999 rezultate për

emerohet

Armand Duka emërohet në FIFA Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka është zgjedhur anëtar i komitetit Organizativ të Kupës së Kon
Elisabeta Gjoni emërohet Zv. Guvernatore e Bankës Qëndrore Këshilli Mbikëqyrës i bankës së Shqiperisë gjatë mbledhjes së fundit ka propozuar dhe miratuar Elisabeta Gjonin për post
Topi dekreton emërimin e 8 gjyqtarëve Presidenti i Republikës Bamir Topi ka dekretuar emërimin e tetë gjyqtarëve të gjykatave Korçë, Durrës, Vlorë, Fier dhe S
Artan Grubi emërohet shef i kabinetit të Ali Ahmetit Artan Grubi është emëruar këshilltar i lartë politik dhe shef i kabinetit të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në një njoft
Diplomati afgan emërohet shef i misionit në Kosovë Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-Moon ka njoftuar emërimin e diplomatit Zarif Farid, nga Afganista
Qeveria emëron drejtorët e BDI-së Qeveria do të emërojë të martën drejtorët që vijnë nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI). Asnjëri prej em
Javën e ardhshme emërohen drejtorët e BDI-së Javën e ardhshme Qeveria pritet të emërojë edhe drejtorët e rinj që do t’i takojnë partisë së Ahmetit. Gara më e madhe n
Emërohet kreu i ri i FMN-së Ish-ministrja franceze e Financave Kristin Lagard ka marrë sot zyrtarisht postin e drejtorit ekzekutiv të Fondit Monetar
Pacolli emërohet zëvendëskryeministër i parë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka emëruar Behgjet Pacollin zëvendëskryeministër të parë dhe i ngarkuar për njohje t
Ian Cliff, emërohet ambasador britanik në Kosovë Diplomati Ian Cameron Cliff është emëruar ambasadori i ri i Britanisë së Madhe në Kosovë. Cliff do të zëvendësojë në kët
Ylli Manjani emërohet zv/ministër i Transportit Ish-anëtari i Partisë Socialiste Ylli Manjani, i cili pak kohë më parë kaloi tek LSI, është emëruar sot në detyrën e zv.
Reeker emërohet zv/ndihmës sekretar i SHBA-ve Ambasadori amerikan në Shkup, Philip T.Reeker është emëruar në funksionin e Zëvendës-ndihmës sekretarit të SHBA-ve për E
Berisha miraton propozimet e LSI-së Pas vendimit për dorëheqjen e parevokueshme të zotit Ilir Meta nga posti i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Ekonom
ANP emërohet zyrtarisht me emrin "Adem Jashari" Në Ditën e Flamurit Kombëtar dhe në datëlindjen e Adem Jasharit, duke mos harruar asnjëherë sakrificën e tij dhe të dës
Aeroporti i Prishtinës emërohet Adem Jashari Qeveria e Kosovës ka dhënë ditën e sotme pëlqimin që Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës të emërohet Adem Jashari. Këtë
Saimir Ivziku, emërohet drejtor i QSUT-së Saimir Ivziku u emërua drejtori i ri i qendrës spitalore universitare “Nënë Tereza” pasi kishte disa ditë që qendra më e
Allegri zemërohet me Robinho Pas bujës së madhe që bëri blerja e futbollistit Robinho tek Milani, duket se gjërat nuk po shkojnë ashtu siç duhet. Bra
Ettore Sequi emërohet Ambasador i BE-së në Shqipëri Komisionerja për politikën e Jashtme të KE-së, baronesha Catherin Ashton emëron në postin e ambasadorit të Delegacionit
Zaui emërohet trajner i Bregut të Fildishtë Federata e Futbollit e Bregut të Fildishtë ka shkarkuar nga detyra trajnerin e deritanishëm Seven-Joran Erikson dhe ka e
Osiek emërohet trajner i kombëtares australiane Gjermani,Holger Osiek është emëruar për trajner të ri të reprezentacionit australian në funboll. Osiek, ishte ndihmës