999 rezultate për

ekonomia

Mustafa: Ekonomia e Kosovës ka shënuar rritje Në Prishtinë, po zhvillohet mbledhja e parë e Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik. Pjesë e kësaj mbledhje janë krye
BERZH: Ekonomia informale në Shqipëri 36 % Mospërputhjet në llogaritë kombëtare të Shqipërisë sugjerojnë se, sektori jozyrtar llogaritet në mesatare për 36,2% të P
Ivanov: Maqedonia ndjehet e braktisur nga evropianët Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën ditore zvicerane "Le Temps", të publi
Ja cila është gjendja e Greqisë (FOTO LAJM) Slate.com Pas bisedimeve të dështuara të hënën, Greqia mund të rikthehet në tryezë me kredidhënësit e saj, tan
Balla: Luli e Saliu nuk dinë ç’të bëjnë, ekonomia ka nisur të rimëkëmbet Pas sulmit të ardhur nga PD për naftën, deputeti Taulant Balla i është kundërpërgjigjur me të njëjtën monedhë në rrjetin
Ekonomia e Kosovës nuk shënon rritje mbi 4% Pavarësisht premtimeve të partive që kanë udhëhequr vendin, ekonomia e Kosovës gjatë viteve të fundit nuk ka arritur të
Berisha bën bilancin për 2014: Viti i tritolit Gjatë një komunikimi që ka realizuar me gazetarët, ish kryeministri Berisha e ka cilësuar 2014 si viti i tritolit dhe i
Kokëdhima: Ekonomia e vendit përfiton nga legalizimi i kanabisit Deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima, në një intervistë për “ABC News” ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me le
Vuçiç: Marrëdhënia Serbi - Shqipëri të fokusohet tek ekonomia Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ëhstë shprehur se politika nuk hyn më në mes Shqipërisë dhe Serbisë, por përcak
Rama: Ekonomia kaloi nga negative në të qëndrueshme Me anë të postimit të radhës në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama ka komentuar vlerësimin që Standard&Poor
Ekonomia, Basha: Vendi në emergjencë kombëtare Me anë të një statusi të publikuar në rrjetin social Facebook, kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me situatën e
Ekonomia po regjistron ritëm pozitiv në rritje Shqipëria po regjistron ritëm pozitiv të rritjes ekonomike gjatë këtij viti. Banka e Shqipërisë bën të ditur se në gjash
Ekonomia po jep shenja përshpejtimi Ministri i Financave, Shkëlqim Cani prezantoi sot në komisionin parlamentar të Ekonomisë aktin normativ të qeverisë që p
Basha: Ekonomia e vendit në gjendje të vështirë Për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha ekonomia e vendit është në gjendje të veshtire. Sipas tij minimi i ekon
Basha: Shqipëria digjet, kryeministri krihet Shqiperia digjet, kryeministri krihet. Kështu shkruan kreu i opozitës Lulzim Basha në Facebook duke reaguar pas konferen
Vlerësimi i Moody’s: Ekonomia shqiptare e qëndrueshme Mbetet në parametra të qëndrueshëm parashikimi i agjencisë së Vlerësimit të Kreditit, Moody’s e cila ka konfirmuar vlerë
Basha: Ekonomia në krizë të thellë Kreu i partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh sot se nëse ka një konsensus që i bashkon të gjithë shqiptaret pa dalli
Në 3-mujorin e parë të 2014 ekonomia u rrit me 1.65% Instituti i Statistikave publikoi sot raportin për 3 mujorin e parë të viti 2014 për rritjen e vlerës së shtuar. Gjatë p
Rama në Skrapar: Turizmi dhe ekonomia e zonës do rriten (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka përfunduar vizitën e tij në Skrapar. Kreu i qeverisë është ndalur ditën e sotme në urën e Kasab
Ekonomia shqiptare ka nevojë për korrigjime fiskale Banka Botërore bën thirrje për reforma në sektorin energjetik dhe të pensioneve. Duke folur gjatë prezantimit të raporti