999 rezultate për

ekstradimin

Gjykata e Lartë e Hungarisë: Nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e Gruevskit në Maqedoni Ministria e Drejtësisë që nga 5 gushti e ka pranuar të vetmin njoftim se Gjykata e Lartë Rajonale e Hungarisë ka marrë v
Bllokohet ekstradimin e Ilir Bajrit në Itali Gjykata e Shkodrës ka bllokuar ekstradimin e Ilir Bajrit në Itali. Në vitin 2008-2009 gjykata e Bolonjas në Itali e k
Kërkohej prej 9 vitesh, ekstradohet nga Belgjika shkodrani 39-vjeçar Specialistët e Interpol Tirana sot kryen ekstradimin nga Brukseli/Belgjikë drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar A. Pr
Maqedonia kërkesë të dytë për ekstradimin e Gruevskit Ministrja e Drejtësisë, Renata Deskovska ka nënshkuar sot një kërkesë të re për ekstradim të ish kryeministrit Nikolla G
Urdhëroi vrasjen e komisar Cukut, Greqia nuk pranon ekstradimin e Jambellit Gjykatës së Lartë në Greqi ka vendosur që urdhëruesi i vrasjes së komisarit Artan Cuku, Bledar Jambelli, të mos ekstrado
Ministrja jep detaje për kërkesën e re ndaj Greqisë, si do të ekstradohen agjentët Argumentet kryesore me të cilat Ministria e Drejtësisë do të kërkojë ekstradimin e Goran Gruejovskit dhe Nikolla Boshkov
SHBA kërkon ekstradimin e shefes së kompanisë gjigante të Huaweit Autoritetet amerikane po kërkojnë ekstradimin e shefes financiare të kompanisë kineze të teknologjisë Huawei Technologie
Një fakt pse është i vështirë ekstradimi i Gruevskit Maqedonia dhe Hungaria nuk kanë të nënshkruar marrëveshje për ekstradim mes dy shteteve në bazë të së cilës do të kërkon
Qeveria hungareze: Deri tani nuk kemi kërkesë për azil nga Gruevski Hungaria deri tani nuk ka marrë kërkesë zyrtare nga Maqedonia për ekstradimin e ish kryeministrit Nikolla Gruevski, ka b
EMRI/ Bie në pranga 61-vjeçari nga Kosova, në kërkim për vrasje Një shtetas kosovar është arrestuar sot, me qëllim ekstradimin në Austri. Sipas një njoftimi nga Policia, shtetasi i
Erdogan i kërkon Gjermanisë ekstradimin e 136 personave “Turqia u ka dorëzuar autoriteteve gjermane një listë prej 136 personash, që dëshiron të ekstradojë me akuzat për lidhje
Puidgemont vijon betejën dhe pas vendimit të Gjermanisë për ekstradimin Drejtësia gjermane ka pranuar ekstradimin e ish-presidentit të Katalonjës Carles Puigdemont në Spanjë, por jo për akuzën
Gjykata gjermane miraton ekstradimin e Puigdemontit Gjykata rajonale në Schleswig-Holstein të Gjermanisë, sot ka miratuar ekstradimin në Spanjë të ish-udhëheqësit të Katalo
Prokurorët gjermanë kërkojnë ekstradimin e Puigdemontit Prokurorët gjermanë kanë nisur këtë të martë aplikimin për ekstradimin e ish-udhëheqësit katalanas, Carles Puigdemont, n
Deklarata e fortë e Berishës: Për Agron Xhafajn erdhi urdhër ekstradimi, por u fsheh Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka ndërmend ti ndalë akuzat në lidhje me dosjen e publikuar nga PD për vëllain e mini
613 kg kokainë, Ministria e Drejtësisë dorëzon kërkesën për ekstradimin e Çekajt Arbër Çekaj, pronar i kompanisë "Arbri Graden" ku u gjetën 613 kg kokainë, është arrestuar në Gjermani. Çekaj vazhdo
Del intervista, ministri italian kërkon ekstradimin e vëllait të Xhafajt Deputeti Enkejd Alibeaj dhe Gazmend Bardhi kanë vazhduar sulmin ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Teksa hodh
Berisha s’i ndahet Xhafajt: Ndryshoi ligjin për të mbrojtur vëllain PD nuk ka ndërmend të heqë dorë nga akzuat ndaj Xhafës se mbrojti vëllain e tij duke ndryshuar ligjin për ekstradimin e
Athina vendos nesër për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit në Maqedoni Ditën e nesërme do të vazhdojë seanca e katërt për ekstradimin e Goran Grujevskit dhe Nikolla Boshkovskit në Gjykatën e
Pacolli i lumtur për mosekstradimin e Ballistit Ismail Morina, i njohur ndryshe si Ballisti ka qenë në burgun e Zagrebit qysh nga 10 qershori i vitit 2017. Ai ishte