrantë Ministri i brendshëm, nga e djathta ekstreme, këmbëngul se do ta mbajë premtimin elektoral për të dëbuar rreth 500,000 e
Pas betimit, kërcënon ministri italian: Emigrantët, do t'i kthejmë nga kanë ardhur Menjëherë pas betimit të kabinetit të ri qeveritar në Itali, ministri i Brendshëm, Matteo Salvini është shprehur se një
Dalin shifrat, sa shqiptarë janë dëbuar nga Britania e Madhe Mediat britanike kanë zbuluar numrin e emigrantëve ilegal shqiptarë të dëbuar nga autoritetet e emigracionit në Britanin
Maqedonia sërish përballet me rritjen e numrit të emigrantëve Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se kampi Idomeni, në kufi me Maqedoninë, është riaktivizuar sërish. Sipas kësaj ga
Kriza në Siri, Maqedonia i shpëton valës së emigrantëve Maqedonia nuk mund të përballet me një fluks të ri emigrantësh nga Siria. Kjo për shkak se vendi nuk është më në listën
Siguronin dokumenta false, policia gjermane godet rrjetin kontrabandimit të emigrantëve Policia Federale dhe Doganat gjermane kanë goditur një rrjet të kontrabandimit të emigrantëve shqiptarë në Stralsund, ku
Rritet ekstremi i djathtë, a rrezikojnë emigrantët shqiptarë në Itali? Rritja e beftë e Lega Nord në këto zgjedhje, e cila kishte vetëm 4 për qind në zgjedhjet e shkuarea ka rikthyer frikën e
Greqi, probleme në sistemin e lejeqendrimeve për emigrantët Në Greqi Sistemi kompjuterik për Emigracionin dhe Shtetësinë nukpo funksiononprej tre javësh. Zyrtarët grekë të Ministri
Francë: Të shtënat e emigrantëve plagosin pesë vetë Pesë migrantë janë qëlluar dje me armë të zjarrit gjatë përleshjeve ndërmjet afganëve dhe afrikanëve, në portin Kale në
Gjermania ndalon bashkimin familjar të emigrantëve Njëra nga temat më të kontestuara të politikës gjermane – kur duhet të marrin familjet refugjatët? Parlamenti gjerman mi
Theresa May ndjek hapat e Trump, mur në La Mansh kundër emigrantëve Qeveria e kryeministres Theresa May do të shpenzojë 45 milionë stërlina të tjera për të rritur masat e sigurisë nëpër po
Ja si i përgjigjet Zoran Zaev letrës së Papa Françeskut Kryeministri Zoran Zaev mori letër me mesazh të papa Françeskut me rastin e 1 janarit, Ditës Botërore të Paqes, festë e
Meshën e Krishtlindjeve në Vatikan, Papa ua dedikon emigrantëve Emigrantët ishin mesazhi kryesor i papës Francesku gjatë mesazhit të tij të Krishtlindjeve. Kreu i Vatikanit i bëri t
Pamje të dhimbshme, si shqiptarët braktisën vendin në eksodin masiv të '91 (FOTO LAJM) Dita e sotme shënon Ditën ndërkombëtare të emigrantëve. Kjo ditë shqiptarëve iu kujton më së shumti eksodin e refugj
Sherr me thika mes emigrantëve shqiptarë në Francë Një emigrant shqiptar është plagosur në Francë nga një emigrant tjetër shqitar. Sipas policisë shqiptari 16 vjecar e
Aksioni kundër emigrantëve myslimanë, gjykata mbështet Trump Një gjykatë e apelit në Shtetet e Bashkuara e lejon urdhrin e fundit ekzekutiv të presidentit, Donald Trump, për ndalesë