999 rezultate për

ekuador

Ndodh në Ekuador, ndeshja përfundon 44-1 (VIDEO) Një ndeshje e kategorisë së tretë të futbollit në Ekuador, është për rekord “Guinness”. Në “Ciudad de Pelileo” përpar
Ekuadori goditet nga një tërmet i fuqishëm Ekuadori është goditur nga një tërmet i shkallës 6.7. Kohëve të fundit vendi është goditur nga një seri tërmetesh të cil
Tërmeti godet sërish Ekuadorin Një tërmet fuqishëm i shkallës 6.1, ka goditur përsëri brigjet e Ekuadorit, pasi pas pak ditë më parë u godit nga tërme
500 viktima nga tërmeti në Ekuador Ekuadori po vazhdon me kërkimin e më shumë të mbijetuarve, pasi sipas autoriteteve më shumë se 2,000 njerëz janë raport
Shkon në 413 numri i viktimave në Ekuador Deri tani janë raportuar se së paku 413 veta janë konfirmuar të vrarë nga tërmeti që ka goditur Ekuadorin në fundjavë.
350 viktima nga tërmeti në Ekuador Numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm 7.8 shkallë që goditi Ekuadorin gjatë fundjavës ka shkuar në 350 persona. Ek
Arrin në 272 numri i të vdekurve nga tërmeti në Ekuador Qeveria e Ekuadorit ka lajmëruar se numri i njerëzve të vdekurve nga tërmeti prej 7.8 shkallësh, që goditi të shtunën kë
Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti në Ekuador, 77 të vdekur Është përkeqësuar numri i viktimave nga tërmeti prej 7.8 ballë sipas shkallës së Rihterit që goditi sot Ekuadorin është
Tërmeti i fuqishëm godet Ekuadorin, 41 të vdekur Disa ditë më parë Japonia u godit nga tërmete, ku mbetën dhjetëra të vdekur, ndërsa këtë herë një tjetër tërmet i fuqish
Erdogan pritet me protesta në Ekuador: Vrasësi i Sirisë (VIDEO) Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, nuk është pritur mirë në Ekuador. Gjatë fjalës së tij si i ftuar special në u
Italiani therr me thikë shqiptarin për shkak të një vajze Një adoleshent shqiptar është plagosur nga ana e një italiani për shkak të një vajze. Shqiptari është shtruar në spit
Shfaqet një "ballist" në ndeshjen Ekuador-Uruguaj (VIDEO) Ndeshja e rëndësishme e kualifikimeve për Kupën e Botës e zhvilluar mbrëmë në mes të Ekuadorit dhe Uruguajit na e ka kuj
Brazili dhe Argjentina i nisin me humbje Eleminatoret e Botërorit (VIDEO) Brazili dhe Argjentina kanë qenë surpriza e ditës së parë të eliminatoreve të Botërorit "Rusi 2018", në zonën e Amerikës
"Hekurudha e djallit", një mënyrë e mirë për të parë Ekuadorin (FOTO LAJM) Njihet ndryshe si "hekurudha e djallit", dhe është një mënyrë e mirë për të parë Ekuadorin. Sipas "The Huffington Post",
Gjendje e jashtëzakonshme në Ekuador, riaktivizohet vullkani (VIDEO) Ekuadori shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të aktivizimit të vullkanit Cotopaxi, pranë qytetit Kito. Ky vu
Ndeshja Argjentinë-Ekuador bën bashkë një shqiptar dhe një maqedonas (FOTO LAJM) Një shqiptar nga Maqedonia, Muhamed Memedi, dhe maqedonasi Darko Petreski kanë ndjekur së bashku ndeshjen Argjentinë-Eku
Argjentina, fitorja e dytë radhazi pa Messin (VIDEO) Argjentina fiton miqësoren e dytë rradhazi brenda pak ditëve. Pasi fitoi përballë El Salvador, të besuarit e Gerardo Mar
Brazil 1-0 Ekuador, vendos Willian (VIDEO) Pas fitores të pak ditëve më parë kundër Kolumbisë Brazili fiton edhe miqësoren kundër Ekuadorit. Rezultati është i njëj
Kapet në Ekuador i shumëkërkuari shqiptar Shqiptari me i kerkuar nga Interpol, Dritan Rexhepi ka rënë në duart e policisë në Ekuador. Interpol ka njoftuar se i sh
Deschamps paralajmëron: Kujdes Nigerinë! Trajneri i Francës Didier Deschamps kërkon më shumë nga skuadra e tij pavarësisht se kombëtarja e "Gjelave" i ka bërë nj