999 rezultate për

ekip

"Ti je e vetmja shpresë...", biseda prekëse e ekipeve të shpëtimit me gruan nën rrënoja në Turqi Pamje të dhimbshme vijnë nga Turqia ku pas tërmetit me magnitudë 6.8 të shkallës Richter ndërruan jetë të paktën 22 pers
12 orë nën rrënoja, nxirret e gjallë gruaja shtatzënë Së paku 21 persona kanë humbur jetën nga një tërmet i fuqishëm në lindje të Turqisë. Ndërkohë, raportohet se mbi 1 m
Turqia lindore në kaos nga tërmeti, ekipet e kërkim-shpëtimit gërmime me duar nën rrënoja në -4 ° Celsius (VIDEO) urqia po kalon momentet e saj më të vështira mbrëmjen e sotme, pasi u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 i
Riza: Ju tregoj problemin e skuadrave të mëdha, Skënderbeu nënvlerësohet Florian Riza është ndalur te ndeshja Skënderbeu-Partizani në emisionin “Pressing” në ABC Neës. Ish-futbollisti tregon pr
ZYRTARE/ Lucas Podolski bëhet me ekip të ri (VIDEO) Ashtu siç ishte përfolur ditët e fundit, Lucas Podolski ka vendosur që ta vazhdojë karrierën e tij në Turqi. Sulmuesi gj
SPECIALE/ Nga Ancelotti të Mourinho, njihuni me 10 trajnerët e mëdhenjë që drejtuan ekipe të vogla! Përgatiti: Gerli Doko Shumë trajner të njohur kanë lënë gjurmë duke drejtuar ekipe të mëdha gjatë karrierës së tyre.
Shkak ekipet e "vogla", Solskjaer merr një psikolog për futbollistët e tij Ole Gunnar Solskjaer raportohet se ftuar në skuadër një psikolog sportiv. Arsyeja e këtij vendimi është për të përmir
Liverpool vulos fatet e Shaqirit, shqiptari "zgjedh" ekipin deri në verë Xherdan Shaqiri është i pashitshëm për Liverpool. Lajmi bëhet i ditur nga mediat britanike, që zbulojnë se "The Reds"
Tifozët votojnë për ekipin më të mirë në histori të Premier League (FOTO LAJM) Tifozët kanë votuar për ekipin më të mirë në histori të Premier League teksa Liverpooli ka zënë vendin e parë. Pasi q
Egbo flet për ndeshjen ndaj Bylis Trajneri i Tiranës, Emanuel Egbo, ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp teksa ka folur për ndeshjen e nesërme nd
Migjen Basha shënon një super gol në Champions (VIDEO) Migjen Basha po kalon një formë shumë të mirë te Melburn Victory, ku u transferua në fillim të këtij sezoni. Mesfusho
Atalanta në avantazh, Berisha ndëshkohet sapo fillon ndeshja (VIDEO) Etrit Berisha është kthyer sot në një stadium ku për tre vite ka qenë protagonist, atë të Bergamos, pasi SPAL i tij përb
Rrugëtimi i Arbër Zenelit, nga bora 40 cm në Suedi tek ëndrra për të luajtur me Kosovën në Euro 2020 Arbër Zeneli e ka kujtuar fëmijërinë e tij dhe rrugëtimin drejt majave të futbollit evropian. Ylli kosovar kishte nisur
Milani fiton, Tiziano në qiell nga gëzimi (VIDEO) Gazetari italian, Tiziano Krudeli e ka përjetuar tej mase fitoren e sotme të Milanit ndaj Udinezes. Ai ishte i ftuar
Hat-trick në debutim, Haaland: Nuk dua të ndalem Erling Haaland bëri një debutim të shkëlqyer me fanellën e Dortmundit. Sulmuesi norvegjez shënoi plot 3 gola, duke i dhë
Monchi: Nëse do të anulohej edhe goli 2 i De Jong, do ta kisha nxjerrë ekipin nga fusha (VIDEO) Drejtori sportiv i Sevillas Monchi, ka shprehur pakënaqësinë e tij për anulimin e golit të Luuk de Jong në pjesën e parë
Pas Superkupës Reali i rikthehet kampionatit, pret Sevillan në Bernabeu pa "kokat" e ekipit Pasi u kurorëzua në Arabinë Saudite me trofeun e Superkupës së Spanjës Reali i Madridit i rikthehet kampionatit në Prime
E huazoi nga ekipi i Seria A, skuadra e njohur befason me klipin prezantues (VIDEO) Bolonja ka nënshkruar me sulmuesin 21-vjeçar, Musa Barrow në formulën e huazimit nga Atalanta. Marrëveshja zgjat deri
Xavi fiton trofeun e parë në Katar, mposht ekipin e dyshes Benatia-Mandzukic (VIDEO) Al-Sadd dhe Xavi Hernandez u kurorëzuan kampionë të Kupës së Katarit ditën e sotme, pasi mundën në finale rivalët e Al-D
Liga e Kampionëve zgjedh "ekipin e vitit 2019" (FOTO LAJM) Liga e Kampionëve ka zgjedhur ekipin më të mirë të vitit 2019, ku formacioni dominohet nga lojtarët e kampionëve aktual,