999 rezultate për

ekipe

Mbrëmje gjigantësh, 8 ekipet që u kualifikuan mbrëmë Tashmë 8 skuadra janë kualifikuar për në fazën me eleminim direkt. Real Madrid, Roma, Ajax, Bayern Munich, Manchester Ci
FSHF shkarkon trajnerët e ekipeve kombëtare të moshave Ashtu siç ishte parashikuar, Federata Shqiptare e Futbollit ka shkarkuar disa nga trajnerët e moshave, teksa i vetmi që
Përcaktohen vazot për shortin e eliminatoreve të "EURO 2020" Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja e Shqipëri
“Sukseset e Barças nuk varen nga Messi” Ish-lojtari i skuadrës së Real Madrid, Javier Saviola ka theksuar se Messi është një lojtar i jashtëzakonshëm, por nuk m
Barcelona “dëbon” yllin e skuadrës, tre ekipe angleze në garë Drejtuesit e skuadrës së Barcelonës kanë vendosur të nxjerrin në shitje sulmuesin Ousmane Dembele. Ai u transferu në kat
Barça-Inter, kush janë 8 futbollistët që luajtën me të dyja ekipet? Sonte në mbrëmje do të përballen me njëra tjetrën dy gjigandët e futbollit europian, Barcelona-Inter. Dy skuadrat ku në
Botërori i Klubeve me një dimension tjetër, ky është plani i Infantinos Planet për Botërorin e Klubeve duket se do të marrin jetë shumë shpejt. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino po planifi
Rusët dështojnë në hapësirë, raketa u prishet në ajër (VIDEO) Raketa ruse Soyuz me dy austronatë në bord pësoi një defekt teksa nisej nga Kazakistani. “Një prej mekanizmave të rakete
E.League, ekipet e mëdha janë favorit për të fituar Sonte në mbrëmje rikthehen emocionet e një tjetër kompeticioni elitar siç është Uefa Europa League ku do të hidhen në fu
Katër ekipet “big” që janë në ndjekje të Rabiot Merkatoja e verës nuk ka shumë që ka përfunduar, por skuadrat po bëjnë planet për transferimet në merkaton e ardhshme. N
UEFA e konfirmon, shikoni me sa ekipe do të përfaqësohet Kosova në Europë Federata e Futbollit të Kosovës, ka bërë të ditur se sërish dy ekipe do të jenë pjesë e Europës. FFK-ja këtë e ka bërë t
Ronaldo refuzoi 3 ekipe përpara transferimit te Juventusi Disa muaj përpara se Ronaldo të transferohej te Juventusi, ai ka refuzuar disa oferta nga klube të ndryshme, madje njëra
Messi i pandalshëm, 103 gola 30 ekipeve Barcelona fitoi duelin e saj kundër PSV Eindhovenit mbrëmjen e së martës, e dirigjuar nga Lionel Mesi, i cili festoi 3 g
Sot nis Championsi, këto janë ekipet pretendente (FOTO LAJM) Ditën e sotme, nis zyrtarisht edhe faza e grupeve e Champions League, dhe 32 skuadra, janë të gjitha në kërkim të trofeu
UEFA publikon renditjen e klubeve, shikoni ku ndodhen ekipet shqiptare UEFA ka publikuar renditjen e klubeve për vitin 2018-2019. Ky klasifikim kryesohet bindshëm nga Reali Madridit. Kampionë
Ronaldo mban "gjallë" Juventusin, fundosen ekipet e tjera (FOTO LAJM) Ardhja e Cristiano Ronaldos te Juventusi gjatë merkatos së kësaj vere e ka ndryshuar jetën e gjigantëve italianë. E ka p
Magjia që na pret sonte, vazot e Champions-it "premtojnë" surpriza Mbrëmjen e kësaj të enjteje, pritet të sjellë shumë emocione dhe surpriza. Duke filluar nga ora 18:00, nga Forumi “G
Ndërpritet ndeshja Skënderbeu-Partizani, tifozët e dy ekipeve sherr në fushë Në Korçë po luhet ndeshja e parë e kampionatit të 80-t të Superligës mes Skënderbeut dhe Partizanit. Tifozët e Partiz
"Dështimi" i Arsenal kalon në Seria A Futbollisti i Arsenalit dhe i Kosta Rikës, Joel Campbelli, raportohet se ka mbërritur në Itali dhe do të kryen testet mj
Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Laçi Skënderbeu dhe Laçi diskutojnë për herë të tretë në përballjet mes tyre një finale të Superkupës së Shqipërisë. Korçarët