999 rezultate për

ekstradimin

Kroacia kërkon ekstradimin e Sanaderit Kroacia ka kërkuar nga Austria që t'i dorëzojë ish kryeministrin Ivo Sanader, i cili akuzohet nga drejtësia e vendit të
Kolegji Penal rrëzon vendimin për ekstradimin e Rrapos në SHBA Kolegji Penal ka rrezuar sot vendimin per ekstradimin e Almir Rrapos, i cili nderkohe u eshte doorezuar autoriteteve ame
Italia kërkesë për ekstradimin e Prudentinos Dorëzohet në Gjykatën e Shkallës së Parë të Vlorës kërkesa për ekstradimin në Itali të Albino Prudentinos. I akuzuari si
Strasburgu pezullon ekstradimin e Rrapos Gjykata e Strasburgut pezulloi ekstradimin e ish-sekretarit të Ministrisë së Jashtme, Almir Rrapo, mbi të cilin rëndojnë
Serbi, arrestohen 12 persona për krime lufte 12 persona, pesë prej të cilëve të kërkuar nga drejtësia malazeze për krime lufte, u arrestuan në Serbi dhe në Malin e Z
Çështja "Rrapo": Të hënën vendimi Gjykata e Apelit në Tiranë deklaroi se do të vendosë të hënën në lidhje me ekstradimin në SHBA të shtetasit Almir Rrapo
Shtyhet vendimi për ekstradimin e Almir Rrapos Në seancën e sotme gjyqësore për Almir Rrapon, ish-zyrtarin e Ministrisë së Jashtme, mbrojtja ka kërkuar që klienti i ti
Shtyhet gjyqi për ekstradimin e Almir Rrapos Shtyhet seanca gjyqësore për ektradimin e Almir Rrapos, ish-punonjësit të ministrisë së jashtme i cili kërkohet nga drej
Serbia kerkon ekstradimin e Cekut Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Snezhana Malloviç ka deklaruar për mediat serbe se kj
Gjykata e Hagës nuk do të presë ekstradimin e Mlladiçit Gjykata e Hagës për krimet e luftës në ish-Jugosllavi nuk do të presë direkt skadimin e ultimatumit për dorëzimin e ish-
BE: 31 Marsi, afati i fundit për ekstradimin e Mlladiqit Bashkimi Evropian ka caktuar 31 marsin si afat të fundit për ekstradimin e Mlladiqit në Hagë, në të kundërtën Beogradi d