999 rezultate për

ekonomia

Në 3-mujorin e parë të 2014 ekonomia u rrit me 1.65% Instituti i Statistikave publikoi sot raportin për 3 mujorin e parë të viti 2014 për rritjen e vlerës së shtuar. Gjatë p
Rama në Skrapar: Turizmi dhe ekonomia e zonës do rriten (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka përfunduar vizitën e tij në Skrapar. Kreu i qeverisë është ndalur ditën e sotme në urën e Kasab
Ekonomia shqiptare ka nevojë për korrigjime fiskale Banka Botërore bën thirrje për reforma në sektorin energjetik dhe të pensioneve. Duke folur gjatë prezantimit të raporti
Cani: Ekonomia po reagon pozitivisht Në ambjentet e Ministrisë së Financave u zvillua dje konferenca e përbashkët për shtyp midis ministrit të Financave, z.S
Ekonomia, Rama në Facebook: Të dhënat e BSH tejet inkurajuese Inkurajuese i ka cilësuar kryeministri i vendit Edi Rama të dhënat e raportit të Bankës së Shqipërisë për situatën ekono
Në 3-mujorin e katërt të 2013-ës ekonomia u rrit me 1.1 % Ekonomia shqiptare gjatë tremujorit të katërt të vitit 2013 u rrit me 1.1 % krahasuar me 3-mujorin e vitit pararendës. N
Berisha: Ekonomia shqiptare drejtë recesionit Antireforma ekonomike, rritja e ndjeshme e taksave apo rritja me 2.3 herë të borxhit publik në vetëm 16 muaj janë disa
Basha: Ekonomia, dështimi i Rama-Meta Situata ekonomike në vend ka qenë në fokus të diskutimeve në mbledhjen e sotme të Grupit Parlamentar të Partisë Demokrat
Basha: Qeveria Rama-Meta, qeveria e dështimit Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzoi sërish sot qeverinë se po dështon në realizimin e premtimeve të saj.
Basha viziton panairin e mobilierisë (FOTO-LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës dhe kryetari i PD-së, z. Lulzim Basha viziton panairin e mobilierisë të hapur në ambiente
Ekonomia shqiptare e lidhur me punësimin dhe konkurencën Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj u shpreh se ekonomia shqiptare po performon nën potencialin e saj. Sipas t
Basha paralajmëron protesta popullore Varfëria dhe papunësia në vend po rritet në përmasa të frikshme. Kështu u shpreh në mbledhjen e grupit, kreu i Partisë D
Ekonomia amerikane rritet me 3,2% Gjatë tremujorit të fundit të vitit 2013, ekonomia amerikane u rrit me 3,2%. Përballë këtij momenti optimist të ekonomi
Berisha: Për herë të parë në 8 vite, ekonomia shqiptare drejt krizës Ish-kryeministri Sali Berisha ka zgjedhur edhe këtë fundjavë të analizojë situatën ekonomike në vend. Duke ju referuar r
Ekonomia, INSTAT: 3 mujori i tretë i 2013-ës ka shënuar rënie Në 3 mujorin e tretë të vitit 2013 vlerësohet të ketë pasur një rënie ekonomie, krahasuar me të njëtin 3 mujor të vitit
Ekonomia, Basha: Skenari shqiptar më i keq se ai grek Lideri i opozitës dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një intervistë të dhënë dje për "Agon Channel" ka
Projektbuxheti, Basha: Ekonomia po shkon drejt greminës Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh sot se vendi dhe ekonomia po shkojnë drejt greminës. Në diskutimet me b
Ekonomia mund të zvarrisë liberalizimin e vizave në Kosovë Misioni faktmbledhës i Komisionit Evropian sapo ishte në Kosovë për të mbledhur fakte mbi ecurinë dhe përparimin në fush
Ekonomia e Europës Juglindore në rrugën e rimëkëmbjes Vendet e Europës Juglindore janë në rrugën e rimëkëmbjes. Sipas raportit të Bankës Botërore “Rimëkëmbja e ngadaltë” kjo
Greqia parashikon rritje ekonomike në vitin 2014 Qeveria greke tha se pret që ekonomia e saj të rritet vitin e ardhshëm, pas një recesioni gjashtë vjeçar që e çoi në pra