999 rezultate për

ekonomik

Edhe Yuri Kim ka dy fjalë për marrëeshjen Kosovë-Serbi Ambasadorja amerikane në Tiranë ka reaguar pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, tekda e konsideron këtë
Kjo është marrëveshja historike mes Kosovës dhe Serbisë (FOTO LAJM) Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. Marrëveshja përbëhet nga plot 16 pika.
Detaje, përfundon pjesa e parë e takimit Kosovë-Serbi Ka përfunduar pjesa e parë e takimit në Uashington të kryeministrit të Kosovës dhe presidentit të Serbisë, Avdullah Hoti
Grenell: Ta lëmë politikën mënjanë, qytetarët e Kosovës dhe Serbisë meritojnë normalizim ekonomik I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka theksuar se do të angaz
Hoti dhe Vuçiç takohen sot në Shtëpinë e Bardhë Në Uashington sot takohen përfaqësuesit e Kosovës dhe ata të Serbisë rreth, si është thënë prej zyrtarëve amerikanë, bas
A do të jetë njohja e Kosovës temë në Uashington? Reagon Grenell Emisari special i presidentit amerikan, Richard Grenell, deklaroi se vetëm çështjet ekonomike do të jenë “në tryezë” në
"Zëri i Amerikës" zbulon prapaskenat e takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë Një këshilltar i posaçëm i Presidentit Donald Trump tha të martën se bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë këtë javë do të p
​Kosova e Serbia diskutojnë sot në Bruksel për çështje të bashkëpunimit ekonomik Të enjten në Bruksel do të zhvillohet takimi në nivel të ekspertëve, në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, që n
Serwer: Hoti nuk rrezikon për zgjedhje të reja, të cilat Kurti do t’i fitonte Daniel Serwer është deklaruar së fundi lidhur me takimin e Washington-it, ku tha se nuk është plotësisht i sigurt nëse d
Takime erotike të fshehta! Fundjavë interesante për yjet sipas astrologes Meri Shehu Dashi Në mendjen tuaj do keni argëtimin daljet dhe shijimin. Ndërkohë mund të jeni të paqartë në lidhje me ndjenjat ose
Izraeli rreshtohet krah Greqisë në përplasjen në Egje Qeveria izraelite është radhitur në krah të Greqisë në përplasjen e kësaj të fundit me Turqinë për Zonën Eksluzive Ekono
VOA: 70 përqind e bizneseve në krizë të thellë Në Shqipëri, pandemia e Covid-19 po lë pasoja të thella dhe afatgjata në ekonomi. Ekspertët pohojnë se 6 – mujori i parë
Miratimi i buxhetit, reagon Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka falënderuar deputetët, që siç tha ai, me votën e tyre sot ia dhanë dritën e gjel
Premtime për heqjen e taksës dhe të traut, Basha takon Avdullah Hotin në Kosovë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot në konferencën me Kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti, se një ndër
Shifra të dhimbshme! Më shumë se gjysma e shqiptarëve nuk do të bëjnë pushime këtë verë Pasiguria e krijuar nga Covid-19 duket se ka prishuar planet e shumë shqiptarëve për të shkuar me pushime këtë vit. Por
Infektohet pedagogia, mbyllet dega e ekonomikut Një pedagoge në Fakultetin e Ekonomik në universitetin “Eqerem Çabej” në Gjirokastër, ka rezultuar pozitive me Covid-19.
Hoti prezanton planin: 400 milion euro për rimëkëmbjen ekonomike Kryeministri Avdullah Hoti sot ka prezantuar planin e qeverisë së tij për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë Covid-19 n
Mirupafshim qershor, çfarë parashikon astrologia Meri për secilën prej shenjave Dashi Një energji e shumëpritur do t’ju ngrejë moralisht dhe do t’ju japë fuqi dhe shanse për të bërë gjëra të reja në
Dita e 5-të e fushatës, ja premtimet e partive politike Fushata parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 15 korrik gjendet në fillimin e saj dhe derisa partitë
Zaev: Nuk ka nevojë për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme, zgjedhje më 5 korrik “Gjendja e jashtëzakonshme deri tani u vazhdua për shkak të masave ekonomike për ndihmë të qytetarëve dhe ekonomisë.