999 rezultate për

ekonomia

OCED: Kina, ekonomia numër 1 Pavarësisht problemit të korrupsionit mes liderëve kryesore, Kina mund të bëhet shumë shpejt ekonomia më e madhe në botë
Eurozona në recesion Kriza e borxheve vazhdon te cënoje rëndë fuqinë blerëse në vendet e Eurozonës e cila vazhdon të regjistrojë rënie ekonom
Çelësi i zhvillimit ekonomik është sektori privat Kryeministri Hashim Thaçi mori pjesë sot në ceremoninë e shënimit të 50 vjetorit të themelimit të Odës Ekonomike të Kos
Ekonomia greke gjithmonë e në rënie Ekonomia e Greqisë pritet që të tkurret me 4,5% gjatë vitit të ardhshëm, nga 3,8% që ishte paralajmëruar më parë. Në the
BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit Banka e Shqipërisë ka vendosur të mbajë të pandryshuar normën e interesit e cila është në nivelin 4 përqind. Në një konf
Ekonomia gjermane e rrezikuar nga recesioni Ekonomia gjermane ka përballuar mirë krizën ekonomike të Eurozonës, por ekspozimi gjithmonë e më i madh në krizën e borx
Ekonomia botërore vijon të jetë e dobët Ekonomia botërore mbetet e dobët dhe pritet rritje më e ngadalshme gjatë vitit të ardhshëm. Në raportin e Parashikimit B
PS: Ekonomia shqiptare në krizë Partia Socialiste është kundërpërgjigjur ndaj deklaratave të sotme të kryeministrit Berisha në lidhje me situatën ekonom
Fushata elektorale, ekonomia është kryefjala E shtuna solli intensifikimin e fushatës në Shtetet e Bashkuara, ku si Barak Obama, ashtu dhe rivali i tij republikan, M
Malaj: Ekonomia e rrezikuar nga borxhet Ish-ministri socialist i Financave Arben Malaj thotë se zinxhiri i borxheve të këqija, që është krijuar në ekonomi rrezi
Eurozona e rrezikuar nga një tjetër recension Eurozona është e destinuar që pas 3 vitesh të futet në recesion, pasi kriza e borxhit sovran ka prekur edhe Gjermaninë,
CNN: Maqedonia, ekonomia më e keqe në botë Maqedonia është një nga pesë vendet të këtij globi me ekonominë më të keqe, duke u radhitur përkrah Kongos, Bellorusisë,
Ekonomia shqiptare në tkurrje Fundi i qershorit ka shënuar një ulje sa i përket importit të mallrave kapitale i cili arriti në rreth 47 miliardë lekë,
Ekonomia spanjolle në një recesion të paparecedentë Ekonomia spanjolle ndodhet në një recesion të paparecedentë dhe e ardhmja e vendit do të jetë e vështirë dhe e rrezikshm
Instat: Ekonomia në pikiatë, ulet xhiroja dhe punësimi Pas publikimit të shifrave të ndryshimit të Prodhimit të Brendshëm Bruto në tremujorin e parë të këtij viti, me një vone
Raporti i KE, ekonomia shqiptare në ngadalësim Komisioni Europian në raportin e tij të fundit për periudhën prill-qershor të këtij viti për vendet kandidate dhe ato të
BQE ul normën bazë të interesit Banka Qendrore Evropiane ka ulur sot normën bazë të interesit nga 1% në 0.75%, një rekord ky për Eurozonën. Ky veprim vj
Ekonomia po rrezikohet Guvernatori i Bankës së Shqipërisë deklaroi të mërkurën se rritja ekonomike e vendit tashmë është e rrezikuar nga disa f
Ekonomia, Gjermania dhe Franca me kahe të kundërta Ekonomi e Francës pritet të ketë një tkurrje ndërsa ajo e Gjermanisë një rritje të lehtë. Sipas Bankës Qendrore të Franc
Ekonomia, Banka Botërore publikon raportine 6 mujorit të parë Banka Botërore pritet të prezantojë sot raportin për ecurinë ekonomike të 6 mujorit të parë. Ky raport fokusohet mbi zhv