999 rezultate për

emerohet

Fatmir Xhafaj emërohet ministër i Brendshëm me 76 vota pro në Kuvend Kryeministri Rama e ka kaluar provën në Kuvendin e Shqipërisë, pasi deputetët kanë miratuar me shumicë votash ministrat
Nipi i pilotit të Hiroshimas emërohet komandant i Forcave Ajrore amerikane Nipi i pilotit i cili lëshoi bombën në Hiroshimë në vitin 1945, duke vrarë sa 90.000 njerëz, është ngritur në detyrë, pa
Mimoza Ahmetaj emërohet ministre e Integrimit Ish-deputetja Mimoza Ahmetaj është emëruar ministre e Integrimit Evropian. Ahmetaj ka një karrierë të gjatë duke fill
Vuçiç zemërohet me Edi Ramën për shkak të vizitës së tij në AAK Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuçiç nuk ka qenë aspak dakord me vizitën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës në
Rumani, myslimania Sevil Shhaideh emërohet zëvendëskryeministre Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis, pas emërimit të kryeministrit të vendit ka shpallur edhe anëtarët e kabinetit qev
"Armiku" i Kinës emërohet shef i tregtisë në SHBA Presidenti i ardhshëm i SHBA-ve, Donald Trump, vazhdon t'i hedhë benzinë zjarrit të debateve për emërimet në kabinetin e
Agim Nuhi emërohet Ministër i Brendshëm i Maqedonisë Agim Nuhi, zëvendësministri i deritanishëm i MPB, është emëruar ministër në këtë ministri në përputhje me marrëveshjen e
Mariam Ndroqi emërohet drejtorja e re e përgjithshme e RTV Ora News Presidenti i Ora News, Ylli Ndroqi gjatë ditës së sotme ka prezantuar drejtuesen e re të grupit mediatik “Yldon Media gr
"Mbreti i Falimentimit" do të emërohet kreu i Thesarit të ShBA-ve Presidenti i ri i ShBA-ve Donald Trump pritet të emërojë investitorin miliarder Ëilbur Ross si sekretar të tregtisë.
"Armikja" indiane Trumpit emërohet ambasadore e OKB-ve Nikki Haley, e lindur nga prindër imigrantë nga India, është gruaja e parë në postin e guvernatores së Karolinës së Jugu
Delina Ibrahimaj emërohet drejtoreshë e INSTAT Delina Ibrahimaj është emëruar drejtoreshë e INSTAT. Ky post është konfirmuar nga ky institucion, ndërsa bën me dije se
Skënder Hita emërohet zv. drejtor i Policisë së Tiranës Skënder Hita sot është emëruar zv.drejtor i Policisë së Tiranës. Ai ka qënë zv. drejtor në Policinë e Elbasanit.
Dorëhiqet Gjukanoviç, ja kush pritet të emërohet kryeministër Kryeministri Millo Gjukanoviç do të dorëhiqet pas thuasje 3 dekadave në pushtet. Me anë të një deklarate të Partisë Demo
Valë ndryshimesh në Policinë e Shtetit/Ermal Muça emërohet drejtor në Lezhë Dritan Lenja, i cili mbante postin e drejtorit të policisë së Lezhës, ia ka lënë vendin në këtë detyrë Ermal Muçës. Lenj
Rihanna emërohet ambasadore botërore për arsimin e fëmijëve Pas një karriere të gjatë në këngë, duket se Rihanna do të ketë suksese edhe në fusha të tjera, pasi është emëruar ambas
Sulmohet autokolona me ndihma humanitare për Alepon, "zemërohet" SHBA SHBA-ja është "zemëruar" ndaj sulmit të një autokolone që po transportonte ndihma humanitare në afërsi të qytetit sirian
Ramiz Kelmendi pritet të emërohet zëvendëskryeministër? Deputeti i pavarur dhe biznesmeni (pronar i rrjetit ELKOS dhe supermarketeve ETC në Kosovë, Maqedoni, Shqipëri dhe Mal t
Matteo Renzi zemërohet me Evropën Kryeministri italian, Matteo Renzi shfaqi një mospëlqim këtë fundjavë kundrejt një Evrope që e gjykon shumë të ndrojtur
Viktor Tushaj emërohet kreu i Burimeve Natyrore Ish-kryebashkiaku i Lezhës, Viktor Tushaj, tashmë do të jetë drejtori i ri i Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore nd
Riemërohet për një mandat të dytë Presidenti i BB Presidenti I Bankës Botërore Jim Yong Kim është emëruar për një mandate të dytë nga SHBA-të. Sekretari amerikan i The