999 rezultate për

emerohet

Rrokadë në policinë e shtetit Policia e Shtetit është përfshirë sërish nga një valë transferimesh dhe emërimesh të reja. Kështu Altin Qato lë sektorin
UP emërohet “Hasan Prishtina” Senati i Universitetit të Prishtinës, ka vendosur të premten që ky institucion të quhet “Hasan Prishtina”. Ky propozim i
QSUT, emërohet drejtori i ri Ministri i Shëndetësisë, Vangjel Tavo ka preznatuar sot drejtorin e ri të Qendrës Spitalore Universitare "Nënë Tereza".
Lirim Greiçevci emërohet ambasador në Londer Këshilltari politik i kryeministrit Hashim Thaçi, Lirim Greiçevci pritet të emërohet ambasador i Kosovës në Londër, në p
Petrit Vasili emërohet nënkryetar i Bashkisë së Tiranës Pas largimit nga Ministria e Shëndetësisë, Petrit Vasili sot emërohet nënkryetar i Bashkisë së Tiranës, duke zëvendësuar
Greqi, Yannis Stournaras emërohet ministri i ri i financave Ekonomisti grek, Yannis Stournaras është emëruar ministri i ri i financave në Greqi në vend të Vassilis Rapanos, i cili
LSI ndryshon ministrat, ikin Naco dhe Vasili,vijnë Tavo dhe Panariti Lëvizja Socialiste për Integrim bën ndryshime të forta në qeveri duke hequr 2 ministra, Nasip Nacon dhe Petrit Vasilin.
Boja emërohet ambasador në Mbretërinë e Arabisë Saudite Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka dekretuar emërimin e Rexhep Boja ambasador rezident të Republikë
Mexhiti emërohet ambasador paqeje Kryetari i Komunës së Çairit, Izet Mexhiti është emëruar ambasador i paqes nga ana e Federatës Universale të Paqes. Ce
Emërohet kryetari i PS në Shkodër Luan Heta është emëruar kryetari i komanduar i Partisë Socialiste të qytetit të Shkodrës. Emri i tij u zyrtarizua gjatë
Deputeti i PS emërohet zv/drejtor i Albtelecom Deputeti i PS Ilir Zela është emëruar zv/drejtor i përgjithshëm i Albtelecom. Emërimi i tij vjen disa ditë pasi humbi ga
Bob Carr emërohet Ministri i Jashtëm i Australisë Kryeministrja australiane, Julia Gillard ka emëruar Bob Carr si Ministër i Jashtëm. Ai zëvendëson Kevin Rudd, i cili dha
ALUIZNI, emërohet drejtori i ri për Tiranën Agjencia e Legalizimeve për Qarkun e Tiranës ka emëruar kryetarin e ri të kësaj agjencie i cili është Kreshnik Bozho. Gj
Vrasjet, ndryshohen krerët e Policisë së Tiranës Vrasjet në kryeqytet dy ditë më parë kanë çuar në ndryshime tek krerët e Policisë së Tiranës. Drejtori i Policisë së Tir
Zeneli emërohet anëtar i Gjykatës së Lartë Presidenti i Republikës së Shqipërisë ka dekretuar gjatë të mërkurës emërimin e Artan Zenelit, si anëtar i Gjykatës së L
21 Janari, Garda: Shkarkohet Ndrea Prendi, emërohet Artan Hoxha Në një konferencë për shtyp, zëdhënësja e Kryeministrisë ka folur në emër të institucionit ku ajo punon rreth 3 fletë-ar
Armand Duka emërohet në FIFA Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka është zgjedhur anëtar i komitetit Organizativ të Kupës së Kon
Elisabeta Gjoni emërohet Zv. Guvernatore e Bankës Qëndrore Këshilli Mbikëqyrës i bankës së Shqiperisë gjatë mbledhjes së fundit ka propozuar dhe miratuar Elisabeta Gjonin për post
Topi dekreton emërimin e 8 gjyqtarëve Presidenti i Republikës Bamir Topi ka dekretuar emërimin e tetë gjyqtarëve të gjykatave Korçë, Durrës, Vlorë, Fier dhe S
Artan Grubi emërohet shef i kabinetit të Ali Ahmetit Artan Grubi është emëruar këshilltar i lartë politik dhe shef i kabinetit të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në një njoft