999 rezultate për

ekstradimin

Greqia refuzon ekstradimin e turqve të akuzuar për terrorizëm Gjykata e Apelit në Larisa ka vendosur kundër ekstradimit të shtetasit turk, Ali Ercan Gokoglou në mënyrë që ai të përba
Miratohet Projektligji për ekstradimin e të dënuarve në Hungari Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar disa Projektligje. Ndër projektligjet e miratuara është edhe ai pë
Nis hetimi për ekstradimin e Nezar Seitajt, rrezikon edhe Gjonaj? Esktradimi i Nezas Seitajt ka shkaktuar një debat të fortë sa juridik aq dhe politik në vend, nisur nga fakti se ai isht
PD zbulon dokumentet e reja për ekstradimin e Seitajt (FOTO LAJM) Deputeti Enkelejd Alibeaj u ka dërguar Ministrisë së Drejtësisë, Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, Prokurorisë së
Kush janë prokurorët që po hetohen për ekstradimin e Seitajt në Itali Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimin për prokurorët e dosjes së ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, të cilët kan
Avokati i financierit të "Habilajve" kallëzon Prokurorinë për ekstradimin e Nazer Seitit Avokati i Nazer Seitit, të dyshuarit si financier i bandës "Habilaj", ka kallëzuar prokurorët e Krimeve të Rënda për eks
Arta Marku reagon për ekstradimin e financierit të Habilajve Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar se tashmë ka përfunduar verifikimet për rastin e ekstradimit të "financierit" të H
Arta Marku nis hetimet për ekstradimin e "financierit" të Habilajve në Itali Nezar Seiti, i njohur si "financieri" i grupit Habilaj, u ekstradua në Itali, me nje vendim gjykate qe i hapi rruge larg
Tahiri kërkon ekstradimin e një izrealiti Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka kërkuar ekstradimin e shtetasit izraelit që po kërkohet në Kosovë në rastin Med
Greqia miraton kërkesën e Maqedonisë për ekstradimin e dy ish-agjentëve Një gjykatë greke në Selanik ka miratuar kërkesën e autoriteteve maqedonase për ekstradimin e dy ish-agjentëve maqedonas
Nesër vendimi për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Pas katër seancave gjyqësore, prej të cilave dy u anuluan e ku janë marrë në pyetje dy dëshmitarë, Goran Grujevski dhe N
Kush është Martin Kaza, vrasësi i dy vëllezërve dhe jeta e tij në Angli Drejtësia nuk harron. Kjo thënie vlen më shumë këto ditë për Marin Kazën, 46 vjeçarin nga Lezha, i cili u ekstradua dje
Nesër vendoset për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Në Selanik nesër në orën 10 sipas kohës lokale greke duhet të vazhdojë gjykimi për kërkesën për ekstradimin e Goran Gruj
Seance gjyqësore në Selanik për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Në Gjykatën në Selanik sot duhet të mbahet seancë për kërkesën e autoriteteve të Maqedonisë për ekstradimin e ish-shefav
Prokuroria greke po vendos për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Kërkesa për ekstradimin e Goran Grujevskit, ish-shef i Drejtorisë së pestë dhe Nikolla Boshkovski nga DSK-ja, është në d
Ministri Tahiri flet për ekstradimin e turkut që kërkohet nga Erdogani Pasi Kosova arrestoi një mësues të supozuar gulenist mbi një urdhër turk, sistemi i drejtësisë po përballet me një vendi
Turqia i bën presion Kosovës për ekstradimin e turkut që rrezikon tortura në burg Ambasadorja e Republikës së Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç, në një deklaratë për media në ambientet e Ambasadës së
Qeveria pret respektimin e marrëveshjeve ndërkombëtare për ekstradimin "Qeveria do të respektohen të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare dhe standardet ndërkombëtare në raste të tilla dhe e gji
U kapën në Durrës, familja turke rrezikon ekstradimin në Turqi ku edhe përndiqen nga shteti Një familje turke e ndaluar pak ditë më parë në portin e Durrësit nga autoritetet portuale, të cilët dyshohet se po përp
Gjermania pret ekstradimin e piratit kosovar Vëllezërit, Kreshnik dhe Kastriot S. fajësohen se së bashku me persona të tjerë e kanë udhëhequr faqen Kinox.to, përmes