999 rezultate për

ekonomike

Presidenti i Federatës Gjermane: Duhet të kthehemi me çdo kusht në fushë Teksa UEFA dhe FIFA janë në dilemë për datën dhe mënyrën sesi do të rinisë futbolli, nga Gjermania vjen një thirrje vërt
Presidenti i UEFA-s: Duhet të mbyllim sezonin, jemi gati të luajmë pa tifozë Ndërkohë që shumë liga po nisin përgatitjet për vazhdimin e sezonit, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dhënë nj
Kosova ngre Grupin Koordinues për COVID 19 Këshilli Kombëtar për Zhvillim Ekonomik (KKZHE) sot ka diskutuar hapat e mëtutjeshëm me qëllim të zbutjes së ndikimit ne
Nga milioner në i varfër brenda pak minutash, çfarë i ndodhi qytetarit që shkoi të marrë ndihmën ekonomike Një burrë në Indiana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës shkoi të tërhiqte pagesën prej 1700 dollarësh të akorduar nga
Ahmetaj: Kush janë profesionet që nuk do marrin asnjë ndihmë ekonomike nga qeveria Paketa e dytë e ndihmës ekonomike siguron të ardhura me vlerë 40 mijë lekë të reja deri në maj, për 176 mijë familje dhe
Banka Botërore bën gati ndihmën për Kosovën, rrezikon për shkak të pandemisë Banka Botërore po bën gati një program me vlerë 120 milionë euro për të ndihmuar Kosovën në menaxhimin dhe zbutjen e ndi
Drejtori i Bayernit rendit dy arsye pse duhet të rifillojë futbolli Drejtori i Përgjithshëm i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge ka deklaruar se futbolli duhet tw rifillojw pwr dy arsye,
Kriza ekonomike "troket" te Napoli, De Laurentis shkarkon 30 punonjës Ndërkohë që çështja e ndërprerjes së pagave të futbollistëve ka mbetur ende e pazgjidhur, Napoli ka filluar të ndjejë gj
''Një plan Marshall për Evropën'', BE gati të investojë miliarda për të shmangur katastrofën Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka pranuar se Evropa ka nevojë për një Plan Marshall. Ajo u k
OBSH: Vendet që heqin kufizimet rrezikojnë zgjatje të krizës Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë paralajmëroi se vendet që nxitojnë të heqin kufizimet e k
OBSH: Koronavirusi ndikon në luftimin e sëmundjeve të tjera Pandemia e koronavirusit ka një ndikim në luftën kundër sëmundjeve të tjera, siç është poliomieliti. Një fakt i tillë u
Paketa ekonomike, Rama përjashton futbollin: Nuk kanë çfarë t'i kërkojnë qeverisë Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se klubet e futbollit nuk do të përfshihen në paketën ekonomike për të përballur këtë
Rummenigge: Ky sezon duhet të mbyllet, klubet do të hasin në vështirësi ekonomike Drejtori i përgjithshëm i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, ka thënë se ky sezon duhet të mbyllet medoemos dhe kampi
Banka Botërore flet për krizën ekonomike: 24 milion persona nuk do t' i shpëtojnë varfërisë Në raportin e saj të fundit, Banka ka thënë se “kriza e madhe ekonomike do të jetë e pashmangshme në të gjitha shtetet”,
Basha tregon çfarë do të bënte nëse do të ishte sot kryeministër: Siguri, testim, ndihmë ekonomike! Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka treguar se çfarë vendimi do të merrte nëse do të ishte kryeministër i Sh
Kur do kemi një rikthim të jetës ekonomike pas COVID-19? Përgjigjet Rama Gjatë një lidhje direkte me emisionin "Top Talk" kryeministri Edi Rama foli për situatën ekonomike në vend. Rama gjat
Koronavirusi, FIFA mund të zgjasë në 7 muaj merkaton Jo vetëm kampionatet dhe Kupat e Europës, UEFA dhe FIFA po studiojnë çdo aspket të futbollit, në momentin që do të rinis
Messi me shokë nuk duan t'ia dijnë për krizë financiare, kundër uljes së pagave Të premten e kaluar, bordi drejtues i Barcelonës zhvilloi një takim për të diskutuar efektet ekonomike që prekin klubin
Rama sqaron shqiptarët: Si do të paguhen bizneset e vogla, të papunët e ndihma ekonomike Ditën e sotme kryeministri Rama ka shpjeguar se si do të jetë pagesa për bizneset e vogla që kanë ulur qepenat për shkak
Maqedonia po kalon krizë ekonomike, pritet të marrë kredi 570 milion euro Alsat mëson se në seancën e sotme të qeverisë, do të propozohet që shteti të merr kredi prej 570 milion eurove. 400 m