999 rezultate për

ekstradimin

Të rinjtë e PS, LSI dhe PD protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt (FOTO LAJM) Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze
LAJMI I FUNDIT / Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt Ministri serb i Drejtësisë u ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komanda
Mediat serbe: Haradinaj do qëndrojë 18 ditë në paraburgim Mediet serbe kanë shkruar se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, do të qëndroj në paraburgim të paktën 18 ditë. "Tanj
Serbia bën gati dokumentacionin për ekstradimin e Haradinajt Ministria serbe e Drejtësisë do të kërkojë në afat sa më të shkurtë ekstradimin e Ramush Haradinajt nga Franca. Pas v
Këmbëngul Vuçiç: Do nis procedurë emergjente për të kërkuar ekstradimin e Haradinajt Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, këmbëngul për ekstradimin e liderit të AAK-së në Serbi, pas arrestimit të tij
Gjykata në Colmar: Sot vendosim lirimin ose ekstradimin e Haradinajt Lideri i AAK-së, i cili është arrestuar mbrëmë nga autoritetet franceze, mund të përballet me ekstradimin e tij në Serbi
Vuçiç kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt. Ai tha se l
Serbia akuza shtesë ndaj Haradinajt, nuk pret ekstradimin e tij Prokuroria për Krime të Luftës në Serbi ka njoftuar se ka mbledhur prova shtesë në funksion të plotësimit të akuzave nda
Gjykata greke vendos për ekstradimin e 3 ushtarakëve turq Gjykata e Apelit në kryeqytetin e Greqisë, ka vendosur ekstradimin e tre nga tetë ushtarakëve turq që ikën drejt shtetit
Zyrtarët amerikanë habiten prej materialeve të dërguara nga Turqia për ekstradimin e Gylenit Ndërkohë që presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe qeveria e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim ka tre vjet që këmbëngu
Amsterdami vendos ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri Gjykata e Amsterdamit ka vendosur që të ekstardojë për në Shqipëri, Arben Frrokun i dënuar me burgim të përjetshëm për v
"Venezuela, kërkesë për ekstradimin e vëllait të Fatmir Xhafajt" PD ka hedhur sot akuza mbi kreun e qeverisë, se një nga arsyet madhore pse e donte deputetin Fatmir Xhafa në krye të Ref
"Telegraaf”: Biznesmeni mafioz kundërshton ekstradimin në Shqipëri Gazeta holandeze “Telegraaf” i ka dedikuar një artikull biznesmenit Arben Frroku, i akuzuar për vrasjen e komisarit Drit
Kapet i dënuari në Itali për prostitucion Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme arrestuan me qëllim ekstradimin e një personi të shpallur në kërkim n
Shqipëria dorëzon në Hagë dosjen për ekstradimin e Frrokut Ambasada e Shqipërisë në Holandë u ka dorëzuar autoriteteve holandeze kërkesën zyrtare për ekstradimin e Arben Frrokut.
Izet Haxhia: Ja pse Berisha pengoi ekstradimin tim nga Turqia Ish truproja i Sali Berishës Izet Haxhia ka replikuar me ish kryeministrin pasi ky i fundit ka përmendur sërish emrin e
Niset në Holandë kërkesa për ekstradimin e Arben Frrokut Ministria e Drejtësisë i ka dërguar autoriteteve holandeze dosjen e ekstradimit të Arben Frrokut, i akuzuar për vrasje.
SHGM reagon për Bozhinovskin: Ekstradimi i motivuar politikisht Shoqata e gazetarëve të Maqedonisë është shprehur e shqetësuar lidhur me vendimin e autoriteteve serbe për ekstradimin n
Bozhinovski ekstradohet në Maqedoni Gazetari nga Maqedonia, Zoran Bozhinoski është ekstraduar në Maqedoni. Lajmin e ka bërë të ditur Tanjugu i Serbisë, ndër
Ekstradohet drejt Italisë 33-vjeçari, i akuzuar për shfrytëzim prostitucioni Zyra Qëndrore Kombëtare Interpol Tirana, ka ekstraduar drejt Italisë, shtetasin në kërkim ndërkombëtar Edër Dorzi, 33 vj