999 rezultate për

ekonomik

DW: Kriza e koronavirusit rrezikon ekonominë Qeveria do të mbështesë me 370 milionë dollarë bizneset për t’i mbrojtur nga falimentimi. Por ekspertë të ekonomisë i th
PDSH: Qeveria tu përmbahet masave ekonomike, qytetarët të jenë më të kujdesshëm me harxhimet Partia Demokratike Shqiptare vlerëson se masat që qeveria ka marrë në lidhje me çështjet konike janë të duhura dhe vlerë
Pas tërmetit, Rama i jep Ahmetajt një tjetër detyrë shumë të rëndësishme Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj ka marrë një tjetër detyrë të rëndësishme. Pas përballimit të situatës së tërmetit
Takim online me kryeministrat e Ballkanit, Rama: Plani ekonomik i reagimit ndaj pasojave po merr formë Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto në profilin e tij në Facebook ku njofton se mbledhja e kryeministrave të Ba
"Nuk ushqehen njerëzit me batuta", Basha jep zgjidhjen ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale përsa i përket masave që
Me përparëse pranë lavamanit, Kryemadhi vazhdon vetëkarantimin Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka publikuar sërish sot një fotografi ku tregon se vijon qëndrimin në karantinë.
Mblidhet Bundesliga, rinis futbolli? Klubet gjermane janë të shqetësuara për situatën e krijuar si pasojë e mbylljes së kampionateve për shkak të koronavirus
"Shkeljet sot drejt zeros", Rama paralajmëron një plan ekonomik për të dalë nga kriza Kryeministri Edi Rama ka publikuar një status të ri ku ka treguar se do të ketë në ditët në vijim një plan ekonomik për
FMN tregon pasojat: Tërmeti dhe Covid-19 do të ngadalësojnë ekonominë Ekonomia e vendit tonë do të ngadalësohet ndjeshëm për shkak të pasojave të tërmetit të 26 nëntorit dhe tani Covid 19, r
Duka: Coronavirus ka pasoja ekonomike, nuk mendoj se situata është drastike Presidenti i FSHF-së, Armando Duka, është i ftuar në emisionin Pressing, në ABC News. Kreu i futbollit shqiptar ka folur
"Ka lindur me këmishë", kjo është shenja më fatlume për muajin Mars Sapo kemi hyrë në muajin mars dhe është bërë traditë që në programin “Rudina”, çdo muaj të jetë e ftuar Meri Shehu. Astr
Me shumë pak lekë, disa dhurata perfekte për Shën Valentin Vetëm disa ditë na ndajnë nga festa e të dashuruarve, Shën Valentini. Por sa e bukur është si festë, ku vlerësohen dashu
Qeveria Albin Kurti: Një prej sfidave marrëveshja dhe dialogu me Serbinë Shumë sfida e presin qeverinë e re të Kosovës të drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, thonë analistë të çështjeve poli
Thaçi: Shqiptarët para vitit 2001 kanë qenë ekonomikisht më të fortë (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në një intervistë ekskluzive për "Zhurnal" ka folur për aktualit
Përkeqësohen treguesit, ekonomia e 2019-tës më e ulëta në katër vjet Rritja ekonomike në vitin 2019 pritet të jetë vetëm 2.7%, nga rreth 4.3% që ishte pritshmëria në fillim të vitit, sipas
Kryeministri Edi Rama do të çelë edicionin e dytë të Forumit Ekonomik në Tiranë Forumi i II Ekonomik i Tiranës me tematikën “Rrugët drejt Reformës” do të zhvillohet në hotelin Maritim Plaza Tirana dit
Fuoristrada, OSHEE kërkon makina me qira për 3.8 milion Euro Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike do të rinovojë kontratën e qiramarrjes së mjeteve operacionale dhe për k
Do të largohet nga shkolla nga pamundësia ekonomike, sekretarja gris dëftesën Sorollatja për një diplomë dhe arroganca e sekretares së institucionit arsimor, për pak i kushtoi shkollën një të riu në
Qeveria teknike pengon zhvillimin ekonomik Afaristët në Maqedoninë e Veriut, thonë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që pritet të mbahen më 12 prill, në mas
Mitrovica, një qytet i ndarë (VIDEO) Në urën e Ibrit që ka mbi supet e saj mbi një mijë incidente në periudhën që prej luftës së Kosovës, nuk ka më pengesa b