999 rezultate për

ekonomike

"Bac u Kry"/ Lladrovci prezanton tokën ku do të ndërtohet stadiumi Kryetari Lladrovci prezanton zonën ekonomike për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar të Kosovës. Duket se më nuk është ops
Nga kjo datë rriten pagat, ndërsa lajm i keq për pensionet Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka paralajmëruar rritjen e pagave nga viti i ardhshëm dhe skemës sociale, por jo dhe
Zv/Kryeministrja Mesi merr pjesë Konferencën Ekonomike të Ballkanit Perëndimor Zv/Kryeministrja Senida Mesi ka marrë sot pjesë në Konferencën Ekonomike të Ballkanit Perëndimor “Sfidat në rrugën drejt
Zaev në konferencë ndërkombëtare ekonomike në Mal të Zi Kryeministri Zoran Zaev sot dhe nesër do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare ekonomike "Konferenca ekonomike e M
Jetonin me pensionin e veteranit por u detyrua të punonte/ historia e dhimbshme e djalit të mitur Rreth orës 17:30 në fshatin Nabërgjan të Pejës ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet. Magazina.al, ka mësuar s
Shpërblimi i Vitit të Ri, ja familjet që do të përfitojnë Në ditët e fundit të këtij viti familjet me ndihme ekonomike, rreth 80 mijë të tilla do të marrin shpërblimin e fundit
Kushtet e reja për ndihmën ekonomike, mësoni kush penalizohet Qeveria ka ndryshuar sërish kriteret për përfitimin e ndihmës ekonomike, në tentativë për të mbyllur çdo hapësirë të mun
Deklarata e Ramës për rritjen ekonomike, Berisha: O piktor i dështuar dhe injorant Ish- kryeministri Berisha e ka konsideruar një injorancë absolute deklaratën e Kryministrit Rama sot në në Komisionin K
BB: Investimet e huaja në Shqipëri do të bien me 22% deri në 2019 Banka Botërore lajmëron një ulje të konsiderueshme të investimeve të huaja në vendin tonë në vitet në vijim. Në një
Kjo është situata e fundit ekonomike sipas Bëranbiq Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se Serbia tani është shumë më ndryshe se katër vite më parë. Sipas saj, ë
Sot, serbët do të betohen para Thaçit Dekretimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve nga komunitetet jo shumicë në Republikën e Kosovës, sot do të bëhet nga president
Nis zbatimi planit të veprimit për Zonën Ekonomike Rajonale Në fushën e integrimit digjital, filloi sot zbatimi i Planit Shumëvjeçar të Veprimit (PSHV) për Zonën Ekonomike Rajonale
Maqedonia në fundin e listës së rajonit për rritje ekonomike Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëta
FMN ul me 0.4% parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë në 2018 Fondi Monetar Ndërkombëtar në raportin e sapobotuar “Panorama Ekonomike Globale-Tetor 2017” ka rishikuar në ulje parashi
Barometri Ballkanik 2017: Papunësia shqetësimi kryesor, rritet ankthi për korrupsionin Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) prezantoi sot në Bruksel, Barometrin e Ballkanit 2017.(BB), një studim vjetor i o
Nobeli për ekonomi i shkon amerikanit Richard Thaler Çmimin Nobel 2017 për ekonomi i ka shkuar ekonomistit amerikan, Richard Thaler, për punën e tij të fokusuar në “kuptimin
Ministri Hamza: Rrogat do të rriten plot 4 % Ministri i ri i Financave, Bedri Hamza, ka paralajmëruar rritjen e pagave për sektorin publik. Ka thënë se do të ketë rr
Rritja ekonomike mbi 4 përqind, më e larta që nga 2012 Rritja ekonomike kërceu mbi katër përqind në tremujorin e dytë të vitit duke konfirmuar se aktiviteti ekonomik në vend ë
I fali 60 milionë lekë, drejtori ia linte në market paratë e dhuratat Enertilës Detaje të reja janë zbardhur nga historia e dashurisë virtuale mes Enertilës dhe Barushit nga Durrësi. 27 vjeçarja k
Raporti që po trondit qeverinë: S'ka integrim në BE për 10 vite, ekonomia do të ngadalësohet “Panorama për reformën në gjyqësor është përmirësuar e ndjekur nga fitoja e kryeministrit Edi Rama i Partisë Socialiste