999 rezultate për

ekonomia

Ekonomia/ E keqja ka kaluar? (FOTO) Shpesh në konferenca për media Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka bërë me dije se ekonomia po shëndoshet dhe më e ke
Bexheti: Ekonomia në Maqedoni ka falimentuar Profesori universitar Abdylmenaf Bexhet në një intervistë të fundit ka deklaruar se Maqedonia teknikisht ende nuk ka fal
Musa Ulqini: Rama më kërkoi falje dhe më riktheu deputet 6 herë deputet, 14 vjet kryetar i PS-së së Tiranës, ish-ministër i informacionit dhe i sapozgjedhur sekretar për Burimet
Basha paralajmëron Ramën: Nesër fakte tronditëse për investimet Në mënyrë të menjëhershme, kreu i PD, Lulzim Basha i është kundërpërgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama që bëri gj
Bogov: Ekonomia e Maqedonisë është stabile Guvernatori i Bankës Kombëtare të Maqedonisë, Dimitar Bogov, ka thënë se ekonomia e Maqedonisë është stabile, po ashtu
Topalli reagon për tre deputetët e PS-së: Janë çmendur të gjithë Ish-­Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli lidhur me Asamblenë e Partisë Socialiste ka reaguar duke thënë se deputetët
Katër arsye se pse Rusia do e humbasë sërish "Luftën e Ftohtë" "Një Luftë e re e Ftohtë". Kështu deklaroi në Konferencën e Sigurisë në Mynih, kryeministri rus Dimitrij Medvedev dhe th
“The Economist”: Ekonomia shqiptare do të rimëkëmbet Revista prestigjioze “The Economist” ka publikuar një raport ku parashikon se ekonomia shqiptare do të vazhdojë të rrite
Ekonomia e injorancës dhe refuzimi i punëve të turpit! nga Artan Fuga Papunësia e të diplomuarve e grriu rininë. E para, sepse sapo hyjnë në universitete, të rinjtë
Goldstein: Ekonomia të rritet nga investimet dhe eksportet Drejtoresha e Bankës Botërore për Europën Juglindore, Ellen Goldstein vazhdon apelin për qeverinë për reformat që duhen
Zeqiri: S’ka para, ekonomia drejt kolapsit Ekonomia e Maqedonisë gjendet buzë humnerës. Arka shtetërore nuk posedon para as për të realizuar transferet sociale d
Basha: Do shpalosim një revolucion fiskal për ekonominë shqiptare Revolucion fiskal për të kthyer besimin tek ekonomia shqiptare. Kjo ishte ajo çfarë tha Basha sot, teksa prezantoi ofert
Rama: Ekonomia po jep sinjale të qarta rritjeje të qëndrueshme Paraditen e sotme, kryeministri ka mbajtur një fjalim mbi operacionin kundër informalitetit dhe rezultatet e tij. Gjatë
Rama: Rikthyem Policinë e Shtetit Gjatë prezantimit në Korçë të formatit “Të pastrojmë më tej Shqipërinë”, nismë ku do të prezantohen arritjet e këtyre dy
Edi Rama mohon çdo akuzë… Kryeministri shqiptar Edi Rama ka mohuar cdo lloj akuze të shtruar nga analistët e ftuar në “Top Story”. Rama ka mohu
Basha: Ekonomia është zhytur në greminë Nga qyteti i Kukësit, kreu i PD, Luzim Basha ka dhënë alarmin se ekonomia sipas tij, është zhytur në greminë dhe se gjën
Rama: Ekonomia informale, nxitje e korrupsionit Në fjalën e mbajtur në takimin me strukturat tatimore dhe biznesin me temë “Beteja me Informalitetin”, kryeministri Rama
Sejko: Ekonomia shqiptare ka potencial të papërdorur Ditën e sotme, Banka e Shqipërisë mbajti konferencën vjetore të saj. Guvernatori Gent Sejko, në fjalën e tij tha se “sis
Ahmetaj: Ekonomia ka hyrë në rrugë të qëndrueshme reformash Ministri Ahmetaj është shprehur sot se ekonomia ka hyrë në rrugë të qëndrueshme reformash. Në një konferencë për media,
Balla mohon debatet në PS: Janë thashetheme! Nënkryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka mohuar në mënyrë kategorike që të ketë pasur debate mes dep