999 rezultate për

ekonomia

Obama: Ekonomia po rimëkëmbet Ekonomia amerikane duket se po rimëkëmbet. Kështu është shprehur presidenti amerikan Barak Obama në intervistën e tij të
Greqia rinis bisedimet për borxhin Qeveria greke ka rinisur bisedimet me investitorët private për reduktimin e borxhit ndaj tyre. Bisedime të cilat nuk po
Ekonomia, në fokus të fjalimit të presidentit amerikan Presidenti amerikan Barack Obama gjatë fjalimit të tij ka shprehur dy nga sfidat kryesorë që paraqiten për popullin amer
FMN: Ekonomia botërorë në recension Fondi Monetar Ndërkombëtar raporton se ekonomia botërore ka hyrë në një zonë rreziku për shkak të rreziqeve nga Eurozona
BB: Ekonomia e vendeve në zhvillim do të ngadalësohet Ekonomitë në zhvillim sikurse është edhe ekonomia shqiptare do të përballen me një ngadalësim të rritjes ekonomike gjatë
Regjimi është autokratik, por problemi i problemeve është ekonomia Para ca ditësh, mbi 100 mijë hungarezë dolën në rrugë për të protestuar kundër qeverisë së Victor Orban-it, i cili ka mb
Ekonomia, ekspertët: Në 2012 pritet ulje e investimeve Kriza ekonomike që ka përfshirë disa nga shtetet e BE do të pasqyrohet dhe në ekonominë shqiptare gjatë vitit 2012. Sipa
Rezultatet e INSTAT, ekonomia në rënie Ekonomia e vendit gjatë tremujorit të fundit ka pasur një rritje prej 0.5 perqind kundrejt të njëjtës periudhë të vitit
Gruevski: Ekonomia është stabile Ekonomia është stabile, sektori financiar i sigurtë, rezervat devizore janë në nivelin e kënaqshëm, ndërsa huazimi, si d
Bode: Ekonomia shqiptare e qëndrueshme, e vlerësuan edhe të "huajt" Ekonomia shqiptare për këtë vit pati një mbyllje të mbarë duke e krahasuar me rënien ekonomike që po përjetojnë vende të
Lagarde: Ekonomia botërore e zymtë Situata e vështirë e borxheve qe ka përfshirë Evropen, nga drejtues të Fondit Monetar Ndërkombëtar është cilësuar akoma
Bode: Projektbuxheti 2012, një program konservativ “Projektbuxheti 2012 është një program konservativ për të dhënë kontribut në stabilitetin makro ekonomik përmes financa
Itali, rriten borxhet edhe për qeverinë e Berluskonit Niveli i borxhit të qeverisë italiane ka arritur një rekord të ri gjatë ditës së hënë, ndërsa frika për mundësinë e një
Obama: Ekonomia amerikane po rritet me ritme të ngadalta Presidenti amerikan Barak Obama në një konferencë për mediat pranoi se ekonomia amerikane po rritet me ritme të ngadalta
Kina mund të jetë zgjidhja ekonomike për BE Kina ka refuzuar të ndihmojë Europën deri sa situata në Greqi të qartësohet, edhe pse ajo ka kapacitete për ti dhënë një
Rama: Ekonomia rrëzohet, Fullani ngrihet Vetëm pak çaste pas propozimit të guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, si një nga kandidatet e qeverise
Fullani: Ekonomia shqiptare ka pësuar rritje Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka deklaruar sot se Ekonomia shqiptare ka pësuar rritje, ndërsa ësht
Ekonomia libiane në nivele të qëndrueshme Ekonomia libiane është ende e qëndrueshme edhe pse u shkatërrua nga lufta. Ministri i Përkohshëm i Ekonomisë siguroi se
Maqedoni, ekonomia harrohet VMRO-DPMNE dhe Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë,akuzojnë njëra-tetrën se kush është patriot dhe cila nga to e tradht
Fullani: Ekonomia do rritet me 5 % Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani në forumin e bankave u shpreh se ekonomia shqiptare pritet të rritet d