999 rezultate për

ekonomike

Ndahen 139 bursa studimore për në Gjermani, ja si ta mësoni nëse keni fituar Për të tretin vit me radhë, Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare (OEGJK) në bashkëpunim me Unionin e Bizneseve Shqiptare në G
Tetë liderët që e ngritën Gjermaninë pas Hitlerit (FOTO LAJM) Sot në Gjermani mbahen zgjedhjet për kancelarin e ardhshëm. Angela Merkel do të garojë (CDU) kundër Martin Schulz (SPD),
Bedri Hamza jep lajmin e mirë për bizneset Ministri i Financave, Bedri Hamza, sot gjatë një takimi me drejtues të Odave Ekonomike të Kosovës, siguroi se bizneset n
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës kritikon ashpër Edi Ramën Deklarimet e kreut të Qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama, për modernizmin kufitar mes Shqipërisë dhe Kosovës, dhe bashkëpu
Qytetari kritikon Ramën për atletet e bardha, Rama: Kujdes me pijen Kryeminstri Edi Rama ka marrë shumë kritika të mëdha në postimin e tij në Facebook ku shkruan për sfidën e re të qeveris
Bizneset rrinë larg arbitrazhit Bizneset në Kosovë e shfrytëzojnë fare pak mundësinë që kanë rreth zgjidhjes së kontesteve të ndryshme përmes arbitrazhi
5 shtetet që kanë më shumë shanse të fitojnë Luftën e Tretë Botërore (FOTO LAJM) Situata në botë nuk është aspak më e mirë sesa para fillimit të Luftës së Dytë Botërore. Po të kemi parasysh, marrëdhëni
Takimi informal në Durrës, “Deutsche Welle”: Çfarë do ndodhë me Ballkanin Kryeministrat e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor (BP) morën pjesë në takimin një ditor informal që mikpriti në Durrës k
Rritje ekonomike?! Shqiptarëve iu ul ndjeshëm paga në 2016 Paga mesatare mujore bruto për të gjithë të punësuarit në ekonominë shqiptare ra në 45,845 lekë në vitin 2016- nga 46,82
Pamundësia ekonomike, mjekët e Spitalit Amerikan i rikthejnë buzëqeshjen vajzës 7 vjeçare! (VIDEO) Ti rikthesh buzëqeshjen një vajze të vogël, do të thotë t’i dhurosh ardhmen dhe mundësinë për të bërë realitet ëndrra
CIA i nxjerr "të palarat" Shqipërisë: Ka sistem të dobët... Agjencia Qendrore e Inteligjencës së SHBA-së, CIA, ka azhurnuar së fundmi të dhënat për Shqipërinë, ku sipas saj, ekonom
Po kërkoni punë? Këto dy qytete në Shqipëri mund t’ju punësojnë Nëse jeni në kërkim të një pune, ka më shumë shanse që ta gjeni në Tiranë, ose në Durrës, teksa bizneseve që ndodhet në
Koreja e Veriut sapo lëshoi një raketë që mund të jetë ulur në Japoni Koreja e Veriut sapo lëshoi një raketë e cila mendohet të jetë ulur në zonën ekskluzive ekonomike të Japonisë, njofton k
Zaev në takim me anëtarët e OEMVP-së Ekipi ekonomik qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev sot do të ketë me anëtarët e Odës Ekonomike të Maqedoni
Teoritë ekonomike që ndryshuan botën The economist ka përmbledhur teoritë ekonomike që ndryshuan botën. Të bie në sy fakti që të gjitha teoritë i përkasin sh
Venezuela e quan brutal paralajmërimin e Trumpit për sanksione ekonomike Qeveria e Venezuelës ka reaguar ndaj kërcënimeve, sipas saj “brutale dhe imperialiste” të paraqitura nga Presidenti i Sh
Kina nuk ndalet, regjistron rritje ekonomike prej 6,9 për qind Ekonomia e Kinës u rrit me 6,9 për qind gjatë gjysmës së parë të vitit, e nxitur nga shpenzimet e konsumit dhe tregtisë,
Baily: Shtetet e Bashkuara mbeten një partner strategjik i Maqedonisë Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni Jess Baily mbajtën një takim të përbashkët,
Kosova dëmtohet nga tregu i përbashkët rajonal Ekspertët e ekonomisë në vend thonë se nga Plani për Zonën Rajonale Ekonomike, të miratuar në Samitin e Triestes, Kosova
Trieste: Gjashtë liderët e Ballkanit miratojnë Zonën Ekonomike Rajonale Gjashtë udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor miratuan, sot në Trieste, planin shumëvjeçar të veprimit për një zonë ekonomi