E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

emerohet

Drejtorët e rinj të Ramës, të besuarit e tij që punuan në bashki Kryeministri Edi Rama emëron në disa poste të rëndësishme ish-drejtorë të bashkinë e Tiranës, në kohën kur ajo drejtohej
Pantiq emërohet kryetar i Mitrovicës Kërstimir Pantiq është emëruar ditën e sotme nga qeveria e Serbisë, kryetar i komunës së Mitrovicës. Vendimi është marrë
Ilievski emërohet zv/drejtor për investime të huaja Hristijan Ilievski është emëruar nga qeveria e Maqedonisë zëvendës drejtor i Agjencisë për investime të huaja dhe promov
Anëtari i PDK-së emërohet drejtor i Agjencisë së MKMK-së Kuvendi i Kosovës zgjodhi drejtorin e Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memorialë të Kosovës anëtarin e Këshillit t
Gjenerali Dogjani emërohet drejtor i Përgjithshëm i Agjencisë së Inteligjencës së Mbrojtjes Gjenerali Ylber Dogjani është emëruar dje drejtor i Përgjithshëm i Agjencisë së Inteligjencës së Mbrojtjes. Pas shkarkim
Dedaj emërohet zv/ministër i kulturës Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka emëruar të hënën kreun e Partisë Liberale të Kosovës Gjergj Dedaj në pozitën e zv
Vasko Naumovski ambasadorë në Uashington Ambasadorët aktualë në botë mund t’i ndërrojnë karriget e tyre, por dikush nga ta mund të mbesë dhe pa “agremanin” e dip
Kujdes kur zemërohet komshiu (FOTO-LAJM) Një burrë i zemëruar me fqinjët e tij u shkatërroi shtëpitë me buldozer në shtetin e Washington. Autoritetet thanë se k
Vendet vakante, qeveria zëvendëson të larguarit e LSI-së Qeveria ka zëvendësuar sot vendet vakante pas dorëheqjes së përfaqësuesve të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kështu Ge
Bardh Spahia emerohet zëvendësministër i Shendetesisë Bardh Spahia është emeruar sot zevendesminister i Shendetesise. Në vendimin e publikuar në faqen zyrtare te Keshillit të
Kolonel Xhavit Sadrijaj emërohet atashe ushtarak në Gjermani Të enjten në Berlin ka filluar punën atasheu ushtarak i Kosovës në Republikën Federale të Gjermanisë, Xhavit Sadrijaj. K
Vachter emërohet zëvendës-shefe e EULEX-it Joëlle Vachter është emëruar zëvendës-shefe e re e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX
Blerim Rexha emërohet kryetar bordi i AKP-së Me 50 vota pro dhe 5 kundër, Kuvendi i Kosovës ka emëruar kryesuesin dhe anëtarët e Bordit të Agjencisë Kosovare të Priv
Kukës, emërohet kreu i ri i CEZ Administratori i CEZ shpërndarje Sahit Dollapi kërkon tregues të përmirësuar, për këtë arsye, në Kukes ai bëri të mërkur
Pantiq emërohet zëvendësshef i Zyrës për Kosovën Kërstimir Pantiq dhe Malinka Mitroviq janë emëruar nga qeveria serbe si zëvendës të drejtorit të Zyrës për Kosovën. Pant
Zemërohet Fico: Balotelli i papërgjegjshëm, nuk do vajzën e tij (FOTO-LAJM) Pas lindjes së vogëlushes Pia, Mario Balotelli i ka humbur gjurmet. Pas disa ditësh qetësi Raffaelle Fico nuk ka duruar
Rumani, Ponta riemërohet kryeministër Victor Ponta është riemëruar në postin e kryeministrit duke i dhënë kushtu fund shqetësimeve për stabilitetin e qeverisë
Nënkryetarja e LSI-së, emërohet zv.ministre e Punës Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Klajda Gjosha është emëruar Zv. ministre e Punës, Çështjeve Sociale dhe
Ndryshimet në diplomaci, ja si lëvizin ambasadorët Një sërë ndryshimesh në selitë diplomatike shqiptare nëpër botë priten të ndodhin në javët në vazhdim në kuadër të proce
Neritan Ceka emërohet ambasador në Itali Kryetari Partisë Aleanca Demokratike, Neritan Ceka është emëruar ambasador në Itali. Në këtë post Ceka zevendëson ambasa