999 rezultate për

ekipe

Ekipet për shpëtim nga Kosova nisin operacionet e shpëtimit në Shqipëri Ekipet për shpëtim dhe ekspertët për vlerësimin e situatës të Agjencisë për Menaxhim të Emergjencave të Republikës së Ko
Kosova dërgon ekipe shpëtimi në Shqipëri Republika Shqipërisë po ballafaqohet me një situatë emergjente për shkak të shirave të pandërprera dhe sipas parashikime
Të gjithë në pritje për shortin e "Kupës së Botës", ja si mund të ndahen grupet Të premten në Moskë do të hidhet shorti për Botërorin rus por si do të funksionojë ai? 32 kombëtaret pjesëmarrëse janë n
Çfarë po ndodh me ekipet gjermane? Edhe pse me yje, sërish dështojnë të jenë të suksheshëm Modeli i futbollit gjerman ka rezultuar ndër më të suksesshmit në Europë me aftësinë e tij për të tejkaluar krizat finan
Pamje që të lënë pa frymë nga tërmeti shkatërrues në Iran-Irak (FOTO LAJM) Mijëra iranianë të pastrehë u grumbulluan kundër të ftohtit një ditë pasi më shumë se 450 vetë u vranë në tërmetin më vd
Suedia fiton kundër Italisë, Axurrët shokohen në "Friends Arena" Suedia ka mposhtur Italinë në ndeshjen e parë të "play-off"-it që të dërgon në Kupën e Botës "Rusi 2018", pasi zhvillohe
Turqia nuk i kursen yjet kundër Shqipërisë Mirçea Luçesku nuk i kursen yjet e Turqisë për dy ndeshjet miqësore me Rumaninë dhe Shqipërinë. Ditën e djeshme, kombëta
Guardiola i thur elozhe Napolit: Futbolli ka nevojë për më shumë ekipe si ju Pep Guardiola ka thënë se ekipi i tij do ta kërkojë fitoren ndaj Shakhtar Donetskut, teksa tregoi se si është ndjerë duk
13 fitore jashtë fushe, Superioren quajeni një kampionat transfertash Quajeni kampionatin e transfertave. Pas shtatë javësh të luajtura në Kategorinë Superiore (35 ndeshje në total), ka një
Ekipet zhinxhir të Kombëtares mësojnë zyrtarisht rivalët e ardhshëm Pas konfirmimit të miqësores në Antalia të ekipit kombëtar A me përfaqësuesen e Turqisë, Sektori i Ekipeve kombëtare në
Napoli dhe Interi "ndajnë" pikët në "San Paolo" Napoli dhe Interi janë ndarë me një barazim pa gola në "San Paolo" me Interin. Të dyja ekipet bënë një lojë të barab
Griezmann largohet në janar, zbuloni ekipet në garë Sulmuesi francez, Antoine Griezmann thuhet se është i gatshëm të largohet nga Atletico Madridi pas Vitit të Ri apo më sa
Nuk ka fitues në "derbin ballkanas", paqe në "Elbasan Arena" Skenderbeu dhe Partizani i Beogradit kanë bërë paq në "Elbasan Arena" ndeshje kjo e vlefshme për raundin e tretë në UEFA
Arsenali fiton në transfertë, pothuajse i kualifikuar (VIDEO) Arsenali ka fituar në tresfertën e luajtur kundër Crvena Zvezdas në Beograd të "Rajko Mitic". Të dyja ekipet atën nj
Ekipet e mudshme: Anderlecht – PSG Paris Saing Germain do të mundohet të vazhdojë serinë e fitoreve në Ligën e Kampionëve. Parisienët do të jenë mysaf
Vardari përmbys Shkëndijën, ekipet dhurojnë spektakël (VIDEO) U luajt sot në stadiumin “Fillipi ll” kryendeshja e javës së 10-t në kampionatin maqedonas, ajo mes Vardarit të Shkupit
Axurrët rrezikonë edhe në shortin e Botërorit "Rusi 2018" Në rast të një kualifikimi të mundshëm që do të luajë ndeshjet e “play off”-it, që vlejnë për një vend në Botërorin "Rus
Këto janë ekipet e Play Off-it që do ta diskutojnë me njëri-tjetrin biletën Kanë mbetur edhe katër bileta të lira për Evropën që dërgojnë në Kupën e Botës Rusi 2018. Janë tetë skuadra në garë q
Russia zyrtarizon 19 ekipet e para, mbeten dhe 13 vende vakante Franca dhe Portugalia janë dy përfaqësueset më të reja që janë kualifikuar për në Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’. Në
19 ekipe nga 32, këto janë skudrat që do prekin Botërorin Deri tani 19 skuadra e kanë të sigurt kalimin në Botërorin 2018 ë do të zhvilohet në Rusi. Gjithsej janë 32 skudra ng