999 rezultate për

emerohet

Partizani shkarkon trajnerin italiano Iuliano, emërohet zëvendësuesi i tij Mark Iuliano zyrtarisht është shkarkuar nga drejtuesit e klubit të Partizanit. Vendimin klubi e ka bërë publik me anë të
PS i merr LSI-së edhe Postën Shqiptare, emërohet drejtori i ri Drejtori i ri i Postës Shqiptare do të jetë Laert Duraj. Emërimi i tij është bërë sot. Duraj ka qenë kandidat i PS-së
Emërohet kryetari serb që do të udhëheqi Gjykatën Themelore të Mitrovicës Është mbajtur takimi i radhës i Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK) nën kryesinë e Kryesuesit Nehat Idrizi. Gjatë kë
Fatmir Gashi emërohet zëvendësministër i Financave Kandidati për kryetar të komunës së Pejës nga radhët e AAK-së për zgjedhjet e 22 tetorit dhe kryetari i AAK-së në Pejë F
Zyrtarisht emërohet trajneri i ri i Leicester City-t Claude Puel është zyrtarisht trajner i Leicester City-t në Premier League. Klubi anglez, nëpërmjet një njfotimi për shty
Emërohet zv.ministri i kulturës, nuk është Rexhep Hoti Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë
Ermira Asani emërohet anëtare e re e KSHZ-së Komisioni i Kuvendit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve në seancën e sotme e konfirmoi Propozimin e Lëvizjes Besa q
Fatmir Besimi emërohet shef i përgjithshëm i shtabit të BDI-së Fatmir Besimi është emëruar shef i përgjithshëm i shtabit të BDI-së për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 15 tetor, më
Hope Hicks emërohet drejtore e komunikimit në Shtëpinë e Bardhë Presidenti Trump ka emëruar Hope Hicks si drejtore të përhershme të komunikimeve në Shtëpinë e Bardhë. Hope Hicks është
Verushevski emërohet këshilltar i kryeministrit Zaev Ish njeriu i parë i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Zoran Verushevski, është emëruar si këshilltar i kryeminist
Artan Kuka, komandanti i RENEA-s që hyri në Lazarat Nga Hile Lushaku Artan Kuka, 6 nëntor 2013- 13 tetor 2014, komandanti që drejtoi “RENEA-n” në operacionin mbarëp
Dejan Andonov emërohet zëvendës ministër i Kontrollit të Brendshëm Qeveria e Maqedonisë, ka bërë sot disa ndryshime në disa sektore në Ministrinë e Punëve të Brendshme. Më saktësisht,
Rama: Ju kush do të emërohet kryetar i Kuvendit (VIDEO) Kryeminsitri Rama ka pranuar sot në “Top Story” se Gramoz Ruçi do të jetë kryetari i ri i Kuvendit. I pyetur nga Soko
A do të emërohet kryetar Kuvendi? Reagon për herë të parë Ruçi Pas lakimit të emrit të tij për kryetar Kuvendi ka reaguar Gramoz Ruçi. Në një interviste për GSH ai e cilësoi një përgj
Mihai Tudose emërohet kryeministër i Rumanisë Presidenti rumun, Klaus Lohannis emëroi ministrin e Ekonomisë në ikje, Mihai Tudose si kryeministër të ri, me propozim
Princi Mohamed Bin Salman emërohet pasardhës i Mbretit Salman Mbreti i Arabisë Saudite, Salmani, ka emëruar sot birin e tij, Mohamed Bin Salmanin, për pasardhës të tij dhe ky vendim
Zemërohet Trump! Trump është shumë i zemëruar për shkak të hetimeve për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane. Dhe njerëz të bes
Ja kur emërohet zyrtarisht Zoran Zaevi kryeministër Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, pritet të emërohet zyrtarisht kryeministër i Maqedonisë në orën 12 e 30 minuta. Emërimi
Xhaferi emërohet zyrtarisht "pronar" i Kuvendit të Maqedonisë (FOTO LAJM) Talat Xhaferi është zyrtarisht "pronar" i Parlamentit të Maqedonisë, pas Regjistri Qendror fshiu dje pasdite emrin e Tra
Ndryshime në policinë e Tiranës, lëvizje të shefave të komisariateve Pas ndryshimeve në poste drejtuese në rang vendi në Policinë e Shtetit, lëvizje të tjera kanë ndodhur gjatë ditës së sot