999 rezultate për

ekranet

AMA kërkon ndalimin e filmave të komunizmit në ekranet shqiptare: Sjellin dëm publik Erald Kapri, anëtar i Këshillit të Ankesave në Autoritetin e Mdiave Audiovizive ka kërkuar që të ndalohet transmetimi i
Samsung/ Ekranet e ardhshëm do të kenë shtresa super-hidrofobike Samsung njofton se do të përdorë një material super-hidrofob për të ndërtuar ekranet në pajisjet e tij të ardhshme.
Samsung do të përdorë teknologjinë kuantike në ekranet e tij Pikat kuantike apo ‘quantum dots’ të quajtura në botën e teknologjisë, do të jenë ata që do të revolucionojnë ekranet që
Apple do të përdorë teknologjinë MikroLED për pajisjet e saj të ardhshme Apple nuk do të përdorë më ekranet OLED për pajisjet e saj, por në vend të tyre do të përdorë mikroLED. Wang Jyh-chau
Galaxy Note7, telefoni me ekranin më të mirë në botë Galaxy Note 7 ka ekranin më të mirë që bart një telefon inteligjent i ditëve të sotme. Në këtë konkluzion ka dalë Dis
Ekranet 2K larg telefonave Sony Sony është kompania e cila dhe pse ka hedhur shumë modele telefonësh në treg duket se nuk e ka përdorur teknologjinë e
Ndikimi i ngjyrave në sjelljen tonë Ngjyrat kanë një rëndësi të veçantë në sjellje tona si individë. Ngjyra të ndryshme klanë një domethënje për sjelljen to
Një aventurë e re për Adi Krastën, me emision të ri në Kosovë Pas shumë thashethemeve lidhur me ndryshimet e kontratës për Adi Krastën dhe se kush do të ishte destinacioni i tij i ra
Rama: Në 21 shtator, ekranet e të gjithë botës në sheshin "Nënë Tereza" Në datën 21 shtator, vëmëndja e gjithë botës do të jetë mbi ne, ndërsa kreu i Vatikanit do të vizitojë Shqipërinë. Në kë
Rikthehet Ornela Bregu, tashmë në "E diell" Ndonëse kemi vite pa e parë në ekranet tona, Ornela Bregu ka menduar rrikthimin e saj tashmë në "Top Channel". Atë do ta
Ja kush janë surprizat për sezonin e ri në ekranet shqiptare Shumë surpriza do të sjellë muaji shtator, i cili përkon me sezonin e ri, ndërsa do të këtë disa rrikthime të prezantues
Luftë krimit nga ekranet e TV Sa herë që politikanët dështojnë të mbajnë premtimet, të qeverisin siç du
SHBA, propozimi kthehet në turpërim publik Ai që ishte menduar nga një i ri amerikan si momenti më i bukur i jetës së tij, u shndërrua në një turpërim publik, kur
Apple do të përdorë AMOLED-in për iPad 3? Të gjithë u befasuan kur panë se iPad 2 nuk erdhi me përmirësime të ekranit, kur propozimi u lansua në mars. Shumë sqari