999 rezultate për

ekonomike

PDSH: Qeveria tu përmbahet masave ekonomike, qytetarët të jenë më të kujdesshëm me harxhimet Partia Demokratike Shqiptare vlerëson se masat që qeveria ka marrë në lidhje me çështjet konike janë të duhura dhe vlerë
Pas tërmetit, Rama i jep Ahmetajt një tjetër detyrë shumë të rëndësishme Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj ka marrë një tjetër detyrë të rëndësishme. Pas përballimit të situatës së tërmetit
"Nuk ushqehen njerëzit me batuta", Basha jep zgjidhjen ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale përsa i përket masave që
Me përparëse pranë lavamanit, Kryemadhi vazhdon vetëkarantimin Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka publikuar sërish sot një fotografi ku tregon se vijon qëndrimin në karantinë.
Mblidhet Bundesliga, rinis futbolli? Klubet gjermane janë të shqetësuara për situatën e krijuar si pasojë e mbylljes së kampionateve për shkak të koronavirus
FMN tregon pasojat: Tërmeti dhe Covid-19 do të ngadalësojnë ekonominë Ekonomia e vendit tonë do të ngadalësohet ndjeshëm për shkak të pasojave të tërmetit të 26 nëntorit dhe tani Covid 19, r
Duka: Coronavirus ka pasoja ekonomike, nuk mendoj se situata është drastike Presidenti i FSHF-së, Armando Duka, është i ftuar në emisionin Pressing, në ABC News. Kreu i futbollit shqiptar ka folur
"Ka lindur me këmishë", kjo është shenja më fatlume për muajin Mars Sapo kemi hyrë në muajin mars dhe është bërë traditë që në programin “Rudina”, çdo muaj të jetë e ftuar Meri Shehu. Astr
Me shumë pak lekë, disa dhurata perfekte për Shën Valentin Vetëm disa ditë na ndajnë nga festa e të dashuruarve, Shën Valentini. Por sa e bukur është si festë, ku vlerësohen dashu
Përkeqësohen treguesit, ekonomia e 2019-tës më e ulëta në katër vjet Rritja ekonomike në vitin 2019 pritet të jetë vetëm 2.7%, nga rreth 4.3% që ishte pritshmëria në fillim të vitit, sipas
Kryeministri Edi Rama do të çelë edicionin e dytë të Forumit Ekonomik në Tiranë Forumi i II Ekonomik i Tiranës me tematikën “Rrugët drejt Reformës” do të zhvillohet në hotelin Maritim Plaza Tirana dit
Do të largohet nga shkolla nga pamundësia ekonomike, sekretarja gris dëftesën Sorollatja për një diplomë dhe arroganca e sekretares së institucionit arsimor, për pak i kushtoi shkollën një të riu në
Qeveria teknike pengon zhvillimin ekonomik Afaristët në Maqedoninë e Veriut, thonë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që pritet të mbahen më 12 prill, në mas
Mitrovica, një qytet i ndarë (VIDEO) Në urën e Ibrit që ka mbi supet e saj mbi një mijë incidente në periudhën që prej luftës së Kosovës, nuk ka më pengesa b
Presidenti Meta dekreton me rezerva buxhetin për vitin 2020 Presidenti Meta ka dekretuar me rezerva ligjin Nr.88/2019 “Për buxhetin e vitit 2020”. Kjo pasi sipas tij ka shumë pr
Mbi 100 mijë persona jetojnë me asistencë sociale në Kosovë Rreth 25 mijë familje me mbi 100 mijë anëtarë në Kosovë, sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenie
Jetonte në katin e parë, historia e gruas që shpëtoi në Thumanë (VIDEO) Kjo grua e moshuar, banore e Thumanës, është e vetmja që u largua nga pallati pas tërmetit të 21 shatorit. Ajo braktisi
Babai dha vajzat u gjetën të kapur për dore, 8 persona vetëvriten sijanur në Turqi Dy familje i kanë dhënë fund jetes në mënyrë të frikshme në Turqi gjatë ditëve të fundit duke rikthyer në vend frikën e
16-vjeçari i dha fund jetës, debati me prindërit dy javë më parë që shkaktoi tragjedinë Të gjithë shokët dhe shoqet e njihnin si person të qeshur dhe të shoqërueshëm. Gjergji më 17 dhjetor do të mbushte 16 vj
Në gjendje të mjerueshme ekonomike, 16 vjeçari i jep fund jetës Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier. Një 16 vjeçar ka ndërruar jetë pasi dyshohet se është vetëvarur di