999 rezultate për

ekipe

Ildian Shyti: Më vjen keq për ekipet e tjera por nuk kemi rivalë, objektivi Superioria (FOTO LAJM) Një nga mesfushorët më të mirë këtë sezon te Pogradeci, Ilidian Shyti, ka folur në një intervistë për "playersonfocus.wo
Këto janë ekipet që po humbasin më shumë për shkak të koronavirusit Observatori i Futbollit CIES, ka përpiluar një raport të ri që merr parasysh moshën e skuadrave në të gjithë kontinentin
Mbetet pa kontratë në fund të sezonit, Gotze i ofrohet dy ekipeve italiane Ylli i gjerman i Dortmundit, Mario Gotze mbetet pa kontratë në fund të sezonit. Ekipi aktual nuk pritet t'ia zgjasë kont
Ndahet Serie A, disa ekipe duan anulimin e sezonit Vendimi i Belgjikës, për të anuluar sezonin, ka bërë jehon të madhe në Evropë. Tashmë një gjë të tillë kanë nisur ta
Momenti i parë dhe i vetëm kur Ronaldo "Fenomeni" dhe CR7 u takuan në fushë (VIDEO) ta ndajnë të njëtin emër dhe janë dy nga më të mëdhenjtë në historinë e futbollit, por Ronaldo Nazario dhe Cristiano Ron
Vajza e re me koronavirus del me sukses nga operacioni urgjent Një vajzë e re me koronavirus ka dalë me sukses nga një ndërhyrje urgjente kirurgjikale tek spitali “Shefqet Ndroqi”.
Transferimi më i ri i Barcelonës ngjall interesin e dy ekipeve angleze Martin Braithwaite, i blerw si emergjencw nga Barcelonws pwrtej afatit zyrtar tw merkatos sw janarit, ka ngjallur intere
Ekipet e Serie A dalin kundër Champions Është raportuar se disa klube të Serie A janë të gatshme të hedhin poshtë idenë për të luajtur ndeshjet e Ligës së Kampi
Kombëtarja kap vlerën e pabesueshme, kuqezinjtë kalojnë Greqinë e Suedinë Lojtarët e Kombëtares duken në një formë shumë të mirë me ekipet e tyre këtë sezon, ku vlen të theksohet forma e shkëlq
Juventus-Inter, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të Italisë mes Juventus-Inter. Kjo është një ndeshje jetike sa i përket
Bardhi flet për ndeshjen e 26 marsit: Edhe pse jam nip Kosove, do mundohem ti mund dajtë Në intervistën për emisionin “Ich bin Albaner“, futbollisti i Levantes dhe i kombëtares së Maqedonisë së Veriut, Enis Ba
Juventusi po vëzhgon me vëmendje yllin e Santosit Juventus po e vëzhgon me vëmendje yllin e Santos, Kaio Jorge, me gjigantët e Serie A në mesin e ekipeve që mendojnë të p
EUROPA LEAGUE/ Inter luan për formalitet, ekipet angleze për kualifikim Europa League rikthehet për të luajtur aktin e dytë të fazës 1/16, në edicionin e 11-të të këtij kompeticioni dhe fati i
Panik nga Koronavirusi, pezullohen 42 ndeshje në Itali Futbolli amator në rajonin e Lombardisë në Itali do të ndërpresë aktivitetin, të paktën deri në një urdhër të dytë. K
Trukohet ndeshja e dy ekipeve shqiptare, shuma të majme fitojnë edhe lojtarët (FOTO LAJM) Një skandal i madh është duke u përfolur së fundmi për sa i përket ndeshjes miqësore mes Dritës së Bogovinës dhe Trepça
Këto janë skuadrat favorite për të fituar Championsin sipas Messit Në një intervistë për "Mundo Deportivo" Messi i ka thënë të gjitha. Ndër të tjera Messi ka zgjedhur dhe katër ekipet
Rashica te Bayern? Nëse Bayerni kërkon lojtarë të rinj dhe të talentuar, bën mirë të hedhë sytë nga Werder Bremeni. Milot Rashica është
Dënimi i Manchester City-t nga UEFA, këto janë ekipet që përfitojnë në Premier League Vendimi i marrë nga UEFA për të pezulluar për dy vitet e ardhshme Mancheste City nga Champions si edhe 30 milion euro gj
Zbulohen ekipet që kanë fituar më shumë penallti në Seria A Polemika ngritur nga Rocco Commiso pas ndeshjes Juve-Fiorentina rikthehu diskutimet për 11-metërshat në Serie A. Gjit
Plot 4 gola, Bylis-Vllaznia mbyllet mes polemikash (VIDEO) Sfida mes Bylisit dhe Vllaznisë ka përfunduar në shifrat 2-2. Shkodranët zhbllokuan shifrat me Renato Malotës, por malla