999 rezultate për

ekuadorit

Pamjet kur Assagne stërvitet në Ambasadën e Ekuadorit (VIDEO) Sjellja e egër e Juliann Assange gjatë qëndrimit të tij në ambasadën ekuadoriane u kap në kamera dhe është dokumentuar n
Presidenti i Ekuadorit hedh akuza të rënda ndaj Assange Julian Assange vazhdimisht ka thyer kushtet që e lejuan për azil në ambasadë dhe është munduar që ta përdorë ambasadën e
Pamela Anderson: Jam në shok, dukej shumë keq Ish Ylli i filmit “Baywatch”, Pamela Anderson sulmoi qeveritë e Ekuadorit, Britanisë dhe SHBA’së për arrestimin e themel
Aktakuzë për Assange, rrezikon 12 muaj burg Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, u shpall fajtor në gjykatën e Westminster për shkelje të kushteve për kaucion.
Aksident tragjik, 11 të vdekur dhe dhjetra të plagosur (FOTO LAJM) Së paku 11 veta kanë vdekur pas një përplasjeje të një autobusi mëngjesin e sotëm në pjesën jugore të Ekuadorit. 37 t
Assange në rrezik, mund ta lërë shpejt Ambasadën e Ekuadorit Julian Assange është më shumë se 6 vjet në azil në Ambasadën e Ekuadorit në Londër. Ky strehim 6-vjeçar është në rrezik,
Pas super ndeshjes kundër Ekuadorit, Leos i thuren elozhe nga e gjithë Argjentina (VIDEO) Dyshimet mbi paraqitjen e Messi-t me përfaqësuesen e tij janë zhdukur dhe kjo për shkak të paraqitjes së tij ndaj Ekuado
Amasada e Ekuadorit pritet që t’i ndërpresë strehimin Julian Assange Themelues i WikiLeaks-it, Julian Assange, së shpejti mund t’i kërkohet që të largohet nga Ambasada e Ekuadorit. Assan
Themeluesi i "Wikileaks" akuzohet për përdhunim Themeluesi i "WikiLeaks", Julian Assange pritet të merret në pyetje, nën akuzat për përdhunim në ambasadën e Ekuadorit n
"Anonymous" hakon postën elektronike të Qeverisë së Ekuadorit Grupi i hakerëve "Anonymous" ka hakuar postën elektronike të Qeverisë së Ekuadorit. Lajmin e kanë bërë të ditur vetë
Ekuadori i ndërpret internetin shefit të WikiLeaks Ekuadori ka pranuar se i ka ndërprerë internetin themeluesit të WikiLeaks Julian Assange, i cili po qëndron në ambasadën
Brazili tërmet "7 ballësh" ndaj Haitit (VIDEO) Pas barazimit në ndeshjen e parë përballë Ekuadorit, Brazili është i frikshëm duke fituar 7-1 me Haitin. Njeriu i nde
Tërmeti i fuqishëm godet Ekuadorin, 41 të vdekur Disa ditë më parë Japonia u godit nga tërmete, ku mbetën dhjetëra të vdekur, ndërsa këtë herë një tjetër tërmet i fuqish
Brazili dhe Argjentina i nisin me humbje Eleminatoret e Botërorit (VIDEO) Brazili dhe Argjentina kanë qenë surpriza e ditës së parë të eliminatoreve të Botërorit "Rusi 2018", në zonën e Amerikës
Deschamps paralajmëron: Kujdes Nigerinë! Trajneri i Francës Didier Deschamps kërkon më shumë nga skuadra e tij pavarësisht se kombëtarja e "Gjelave" i ka bërë nj
Shaqiri: Shqiptarë, krenohuni me ne “Fitoren ndaj Ekuadorit ia dedikoj gjithë njerëzve që e përkrahin Zvicrën. Unë jam shumë i lumtur që njerëzit e Kosovës
Behrami e Mehmedi më të mirët në ndeshjen kundër Ekuadorit (FOTO-LAJM) Valon Behrami dhe Admir Mehmedi janë cilësuar nga Blick si lojtarët më të mirë në ndeshjen që skuadra e Zvicrës zhvilloi
Ekuador, bllokohen 89 kg kokainë, do të vinte në Shqipëri Një sasi prej 89 kg kokainë me destionacion Shqipërinë është bllokuar nga policia e Ekuadorit. Lajmi konfirmohet nga Min
Edhe Barça e Ekuadorit shënon me tiki-taka (VIDEO) Një gol shumë i bukur që të jep përshtypjen se po luan Barcelona...Dhe në fakt kështu quhet ekipi ekuadorian, që përveç
Rafael Correa rizgjidhet për të tretën herë si President i Ekuadorit Me 56,7% të votave presidenti i Ekuadorit, Rafael Correa është rizgjedhur edhe për një mandat tjetër në krye të shtetit.