999 rezultate për

ekonomia

Ekonomia botërore po rimëkëmbet Fondi Monetar Ndërkombëtar, ka deklaruar se ekonomia globale është duke u rimëkëmbur me “hapa të sigurt”, duke shënuar p
Kandidati i LSI-së ironi rilindjes: Është ekonomia o idiot Kandidati për deputet i LSI-së në Tiranë, Ralf Gjoni ka ironizuar rilindjen për ekonominë me shprehjen e vjetër të Bill
Ekonomia në Maqedoni, mes reformave dhe mëkëmbjes nga kriza Parashikimet e Bankës Botërore se ekonomia e Maqedonisë këtë vit nuk do të ketë rritje më të lartë se 2.8 për qind, sipa
Maqedonia sivjet me rritje ekonomike prej 2,8 për qind Ekonomia e Maqedonisë sipas parashikimit më të ri të bankës Botërore sivjet do të ketë rritje prej 2,8 për qind, vitin e
BE publikon raportin për Shqipërinë: Ekonomia po përjeton një përmirësim gradual Gjatë ditës së sotme përfaqësues të Shteteve Anëtare të BE-së, Komisionit Evropian dhe Bankës Qendrore Evropiane u takua
FMN, Rama: Ekonomia shqiptare do rritet me 3.7% Përmes një statusi në rrjetin social, Facebook, kryeministri Edi Rama ka vazhduar serinë e “kush gënjen” ku komentuar ra
Ekonomia greke po shkon drejt "greminës" Ekonomia e Greqisë ka shënuar regres, pasi zyra greke e statisitkave "Elast", sipas vlerësimeve të para të bëra në shkur
Raporti i “Standard and Poor’s”, Ahmetaj: Sinjal inkurajues për ekoniminë e vendit Ministri i Financave, Arben Ahmetajnëpërmjet një statusi në Facebook ka komentuar raportin e agjensisë “Standard and Poo
Rama: Viti më pozitiv për ekonominë, janë hapur 175 mijë vende të reja pune (VIDEO) Një ndër çështjet e trajtuara sot nga kryeministri Rama në konferencën e tij të fundit për këtë vit nga Kryeministria is
India, ekonomia e pestë më e fuqishme e globit (FOTO LAJM) Rritja ekonomike e Indisë, përgjatë çerek shekullit të fundit, ka parë një rritje mes 6 dhe 8 për qind çdo vit, në krah
Trondiet ekonomia turke / Rënie serioze për herë të parë që në 2009-ën Sipas të dhënave zyrtare të publikuara sot, ekonomia turke ka regjistruar rënie me rreth dy për qind në tremujorin e tre
Rama-opozitës: Tregoni përralla, rezultatet do flasin në 2017 (VIDEO) Kryeministri Rama është ndalur sot në ekonominë në vend. Sipas tij, ekonomia ka filluar të zgjerohet dhe kjo bazohet në
“Ekonomia e kanabisit” kërcënon të zaptojë Shqipërinë Kultivimi i kanabisit është sërish në qendër të vëmendjes në Shqipëri ndërsa pozita dhe qeveria shkëmbejnë debat për kët
Deputeti i LSI-së godët Ramën: Ben fasadë. Ekonomia nuk zhvillohet me makijazh Përparim Spahiu është deputeti i LSI-së që rivalizon Metën për kreun e kësaj partie. Ai është shquar për gjuhën e fo
Grekët kërcënojnë Shqipërinë, por ekonomia e tyre është për "faqe të zezë" Pas negociatave është para negociatave: ende pa përfunduar mirë kontrolli i parë i zbatimit të reformave nga kredidhënës
Këmbanë alarmi nga Banka Botërore: Ekonomia rrezikohet nga klima politike Përfaqësuesja e Bankës Botërore, Tahseen Sayed, e ka cilësuar si një ngjarje fatkeqe dhunimin e biznesmenit libanez, tek
Bllokohet ekonomia kineze, shkëmbimet tregtare vazhdojnë rënien Eksportet dhe importet e Kinës kanë rënë sërish në muajin korrik. Gjiganti aziatik, regjistroi një rënie të eksportev
Këmbanë alarmi nga Basha: Ekonomia është zhytur më shumë në krizë Kreu i PD, Lulzim Basha, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook thotë se të dhënat zyrtare për 6 mujorin e par
Franca kalon Britaninë, bëhet ekonomia e 5-të më e fuqishme në botë Franca dhe Britania e Madhe janë "në garë" për vendin e pestë sa i përket shteteve me ekonominë më të fuqishme në botë.
Mustafa në Gjilan: Prioritet i qeverisë shëndetësia, arsimi dhe ekonomia Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka vënë sot gurthemelin e Institutit Rajonal të Shëndetësisë Publike në Gjilan.