999 rezultate për

ekonomik

Këto janë tre qarqet më "dembelë" në Shqipëri Lezha, Dibra, Durrësi dhe Tirana kanë shkallën më të lartë të popullsisë në moshë pune, por që nuk janë të aktivizuar në
Presidenti Meta dekreton me rezerva buxhetin për vitin 2020 Presidenti Meta ka dekretuar me rezerva ligjin Nr.88/2019 “Për buxhetin e vitit 2020”. Kjo pasi sipas tij ka shumë pr
Mbi 100 mijë persona jetojnë me asistencë sociale në Kosovë Rreth 25 mijë familje me mbi 100 mijë anëtarë në Kosovë, sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenie
Ikona e futbollit brazilian falimenton ekonomikisht Legjenda e futbollit botëror Kafu përjetoi 2019 si vitin më të mallkuar të jetës së tij. Ish-2 herë kampioni i botës
Të dashura gra, a e dini sa vite ju duhen që të arrini barazinë gjinore me burrat? Gratë duhet të presin më shumë se 250 vjet për të pasur barazi ekonomike (pra të paguhesh njësoj si burrat), sipas Forum
Jetonte në katin e parë, historia e gruas që shpëtoi në Thumanë (VIDEO) Kjo grua e moshuar, banore e Thumanës, është e vetmja që u largua nga pallati pas tërmetit të 21 shatorit. Ajo braktisi
Bregu: Integrimi rajonal nuk mund të bëjë përpara pa integrimin e BE-së E pranishme në takimin e liderëve të BB-së sot në Gjenevë, RCC-ja nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit me Forumin Ekon
Babai dha vajzat u gjetën të kapur për dore, 8 persona vetëvriten sijanur në Turqi Dy familje i kanë dhënë fund jetes në mënyrë të frikshme në Turqi gjatë ditëve të fundit duke rikthyer në vend frikën e
Sherri te ekonomiku, çfarë po ndodh sot me studentët Dy ditë më parë tre studentë të fakultetit të ekonomikut përfunduan në spital pasi u përplasën me disa të panjohur duke
Plas sherri te Ekonomiku, 3 studentë përfundojnë në spital Tre studentë janë plagosur te Universiteti Ekonomik i Tiranës dhe janë dërguar në spital pas një sherri masiv që besohet
"Dentistit" i sekuestrohen 750 mijë euro pasuri Në hetimin për pastrim parash startuar 18 muaj më parë finalizohet operacioni për identifikimin, gjetjen dhe sekuestrimi
Ftesa ruse: Zaev i përgjigjet prerë Putin, Rama ende në heshtje Bashkimi Ekonomik Euroazian (EAEU) u ka bërë një ftesë anëtarësimi Shqipërisë dhe Maqedonisë, pasi dy shtetet morën përg
DETAJET/ Putin e dinte që negociatat për Shqipërinë nuk do të hapeshin? Një muaj përpara se Bashkimi Europian të mbyllte derën për negociatat, në zyrat e Ministrisë se Jashmte erdhi një ofertë
Rusia fton Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut t'i bashkohen "Bashkimit Euroazian" Bashkimi Ekonomik Eurasian (EEU) ka ftuar Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore që t’i bashkohen këtij grupimi. Thirrja ësht
16-vjeçari i dha fund jetës, debati me prindërit dy javë më parë që shkaktoi tragjedinë Të gjithë shokët dhe shoqet e njihnin si person të qeshur dhe të shoqërueshëm. Gjergji më 17 dhjetor do të mbushte 16 vj
Në gjendje të mjerueshme ekonomike, 16 vjeçari i jep fund jetës Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier. Një 16 vjeçar ka ndërruar jetë pasi dyshohet se është vetëvarur di
Zaev: Nuk pranojmë projekte ekonomike, duam anëtarësim në BE Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka hedhur poshtë njoftimet se Bashkimi Evropian po përgatit një “zonë e
Të përbashkëtat dhe dallimet e LVV-së dhe LDK-së në planin ekonomik Programet ekonomike të dy partive me më së shumti vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje (LV
Banka Botërore: Ritmi i rritjes ekonomike në Shqipërinë parashikohet të ngadalësohet, vlera Në raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor, Banka Botërore ndër mesazhet kryesore nënvizohet se pas rritjes së fortë
Zyrtare: Nisin hetimet për vëllanë e Xhafer Tahirit të LDK-së Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës – Shyqyri Syla, ka urdhëruar Njësinë Rajonale për Hetimin e Krimit E