999 rezultate për

ekonomike

Njeriu që drejton Odën Ekonimike të Kosovës shpërthen në fjalor Shefi i Odës Ekonomike njihet si person jokonfliktuoz dhe me natyrë të butë kryesisht duke përdorur fjali të urta të zbu
Sistemi i ri i ndihmës ekonomike ka krijuar probleme, janë përjashtuar të varfrit Aplikimi i sistemit të ri informatik në ndarjen e ndihmës ekonomike ka krijuar konfuzion dhe në shumë raste ka përjashtu
Historia e Vjollcës: Mbaja familjen me ndihmën ekonomike, sot marr pesëfishin e tyre Pavarësisht kritikave, Rama ngul këmbë tek të mirat e reformës së ndihmës ekonomike në Shqipëri. Mëngjesin e sotëm ai
Ngecje në reformat ekonomike Ekspertët e ekonomisë në Maqedoni vlerësojnë se realizimi i reformave në planin ekonomik, ec me dinamike tejet të ngadal
Minatorët e Fushë-Arrëzit përshkallëzojnë protestat, OSHEE lë pa drita qytetin Me ndërtimin e “Rrugës së Kombit”, qyteti i Fushë-Arrëzit ka njohur vetëm rënie ekonomike. Mbyllja e fabrikave të bakri
Taksë edhe në autostradat e Kosovës, por çmimi jo si në Shqipëri Pas vendosjes së taksës në autostradën e Shqipërisë, mësohet se edhe autostradat kosovare do të bëhet me pagesë. Lajm
Në 1 muaj 1400 të punësuar në Shqipëri? Qytetarët masakrojnë Ramën Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka bërë publike shifrat e para të punësimit të shqiptarëve pas heqjes së ndihmës eko
Ky është "tigri" i qeverisë që po bën kërdinë me femra Që në qeverinë “Rama II” figuron një ministër i njohur me pseudonimin “Tigri” në radhët e femrave të dikasterit që drejt
Historia e Vangjushit nga Durrësi: Merrja borxhe, s’e mbaja dot familjen (VIDEO) Vangjush Xoxi është bërë shembull i kryeministrit Edi Rama se si pas daljes nga skema e ndihmës ekonomike ka siguruar pu
Ministri i Kosovës i indinjuar: Nuk më kanë njoftuar fare për taksën Ministri i Infrastrukturës së Kosovës, Pal Lekaj ka deklaruar për mediat vendase se nuk është vënë ende në dijeni nga Mi
Taksa për Rrugën e Kombit, deputetja publikon faturën Ka marrë një diskutim shumë të madh në politikën shqiptare, taksa që duhet paguar në Rrugën e Komit. Duke filluar nga
Qeveria propozon model të ri për deponitë Shteti propozon një model të ri për zgjidhjen e problemit të deponive. Do të përcaktohen vende për deponitë rajonale dhe
Pensionet, Hado: Së shpejti marrëveshje edhe me Kanadanë Përveç Greqisë dhe Italisë së shpejti do të ketë një marrëveshje edhe me Kanadanë për çështjen e pensioneve. Këtë gjë e
Rama me dorë të hekurt: Kush nuk pranon punën, i hiqet ndihma ekonomike Duket se ligji për ndihmën ekonomike, do të ndryshojë rrrënjësisht dhe këtë Rama e ka nisur me dorë të hekurt. Kryemi
"As një thes miell s’merrja me ndihmën ekonomike", historia e Drita Domit (VIDEO) Kryeministri Rama ditën e sotme e ka nisur me një shembull se si familjarët që kanë dalë nga ndihma ekonomike janë futur
Rama jep lajmin e madh, kush e plotëson këtë kusht merr 55 mijë lek Qeveria shqiptare duket se është e vendosur të çojë deri në fund nismën për skemën e re të ndihmës ekonomike. Për kët
Erdogani kërcënon Greqinë: Ju pushtojmë, siç bënë gjyshërit tanë Turqia dhe Greqia janë në një moment tensioni mes tyre pas rikthimit të problemeve me ishujt e kontestuar si edhe ndarje
Nëna me lot në sy: Më hoqën ndihmën ekonomike, fëmijët i kam pa bukë (VIDEO) Në një dhomë të vogël të kësaj godine jetojnë 5 anëtarë të familjes nga Burreli, në fshatin Skërnderaj të Bashkisë së Kl
Ministri grek vendos kushte: Duam zonën ekskluzive ekonomike të Shqipërisë Në lidhje me marrëveshjen e detit me Shqipërinë, ka folur ministri grek i mjedisit. Ai ka deklaruar se "po presim zgj
Nuk ka hetime për Shefin e Krimeve Ekonomike, Nazim Sahiti Institucionet e drejtësisë më shumë se dy muaj janë deklaruar se shefi i Krimeve Ekonomike, Nazim Sahiti, është i dyshua