999 rezultate për

ekuador

Zvicra mposht Ekuadorin, shënon Mehmedi (VIDEO) Admir Mehmedi është shqiptari i parë që arrin të shënojë në finalet e një Kupe Bote. Shqiptari u fut në fushë në fillimi
KOMENT LIVE: Zvicër 1-1 Ekuador Duke filluar nga ora 18:00 këtu mund të ndiqni komentin live te ndeshjes së Grupit E mes Zvicrës dhe Ekuadorit, duke ju
Zvicër-Ekuador, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Botërori "Brazil 2014" do të nisë sot në grupin E, me shqiptarët e Zvicrës, të cilët do të jenë në fushë përballë Ekuado
Francë-Honduras, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka paralajmëruar "Gjelat" se do të përballen me një test të vështirë kundër Hondur
Zvicër-Ekuador, Hitzfeld me 3 shqiptarë në fushë (FOTO LAJM) Botërori "Brazil 2014" do të nisë sot në grupin E, me shqiptarët e Zvicrës, të cilët do të jenë në fushë përballë Ekuado
Anglia barazon me Ekuadorin (VIDEO) Anglia ka barazuar (2-2) kundër Ekuadorit në një përballje miqësore që u zhvillua në Sun Life Stadium në Miami. Enner
Ekuador, bllokohen 89 kg kokainë, do të vinte në Shqipëri Një sasi prej 89 kg kokainë me destionacion Shqipërinë është bllokuar nga policia e Ekuadorit. Lajmi konfirmohet nga Min
Top 10 futbollistët më të shpejtë në botë (FOTO LAJM) Futbolli nuk është vetëm teknikë dhe taktikë, por edhe përgatitje atletike. Dhe kur flasim për atë modernin këto të trej
Edhe Barça e Ekuadorit shënon me tiki-taka (VIDEO) Një gol shumë i bukur që të jep përshtypjen se po luan Barcelona...Dhe në fakt kështu quhet ekipi ekuadorian, që përveç
Kolumbisë i mjafton Rodriguez, për Uruguaj-in mendon Suarez (VIDEO) Një gol i James Rodriguez në minutën e 31 të takimit i ka mjaftuar Kolumbisë të marrë tre pikët e rradhës në ndeshjen el
Ekuador 0-2 Spanjë (VIDEO) Spanja ka fituar miqësoren e djeshme përballë Ekuador. Kampionëve të Botës dhe Europës i mjaftuan nga një gol për çdo pj
Ekuador, dopio-gabim në pak sekonda (VIDEO) Portieri i Deportivo Cuenca duhet ta ndjejë veten me fat në ndeshjen e Ligës së parë ekuadoriane përballë Quito teksa sh
Ekuador-Argjentinë, çmendet Mascherano (VIDEO-FOTO) Mund të ketë marrë disa kartona të kuq në karrierën e tij por ky me siguri do të jetë më i "çmenduri" për të. Javier Mas
Argjentina ndalet në Ekuador (VIDEO) Me Lionel Messin ne stol Argjentina nuk ka shkuar me shume se nje barazim ne Quito perballe Ekuadorit. Penalltia e shnde
Messi kërkon në Ekuador biletën për në Brazil Me Lionel Messin sërish në pankinë Argjentina do të tentojë sot në mbrëmje fitoren në Quito përballë Ekuador dhe biletën
Podolski në histori, gol pas 6 sekondash (VIDEO) Gjermania e Joachim Low nuk njeh pushime. Edhe pse me mungesa të mëdha për shkak të angazhimit të Bayern Munchen dhe Bor
Rafael Correa rizgjidhet për të tretën herë si President i Ekuadorit Me 56,7% të votave presidenti i Ekuadorit, Rafael Correa është rizgjedhur edhe për një mandat tjetër në krye të shtetit.
Miqësorja, supergol i Ronaldos (VIDEO) Portugalia u mund dje në miqësoren përballë Ekuadorit por ylli i saj Cristiano Ronaldo sërish mundi të nxjerrë në pah ta
Portugalisë nuk i mjafton Ronaldo (VIDEO) Portugalia e Cristiano Ronaldos është mundur në miqësoren e djeshme nga amerikano-latinët e Ekuador. Luzitanët pavarësis
Zyrtare, Juve siguron talentin ekuadorian (VIDEO) Update- Ka ardhur edhe zyrtarizimi për kalimin e Jose Francisco Cevallos te Juventus. Sipas asaj që raporton "Calciomerc