999 rezultate për

ekipe

"Ti je e vetmja shpresë...", biseda prekëse e ekipeve të shpëtimit me gruan nën rrënoja në Turqi Pamje të dhimbshme vijnë nga Turqia ku pas tërmetit me magnitudë 6.8 të shkallës Richter ndërruan jetë të paktën 22 pers
12 orë nën rrënoja, nxirret e gjallë gruaja shtatzënë Së paku 21 persona kanë humbur jetën nga një tërmet i fuqishëm në lindje të Turqisë. Ndërkohë, raportohet se mbi 1 m
Turqia lindore në kaos nga tërmeti, ekipet e kërkim-shpëtimit gërmime me duar nën rrënoja në -4 ° Celsius (VIDEO) urqia po kalon momentet e saj më të vështira mbrëmjen e sotme, pasi u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 i
Riza: Ju tregoj problemin e skuadrave të mëdha, Skënderbeu nënvlerësohet Florian Riza është ndalur te ndeshja Skënderbeu-Partizani në emisionin “Pressing” në ABC Neës. Ish-futbollisti tregon pr
SPECIALE/ Nga Ancelotti të Mourinho, njihuni me 10 trajnerët e mëdhenjë që drejtuan ekipe të vogla! Përgatiti: Gerli Doko Shumë trajner të njohur kanë lënë gjurmë duke drejtuar ekipe të mëdha gjatë karrierës së tyre.
Shkak ekipet e "vogla", Solskjaer merr një psikolog për futbollistët e tij Ole Gunnar Solskjaer raportohet se ftuar në skuadër një psikolog sportiv. Arsyeja e këtij vendimi është për të përmir
Të gjithë pas Kumbullës, të paktën 10 ekipe po e ndjekin nga afër Verona mbetet një nga surprizat e bukura të Serisë A. Skuadra verdheblu fitoi në fundjavë 2-1 ndaj Genoas, por sytë e
Klasikja Roma – Juventus, formacionet e mundshme Sot në orën 20:45 Roma pret në “Olimpico” Juventusin, një ndeshje shumë e rëndësishme për vetë objektivat e ndryshme që
Refuzohen dy ofertat e ardhura nga Premier League për Vedat Muriqin Sirenat britanike për Vedat Muriqin sa vijnë e bëhen më konkrete. Dëmtimi i Harry Kane mund ta afrojë sulmuesin e për
De Biasi skanon 3 ekipet e Serisë A Xhani De Biazi dha gjykimin për 3 skuadrat italiane që ka stërvitur gjatë karrierës së tij: Torinon, Breshian dhe SPAL-i
Shulku në studion e "Pressing": Ky sezon nuk ka asnjë ndeshje që dyshohet për trukime Trukimi i ndeshjeve është një fenomen që luftohet shumë në futbollin shqiptar. I ftuar në studion e emisionit “Pressing”
3 ekipe angleze të fiksuara pas Coutinho Aventura e Philippe Coutinho te Barcelona është mbyllur pavarësisht nëse Bayern Munich vendos të mos e blejë. Brazili
Shumë ekipe e kërkojnë me ngulm, Dortmund i vendos çmimin Sanchos Borussia Dortmundi ka vendosur t’ia caktojë çmimin yllit të skuadrës, Jadon Sancho, duke e parë interesimin e madh të kl
Daja: Qëndroj në Korçë, ju tregoj pse nuk jam larguar Ilir Daja, trajneri i Skënderbeut, hedh poshtë zërat për një kalim te Partizani ose Tirana. Në një lidhje direkte me emi
Tirana-Flamurtari, mbyllet pjesa e parë me një lojë të mërzitshme nga të dyja ekipet (VIDEO) Është mbyllur në barazim 0-0 pjesa e parë e duelit të "Selman Stërmasit" mes Tiranës dhe Flamurtarit. Bardheblutë ish
Ekipet britanike kalojnë turin në Evropë Fazat e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe në Ligën e Evropës kanë përfunduar dhe tash dihen edhe pjesëmarrësit në fazën
Mourinho optimist: Të gjithë do të na e kenë frikën në Champions Jose Mourinho këmbëngul se të gjitha ekipet do të dëshirojnë ta shmangin Tottenhamin në shortin e 1/8 së finales në Ligë
Të gjitha ekipet e kualifikuara nga grupet E, F, G dhe H Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësua
Kupa e Italisë: përcaktohen çiftet dhe stadiumet e 1/8-ve. Ekipet "big" në lojë! Eshtë hedhur shorti i Kupës së Italisë për fazën e 1/8-ve pasi u luajt turi i katërt. Ndeshjet do të luhen ose më 15 jan
Reali mund të largohet nga La Liga Në botën e futbollit rikthehet ideja e krijimit të Superligës Evropiane që do të bashkojë klubet më të mira nga Italia,